Chce-li malá žena vypadat vyšší, měla by poutat pozornost k obličeji. Pravidlo číslo jedna tedy zní: Povyšte svůj obličej na výstavní exponát. Tato kapitola Školy stylu vám vysvětlí, proč je to tak důležité a poradí vám, jak na to.

obličej

Hned v úvodu je třeba zdůraznit, že termín „výstavní exponát“ neznamená být „zmalovaná“ jako obrázek. Tím pozornost sice připoutáte, ale spíš v tom negativním slova smyslu. Naším cílem je porozumět rysům svého obličeje, a najít pro něj nejvhodnější účes, brýle, bižuterii, tvar výstřihu, prostě vše, co nám bude slušet a pozvedne naše sebevědomí.

Jedině tak můžeme kráčet s hlavou hrdě vztyčenou i bez deseticentimetrových podpatků.

Proč právě obličej má být prvním, co vaše okolí vnímá? Má to logiku. Když si oblečete křiklavě vzorovanou sukni, tygrované kalhoty, nebo neonově žluté tenisky, budou se pohledy těch, kteří s vámi komunikují, stále stáčet dolů a vy se budete zdát ještě menší. Důležité je, aby středobodem jejich zájmu byl váš nejvyšší bod, tedy obličej.

A na tom je třeba „zapracovat“.

Pokud jste sledovaly předchozí kapitoly naší Školy stylu, dozvěděly jste se, že Alfou a omegou správného výběru oblečení je tvar postavy. Čtěte ZDE.

Totéž platí i o obličeji. Určit správně jeho tvar je rozhodující pro to, abyste vypadala dobře. Jedině tak si zvolíte správný střih vlasů, tvar brýlí, typ líčení, prostě vše, co pozvedne vaše osobní kouzlo. A tím i celkový vzhled.

Jak tvar obličeje správně určit?

Odličte se, zabalte vlasy do ručníku (můžete použít i čelenku) tak, abyste viděly jen jejich kontury. Postavte se před zrcadlo na vzdálenost paže. Zavřete jedno oko a hranou mýdla pečlivě obkreslete tvar své tváře. Snažte se být co nejpřesnější. Pak odstupte a porovnejte s následujícími obrázky.

Blíží se jeho obrys oválu, kruhu, obdélníku, hrušce, čtverci, nebo srdíčku?

obličej

Oválný obličej se vyznačuje pravidelnými jemnými rysy bez výrazných hran. Je považován za ideál, ale špatnou volbou účesu se může zdát příliš dlouhý a úzký.

obličej

Kulatý obličej má oblé měkké tvary, plné tváře a čelo klenuté do oblouku. Působí velmi dobromyslně, a proto sympaticky.

obličej

Hranatý obličej má vystouplé lícní kosti a „hranatou“ čelist. Tento tvar obličeje je ostře řezaný a velmi výrazný.

obličej

Čtvercový obličej má stejně jako předchozí typ výrazný tvar brady, ale zároveň nižší čelo a široké lícní kosti. Celkově může působit poněkud tvrdě a přísně.

obličej

Srdíčkový obličej se výrazně zužuje k bradě, která je velmi jemná a působí „špičatě“. Naproti tomu má tento tvar obličeje poměrně široké čelo, takže připomíná tvar srdce. Žena s tímto tvarem obličeje působí velmi něžně a křehce.

obličej

Hruškový obličej je poměrně vzácný. Vyznačuje se úzkým čelem a širšími, ale oblými čelistmi. Tento typ tváře je opakem předchozího srdíčka. Žena s tímto tvarem obličeje působí „baculatější“ než ve skutečnosti je.

Našly jste si svůj tvar obličeje? V příštím dílu jednotlivé typy podrobně probereme a poradíme vám s účesem.

Tyto kapitoly Školy stylu by se vám mohly hodit

Reklama