Domácnost

Školák a jeho svět


Děti, které hrdě vyráží poprvé do školy, si už připadají „skutečně velké“. Jsou to přece školáci! Co na tom, že ještě před dvěma měsíci byly ve školce? Nyní už chodí do opravdové školy a rozhodně je nenadchne pokojík „pro prcky“. Plakáty Kačera Donalda si pomalu začnou vyměňovat za Bruce Willise a z tapet Šmoulích hrdinů už časem také nadšené nebudou. Ať se nám to líbí nebo ne, přichází období, kdy je třeba pokojík předělat k obrazu školáka…


 

 

 

 

 

 

 

 

Nemusíme se úplně vzdávat dětských motivů, ale přece jen bychom už ve výběru malby, závěsů, povlečení, či svítidel měli být střídmější. Pokud se chystáte na skutečně velké změny, je vhodné zapojit do rekonstrukce samotného obyvatele pokoje. Jen tak předejdete zklamání v podobě znechuceného obličeje vašeho andílka.

Samozřejmým vybavením by měl být prostorný psací stůl s řádným osvětlením. Pohodlná židle, která má pevné opěradlo a úložný prostor pro učebnice a školní pomůcky.
Pokud místo dovolí, je dobré dítku v pokoji zřídit malou tělocvičnu. Žebřiny, kruhy nebo šplhací lano dají prostor dětem se nejen protáhnout, ale i se fyzicky vyvíjet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Foto zdroj: www.mona-nabytek.cz, www.svetpostylek.cz

 

Pokračovat: Máme doma puberťáka

                   Zpět

                   Na začátek článku

   
07.09.2007 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme