Nic vám to jméno neříká? To je velká škoda, neboť tato módní tvůrkyně patřila k největším talentům dvacátého století. Bohužel, trochu se na ni zapomnělo, nebo zůstala ve stínu slavnějších jmen. A tak je na mně, abych vás s její módou seznámila a přispěla k jejímu znovuvzkříšení. I když…

Tvorba couturierky, která tvořila pod pseudonymem Madame Grés, inspiruje dodnes mnoho návrhářů. Patří mezi ně i Katerina Geislerová, která se k tomu hrdě hlásí a netají se fascinací touto umělkyní. Sama vytvořila kolekci šatů, které nezapřou odkaz na tvorbu Madame Gres. Psali jsem o tom ZDE.

Zvláště bohaté řasení a promyšlené střihové konstrukce vypovídají o velké vášni pro materiál a dokonalé řemeslné zpracování. To mají obě dámy společné.

Když se podíváte na šaty z dílny Madame Grés, máte pocit, jako by vznikly v současnosti. Tak jsou moderní, soudobé a mají stále co říct.

Ať už se zaměříme na šaty výše zmíněné, které si pohrávají s materiálem a možnostmi, jež látky nabízejí, nebo naopak na šaty z pozdějšího období, které naopak vynikají minimalismem a důrazem na barvu, nepřestáváme vycházet z údivu. Je možné, že jsou to modely staré 50–80 let? Vždyť by se daly nosit i dnes!

Ta dáma měla opravdu talent, a kdyby dnes žila, měla by stále co říct. No řekněte, milé čtenářky a milovnice oděvní krásy, nemám pravdu?

Jak se vám líbí? Vybrala byste si?

Foto: Facebook Pinterest

Čtěte také:

Reklama