Věříte na horoskopy? Pokud ano, přečtěte si, jak to půjde vašim dětem ve škole. A pokud už nemáte dítka školou povinná, schválně - sedí to?

horoscope

Školák Vodnář  21. 1. až 20. 2.

Malý Vodnář vyniká nadprůměrnou inteligencí. Okamžitě upoutá pozornost svou bystrostí a vyspělostí! Jeho svět je už od dětství plný velkých snů a plánů, což narušuje jeho pozornost a soustředění i ve školních lavicích. Dospělí ho většinou nechápou. Také učitelé by měli mít pro tohoto „malého rozumbradu“ větší pochopení. Odpustit mu, že sice nemá obalený sešit, ale jeho obsah je perfektní.

Školák Ryba 21. 2. až 20. 3.

Dítě narozené ve znamení Ryb je poslušné, ale jen v tom případě, pokud nad sebou cítí autoritu. Jakmile ji dospělý člověk, stejně tak i učitel, v jeho očích ztratí, nikdo s malou rybičkou nic nepořídí. Odpluje si do světa své fantazie. Dítě ryba je velmi manuálně zručné a jdou mu všechny ruční práce. Počínaje keramikou, konče třeba šitím. Mít ve škole za spolužáka a kamaráda Rybu je velká výhra. Vždycky pomůže v nouzi.

Školák Beran 21. 3. až 20. 4.

Beran je dítě velmi bystré a zvídavé. Chvilku neposedí. Dodržování příkazů a pravidel jsou pro něj doslova muka. Má rád volnost a klidně se bez rozmyslu rozběhne proti zdi. Když je zkoušeno, k tabuli jde suverénně, i když nic neumí. Školu projde s odřenýma ušima, ale v životě se rozhodně neztratí. V dětské partě je většinou vůdčí.

Školák Býk 21. 4. až 21. 5.

Dítě Býk se projevuje ve škole svou plachostí a většinou se drží v pozadí. Je to dítě klidné a poslušné a většinou dělá svým rodičům i učitelům radost. Ve škole je malý býček snaživý, ale pochopit učivo mu trvá o něco déle než ostatním. Běda, když ho uprostřed zkoušení něčím přerušíte. Ztratí nit, zatne se a neřekne už nic. Býka nedávejte do žádné umělecké školy, vyhovuje mu klasický, konzervativní styl učiva. Mít malého býčka, je pro rodiče štěstí.

Školák Blíženec 22. 5. až 21. 6.

Už odmalička oplývá dítě Blíženec mnoha aktivitami. Bez problému stíhá školu i zájmové kroužky. Je velmi aktivní a stále něco organizuje a vymýšlí. Nervozitou nebo trémou rozhodně netrpí. Ve škole je malý Blíženec neustále obklopen mnoha kamarády, kteří mu vydrží i dlouho do dospělosti. Jelikož je Blíženec spíše typ tvořivý, už jako dítě si moc nepotrpí na pravidelný režim, proto i velmi často zaspává do školy.

Školák Rak 22. 6. až 22. 7.

Školák Rak je dítě umělecky nadané. Má silnou představivost a je plné emocí. Už odmalička se živě zajímá o historii, proto ho mohou někteří spolužáci považovat za podivína. Dítě Rak je většinou introvert, který si s ostatními moc nerozumí. Jelikož jde o dítě velmi citlivé, které si často pobrečí, stává se ve škole bohužel často obětí šikany. Jeho osobnost se vyvíjí pomalu, ale na konci školy to pak všem vytmaví. Slzičky osuší a vyzraje k dokonalosti.

Jaké zkušenosti má redakce?

Ve znamení Vodnáře se narodil náš šéfredaktor Radek Kříž a prý až na ten perfektní obsah školního sešitu to na něj sedí. On měl nepořádek i v obsahu. Nejvíce se mu samozřejmě zalíbila úvodní věta o nadprůměrné inteligenci. Jenže není jisté, zda u těchto dětí v dospělosti náhodou nevymizí. :)

Ve znamení Blíženců se narodila dcera Saši Stuškové a charakteristika jejího školního znamení na ni také sedí jako poklice na hrnec.
„Každé ráno aby ji člověk hnal bičem do školy, omluvenek o zaspání byl nespočet. Organizátorka, to je ona veliká, už od sedmi let vedla společně s vedoucí choreografkou taneční kroužek, který je dnes celý pod jejím vedením. Zájmových kroužků měla bezpočet a vždy je pokládala za důležitější než sezení ve škole. Je to taková naše umělkyně. :)“

A co vaše děti, milé Ženy-in? Jsou mezi výše zmíněnými? Pokud ne, za týden následuje pokračování.

Příště: Školáci podle znamení zvěrokruhu - II. část:
Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh

Použitý zdroj: V. Šmejdová, Z. Sirůček Velká kniha horoskopů, Aurora, 2001 a www.horoskopy.cz  

Čtěte také:

Reklama