Výraz „hranatý obličej“ nezní moc hezky, že? Pojďme raději říkat ostře řezané rysy, které jsou pro mnohé ženy ideálem. Pokud je máte, ale nejste s nimi zrovna spokojená, protože působí trochu přísně, stačí pár rafinovaných triků s účesem a budete něha sama.

Většinou toužíme po tom, co nemáme.  Tak to chodí a o tvaru obličeje to platí dvojnásob. Kulaté tvářičky, které jsme probíraly minule ZDE, si připadají „baculaté“ a rády by měly rysy ostřejší. Ženy s výraznými lícními kostmi, širokým čelem a ostře řezanými čelistmi si zase mohou připadat málo ženské a přitažlivé.

Podrobnější charakteristiku a návod, jak svůj tvar obličeje určit, najdete v tomto článku. Klikněte ZDE

obličej

Navzdory tomu, že androgynní rysy jsou svým způsobem sexy, můžou se některým ženám zdát až příliš „hrubě“ tesané. Nehledě na to, že taková tvář je krásná, dokud je mladá. Kůže obličeje je pevná, elastická s dostatkem podkožního tuku, takže i rysy působí měkce. Stárnutí, přitažlivost zemská, ale také výrazné zhubnutí, je jejím velkým nepřítelem. Tváře propadnou, lícní kosti ještě více vystoupnou, brada poklesne a stáhne s sebou i koutky úst, takže obličej dostane přísný výraz. A to nechce žádná z nás, že?

obličej

Lze si pomoci líčením, ale to chce zkušenosti se stínováním a dá to hodně práce, abychom vypadaly přirozeně.

Mnohem snazší a účinnější je správně zvolený účes, který ostré hrany tváře zjemní.

Ideálním řešením jsou bohaté, nadýchané, zvlněné a stupňovité střihy, šikmé ofiny a pěšinky na stranu. Účesy vhodné pro ostře řezané rysy obličeje by měly působit ležérně, rozverně a spíš tak trochu „neučesaně“. Nic není horšího, než uhlazené typy účesů, které přesně rámují tvář, nebo mikáda s rovnými a hustými ofinami.

  • Krátké vlasy vám sluší. Zvláště rozverné pixie střihy, vzdušné boby a „roztřepené“ kontury jemně rámující obličej. Také bohatý objem na temeni hlavy je žádoucí, protože hlavu pěkně zakulacuje a protahuje. Objemné patky se ztenčenými okraji hrají ve prospěch vašeho tvaru obličeje.

keira

Keira Knightley (Massimilioano Marino/Shutterstock.com)

jessica

Jessica Simpson (Tinseltown/Shutterstock.com)

  • Polodlouhé účesy vypadají dobře, pokud mají pěšinku ke straně, délku sahající po bradu a konečky vlasů „padající“ do tváře. Skvělou volbou jsou i zvlněné vlasy, které změkčují hrany a působí velmi žensky.

calista

Calista Flockhart (DFree/Shutterstock.com)

  • Dlouhé vlasy jsou to pravé „ořechové“. Zvláště pokud jsou lehce zvlněné a v různých vrstvách. Dobrou službu udělají i světlejší prameny kolem obličeje, které prosvětlují a zjemňují rysy. Vyhnout byste se měly pěšinkám uprostřed, ostrým hranám a hustým rovným ofinám. Malé ženy pozor. Pro vás jsou vhodné spíš vlasy v délce na ramena, aby vás „nesrážely“ k zemi.

paris hilton

Paris Hilton (Ovidiu Hrubaru/Shutterstock.com)

demi moore

Demi Moore (DFree/Shutterstock.com)

  • Drdoly, culíky a copy. Ano, ale vždycky by mělo do obličeje padat pár „rozpustilých“ pramenů. Tyto oblíbené účesy by měly působit spíše „nedbale“. Koneckonců jako všechny výše jmenované.

salma

Salma Hayek (Featureflash Photo Agency/Shutterstock.com)

sandra bullock

Sandra Bullock (Everett Collection/Shutterstock.com)

Inspirujte se skvělými účesy světových hvězd

Reklama