Minulý týden jsme si představily první polovinu znamení zvěrokruhu ve spojitosti s našimi školáky. Pokud jste tam ty jejich, anebo i svá znamení nenašly, zda je zbývající druhá část. A opět, schválně jestli to sedí?

Školák Lev  23. 7. až 22. 8.

kidLvíče poznáte na první pohled, neboť se u něj opravdu projevují vladařské manýry, a to jak doma, tak ve škole. Velmi rádo se předvádí a ve škole mezi spolužáky nezkazí žádnou legraci, v dobrém slova smyslu je dítě lev považováno za třídního šaška. Veselého a hravého. Lvíče je velmi rádo středem pozornosti a také si libuje ve chvále. Za každou jedničku ve škole ho nezapomeňte důrazně pochválit a vězte, že přibudou další.

Školák Panna  23. 8. až 22. 9.

Ze školáka narozeného ve znamení Panny by si mohli brát všichni ostatní příklad. Jde o dítě, u něhož se abnormálně projevuje smysl pro pořádek a disciplínu. Malá panna je dítě poslušné a zřídkakdy zlobí. Učení ve škole mu jde, i když více než kolik je 1 + 1 se zajímá o to, zda má dostatečně ostrouhané a podle barev seřazené pastelky v penále. Nesnáší křik a hádky a také špatně přijímá kritiku. Čím je starší, tím větší perfekcionalismus se u něj projevuje a někdy tím leze ostatním na nervy.

Školák Váhy 23. 9. až 23. 10.

Jako by označení váhy přesně vystihovalo váhavost tohoto znamení. Než něco udělá, dlouho váhá. Při zkoušení u školní tabule se klidně může stát, že byť správnou odpověď zná, tak dlouho váhá s odpovědí, až ho učitel pošle sednout a má za 5. Zcela zbytečně. Dítě ve znamení Vah má mírnou a velice dobrosrdečnou povahu. Zastane se každé nespravedlnosti, týkající se jeho kamarádů a spolužáků, ale u své vlastní obhajoby váhá.

Školák Štír  24. 10. až 22. 11.

Pokud máte doma školáka ve znamení štíra, tak máte dítě enormně bystré a vnímavé, které se vyznačuje obdivuhodnou pamětí, a to nejen co se školního prostředí týká. Pokud se mu stane nějaká křivda, nezapomene ani za sto let. Malý štír dokáže už od raného dětství velmi dobře rozeznávat mezi dobrem a zlem. Malému štírovu nedělá problémy poslušnost, ale ještě více ho fascinuje všechno, co je zakázané a stále pokouší. I paní učitelku ve škole, zejména pokud je zlá.

Školák Střelec 23. 11. až 21. 12.

Střeleček je hravý a zvídavý. Miluje pohyb a sport a také ho zajímá všechno, co se dá logicky vysvětlit. Nemá rád záhady a věci nevysvětlitelné. Proto se dítě střelec rádo učí, aby co nejdříve poznalo vše, co ho zajímá. Dokud na to nepřijde, nepoleví. Otázku: proč? u něj slyšíte dnes a denně a učitelé jsou z něj už často zoufalí. Svými otázkami je přivádí do rozpaků, stejně jako doma rodiče.

Školák Kozoroh: 22. 12. až 20. 1.

Dítě Kozoroh bývá oproti svým vrstevníkům předčasně vyspělé. Oproti ostatním lidem to má úplně obráceně. V dětství je Kozoroh vážný a teprve v dospělosti začíná být hravý, jakoby doháněl zameškané. Ve škole je malý Kozoroh velmi bdělý a pečlivý, s učením nemá žádný problém. Díky své vážnosti a předčasné vyspělosti mu však dělá potíže zapadnout do dětského kolektivu. Více si rozumí s dospělými, tedy i s učitelem než se spolužáky.

Jaké zkušenosti má redakce?

Ve znamení lva se narodil syn naší kolegyně z obchodního oddělení, Věrky Forejtové. Zde je její vyjádření:
Ano, ano, ano, chválit se musí. A vladařské manýry má zcela určitě. Co se týká legrace, pokud má dobrou náladu, a je to podle jeho vladařského gusta, tak je veselý a zábavný, ale pokud se mu netrefíte do noty, tak je po hravosti. A po dobré náladě.

A ve znamení Panny se narodil syn Saši Stuškové. Charakteristika mu sedí tak napůl.
Perfekcionalista je dodnes, to ano, každá věc musí mít svoje místo a běda, když je o centimetr vpravo. Ovšem, že by šlo o dítě poslušné, které zřídkakdy zlobí? Spíš to dělal velmi mazaně. Doma byl svatoušek a venku, tedy i ve škole, pěkný grázlík.

Použitý zdroj: V. Šmejdová, Z. Sirůček Velká kniha horoskopů, Aurora, 2001 a www.horoskopy.cz 

Související článek:

Reklama