Styl

Škola stylu. I „hubeňourky“ můžou mít trable s postavou

Většina žen spíš „zápasí“ s kily navíc a nad těmi štíhlými nebo hubenými mávne rukou. „Těm sluší všechno“. Ale není to tak úplně pravda. I ženy s postavičkou „jako lusk“ mají své trable. I jim by mohla pomoct identifikace postavy, i když se u nich neurčuje snadno. A od toho je tento díl naší Školy stylu.

postavy

 

Často pod módními články čítám vaše postesknutí, že hubené se mají, protože jim sluší všechno. Do jisté míry máte pravdu, ale ani štíhlost není zárukou, že se oblékají dobře. Tedy v souladu se svým typem postavy. Chyby, kterých se dopouštějí, jsou sice méně patrné, než u žen „baculatějších“, ale jsou. Názorným příkladem můžou být třeba džíny „slimky“. Ty sluší jen dokonalým postavám typu X, méně už typům Y a vůbec ne typům A. Boyfriend džíny by zase měly nosit jen dívky (ženy) s typem postavy Y. Možná si povzdechnete, že takové starosti byste chtěly mít, ale věřte mi, že každá žena, (ať už je hubená, tlustá, malá, či velká) má nějakou výhradu ke své postavě.

Proto jsem dnešní díl zaměřila na ženy štíhlé až hubené, aby si nepřipadaly odstrčené a dokázaly se orientovat ve svém typu. Možná jim to pomůže (nejen) v rozhodování při nákupech oblečení.

I ženy štíhlé (až hubené) se dají zařadit do skupin, které jsem vám popsala v minulých kapitolách Školy stylu. Není to zrovna jednoduché, rozdíly jsou méně patrné, než u baculek, ale jsou.

Pojďme probrat jejich charakteristické znaky.

Postava typu Y

postava

Pořekadlo „samá ruka, samá noha“ na ni přesně pasuje, a to nemusí být zrovna pubertálního věku. Zvláště v případě, že má malá prsa, (což bývá jen zřídka) vypadá (s prominutím) jako pravítko, protože štíhlý pas pro ni není typický, zato velmi úzké boky, zadeček jako dva kmínky a dlouhé, útlé končetiny. Ypsilonka má skoro chlapeckou postavu, když je hodně mladá a hodně štíhlá. Ale v dospělosti se nad ní příroda většinou smiluje a „nadělí“ jí krásné, plné poprsí, takže se z ní stane krasavice k pohledání.

Co jí sluší?

Teď se mnou možná nebudete souhlasit, ale „ypsilonka“ by měla zůstat věrná svému jemně androgynnímu vzhledu a nesnažit se dohnat ženskost romantikou. I když může vypadat něžně, měla by se vyhýbat romantickému stylu oblečení. Volánky, balonkové rukávky, kytičky, krajky, a lehounké vlající látky se k jejímu typu nehodí. A největší chybou je snaha zvýrazňovat pas korzety nebo širokými pásky.  Tím jen upozorní na to, že žádný pas nemá.

Sexy bude vypadat spíš v pánském stylu, jednoduchým až minimalistických střizích s minimem vzorů. Měla by umět „prodat“ své krásné nohy v úzkých sukních, ale dávat si pozor, aby je nekombinovala s hlubokými výstřihy, aby nevypadala lacině.

Postava typu A

postava

Když je štíhlá, může se zaměňovat s X, ale něčím se přece jen liší. Áčko má poměrně úzký hrudník, který může být rovný, nebo se mírně zužovat do pasu. Ani její pánev nemusí být zákonitě rozložitá, nejdůležitějším poznávacím znakem je spodní část boků a silná stehna. Zvláště jejich vnější strany. Zdá se, že má níže posazené těžiště, takže se i její nohy zdají kratší. Nechtěla bych, aby to vyznělo vulgárně“, ale nejlépe to vystihuje lidové rčení, že má nízké „čůrání“. Nejvíce je to patrné u malých postav.

Smůlou této postavy je, že nejvíce přibírá právě na stehnech, a když se snaží zhubnout, stehna jsou to poslední, co se jí daří shodit. Tyto ženy mají největší sklon k drastickým dietám, protože si stále připadají tlusté. Ale když zhubne hodně, vytvoří se jí mezi stehny široká mezera, což jí na kráse moc nepřidá. Tělo Áčka prostě není na hubenost stavěné, je to velmi ženský typ postavy, který má své přednosti. Když nepustí kila moc z uzdy, bude až do vysokého věku vypadat velmi mladistvě.

Co jí sluší?

Všechno, čemu by se měla vyhýbat postava Y. Viz předchozí kapitola. Áčko je rozená romantička, i když si tak sama nemusí připadat. Sluší jí hlavně šaty a sukně ze splývavých látek. Když budou střižené šikmo, obejmou tělo tak akorát a odskočí přesně tam, kde je potřeba. Měla by přitahovat pozornost hlavně k horní polovině těla barvami, vzory a zajímavými detaily.

Postava typu X

postava

Ta se má. Patří k ideálu, protože má nejvyváženější proporce ze všech tří typů. Nikde nic nepřebývá, ani nechybí, je prostě tak akorát. Její chloubou je štíhlý pas, který ještě více zvýrazňuje plné poprsí i oblé boky. Může za to poměrně krátký, ale dolu se zužující hrudní koš. Boky a zadeček jsou pěkně zaoblené, takže tělo dostává tvar secesního korzetu. Rozdíl mezi Áčkem je v tom, že hmota boků „nepadá“ až na stehna. Ta jsou pravidelně zaoblená, netvoří mezi sebou mezeru. X má hezky tvarovaná lýtka a útlé kotníky, což je její další devizou. I ve tvaru nohou jsou mezi jednotlivými typy rozdíly. Ypsilon je má rovné, málo „vyrýsované“, áčko zase sklon k „oteklým“ kotníkům. Ale zpět k postavě X. Je velmi snadné propadnout dojmu, že jí sluší všechno, ale to je jeden z nezarytějších mýtů.

Co jí sluší?

Více než postavy Y a A by měla X zvažovat výběr stylu. Její dokonale tvarovaná ženská postava je sama o sobě dost výrazná, takže nepotřebuje žádné „berličky“. Měla by volit spíš střízlivý styl, který se pohybuje někde uprostřed mezi minimalismem a romantikou. Tedy mezi styly, které svědčí předchozím typům. V tom to X nemá zrovna jednoduché, protože jí to svádí ke zdůrazňování svých předností, a to vede k prvoplánové lacinosti.

Tak vidíte. Nic není tak černé ani růžové, jak se jeví. Ale v tom je právě kouzlo stylu. Poznala jste se v některé z postav? Napište nám, jaké s ní máte rodosti i strasti

Čtěte také:

   
20.05.2016 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [19] Dana Haklová [*]

  Lulllushka — #17Jste pravděpodobně Áčko, ale jestli tápete, pošlete mi fotoSml16

  superkarma: 0 22.05.2016, 22:32:31
 2. [18] Dana Haklová [*]

  gerda — #15Objasnila jste to přesněSml67

  superkarma: 0 22.05.2016, 22:30:55
 3. [17] Lulllushka [*]

  gerda — #8 *Lefff* — #16 Sml30moje mamka zas říkala, že se jí mezi nohama otočí kamion

  Já pořád jaksi tápu, pravděpodobně jsem X bez prsou nebo křížený ASml80 mám široký hrudník, pas mám, ale ne vosí, boky stejně široké jako hrudník, zadek mi leze dozadu, stehna mám silná, ale spíš z vnitřní strany, ,,čůrání" mám vysoko, lýtka jak fotbalista, kotníky hubené. No ale přiberu vždycky nejdřív na stehnech a zadku

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #19
  superkarma: 0 20.05.2016, 21:02:42
 4. avatar
  [16] *Lefff* [*]

  gerda — #8 Máma zase říkávala, že "by jí mezi nohama proskočila doga" Sml16

  Děkuji za další krásný článek, paní Haklová Sml7

  Tak jsem se dneska konečně s jistotou identifikovala, ale radost z toho mám tedy pramalou. Vnější strana stehen mě odhalila, jsem Áčko. Závidím Ypsilonkám minisukně a boyfriendky, Xkům jejich plné výstřihy, ženské, máte se! Sml67

  Ale ve smutku se utápět nebudu. Na pohled vypadám pořád ještě docela symetricky (opticky jako kombinace X a A a jsem relativně štíhlá 173/65). Jsou horší věci na světě, než nedokonalá figura Sml24

  1. na komentář reaguje Lulllushka — #17
  superkarma: 0 20.05.2016, 19:42:04
 5. avatar
  [15] gerda [*]

  kareta — #14Romantika jsou podle mě kraječky, fiží, kabeličky, botičky tak leda do kočáru a kloboučky s květy. Minimalismus - strohé, nepřezdobené věci, jednobarevnost, úspornost stylu. Nenápadnost.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #18
  superkarma: 1 20.05.2016, 18:35:22
 6. avatar
  [14] kareta [*]

  co je to romantika a minimalismus?? jak to vypadá??

  1. na komentář reaguje gerda — #15
  superkarma: 1 20.05.2016, 14:10:52
 7. [13] Dana Haklová [*]

  Midsummer — #11správněSml67, ale jak jsem psala Pentličce, postava její kamarádky patří k určitým modifikacím "ypsilonky". A těch je u všech typů postav poměrně dost, ale to bychom potřebovaly celou abeceduSml30.

  Zatím jsem to vždycky dokázala určit, ale rozhodující je pas a boky.

  superkarma: 0 20.05.2016, 13:10:48
 8. [12] Dana Haklová [*]

  Pentlička — #10Každá z postav má různé modifikace a nelze je popisovat všechny. Ypsilonka se neurčuje podle šířky ramen (i když by to mělo jistou logiku), ale pasu a boků. Většinou má objemnější horní polovinu těla, proto Y.

  Vaše známá by mohla být třeba H, ale to bychom se v těch písmenkách asi utopily.

  Já mám také široká ramena, z anfasu možná širší než boky, a přesto jsem ASml16

  superkarma: 0 20.05.2016, 13:05:30
 9. avatar
  [11] Midsummer [*]

  Pentlička — #6 H

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #13
  superkarma: 0 20.05.2016, 12:10:42
 10. avatar
  [10] Pentlička [*]

  Dana Haklová — #9 Myslela jsem, že Y má širší ramena a větší prsa než boky a zadek. Ale tato moje kamarádka má prsa nulky a ramena má úzká stejně jako boky. Zadek nemá vůbec, kalhoty na ní vzadu visí.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #12
  superkarma: 0 20.05.2016, 11:54:56
 11. [9] Dana Haklová [*]

  Pentlička — #6Tak je Y, prostě "pravítko", jak jsem psala v této charakteristice. Ale i ona má své klady

  1. na komentář reaguje Pentlička — #10
  superkarma: 0 20.05.2016, 09:30:50
 12. avatar
  [8] gerda [*]

  Dana Haklová — #3 Suzanne — #7 Pěkné to není ani náhodou. "Mezi nohama by jí mohl proběhnout zajíc" - Na to staré úsloví si vždycky vzpomenu, když takovou slečnu vidím. Možná ho nezná...Sml57

  1. na komentář reaguje *Lefff* — #16
  2. na komentář reaguje Lulllushka — #17
  superkarma: 0 20.05.2016, 09:00:05
 13. avatar
  [7] Suzanne [*]

  gerda — #2 Dana Haklová — #3 A já po tom toužím od šesté třídy Sml30 (marně Sml32)

  1. na komentář reaguje gerda — #8
  superkarma: 0 20.05.2016, 08:42:40
 14. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Mám jednu kamarádku, která je hubená a nemá ani prsa, ani boky, ale ani pas. Jaký typ postavy má?

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #9
  2. na komentář reaguje Midsummer — #11
  superkarma: 0 20.05.2016, 08:31:59
 15. [5] Dana Haklová [*]

  bobani — #4A to je spravedlivé, ne?

  superkarma: 0 20.05.2016, 08:08:24
 16. [4] bobani [*]

  všechno má své plus i mínus

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #5
  superkarma: 0 20.05.2016, 07:58:52
 17. [3] Dana Haklová [*]

  gerda — #2Bohužel, kdysi jsem četla nějaký článek o této "přednosti" a přitom to není vůbec hezkéSml31

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  2. na komentář reaguje gerda — #8
  superkarma: 0 20.05.2016, 07:43:59
 18. avatar
  [2] gerda [*]

  Ad mezera mezi stehny...není to právě onen kýžený cíl pro všechny anorektičky?Sml30

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #3
  2. na komentář reaguje Suzanne — #7
  superkarma: 0 20.05.2016, 07:12:14
 19. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 20.05.2016, 06:32:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme