Styl

Škola stylu. Dnes „speciál“ pro postavičky jako tyčky

Ačkoliv jsem si všechny ženské postavy rozdělila do tří základních kategorií, ozývají se hlasy, že jeden typ mi stále chybí. Postava štíhlá, „plochá“, rovná, bez pasu a zadku. Zkrátka, takové I nebo H. I když i o těchto postavách byla v našem seriálu řeč, slíbila jsem, že se na ně podíváme trochu podrobněji.

Milá „íčka“ a „háčka“, vítejte v našem speciálu, který budu věnovat jenom vám, ženám rovným jako, s prominutím, jako pravítko. Na začátek bych vám ráda připomněla, proč jsem i vaše postavy zařadila mezi „Ypsilonky“, což se vám nelíbí, neboť se s nimi nedokážete identifikovat. Chápu vás, i když si neodpustím připomenout, že každý člověk je originál, a tvarů postav je tolik, kolik je žen. Kdybych to brala doslovně, možná by mi nestačila ani celá abeceda. Ale to byl jen takový žert na začátek a já ráda splním, co jsem slíbila.

Co je pro vás charakteristické? Vaše silueta je rovná a nevyznačuje se žádnými výraznými tvary. Šířka ramen se moc neliší od šířky pasu a boků. V tom jste shodné s postavou typu Y, lišíte se jen velikostí poprsí. Na rozdíl od „ypsilonky“ k vám byla příroda skoupá a vaše postava se podobá spíš chlapecké. Vaše boky jsou útlé, zadeček plochý a nohy rovné a relativně dlouhé. Více ZDE

Holky zlaté, co by za to jiné daly? Pokud máte i potřebnou výšku, jste prototypem modelky, protože si můžete dovolit takřka všechno. Jste typickými „věšáky“ na šaty. Promiňte mi ten výraz. Jste-li postavy spíš malé a udržíte si štíhlost, budete vypadat dlouho mladě, což také není k zahození.

Ve dvacátých letech by za takovou postavu ženy „vraždily“, dnes v době, kdy se (navzdory kritikům) stále „nosí“ hubenost, vám mnohé ženy závidí vaše proporce. Já vím, každá chce vždycky to, co nemá, ale zkuste se s tím smířit a využít svých předností ve svůj prospěch. Myslím, že je jich víc než nedostatků.

Co vám bude slušet? Přirozenost. Nesnažte se svou postavu „znásilňovat“ umělým „škrcením v pase. Jak už jsem psala u postavy Y, nic tím nezískáte, jen upozorníte na svou slabinu - neexistující pas.

Do jisté míry si můžete ženské křivky vytvořit rafinovaným střihem - nabíráním v oblasti prsů a boků, které vám částečně vytvarují vaše rovné tělo. Podmínkou je ovšem naprosto ploché břicho.

oblečení

Najděte si spíš jednoduchý styl s rovnými střihy. Současné trendy vám mají rozhodně co nabídnout. Košilové šaty s přepásáním kolem boků, šortky, vesty, overaly, úzké sukně a šaty s rozparky. Šaty s dlouhým živůtkem ve stylu 20. let. Takové nesluší žádné postavě, kromě té vaší.

oblečení

Sekne vám i většina kalhot. Od úplně úzkých, po „planďáky“. Ale spodní díly probereme později.

Doufám, že jsem vás alespoň trochu uklidnila a dodala optimismu.

Čtěte také:

 

   
17.06.2016 - Móda - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] Fussova [*]

  Jeste ze nemám tento typ

  postavy

  superkarma: 0 22.06.2016, 14:56:20
 2. avatar
  [4] Anicka59 [*]

  Postavičku jako tyčku jsem neměla nikdy. A pokud ji někdy budu mít, tak to budu mít na kahánku....

  superkarma: 0 18.06.2016, 14:07:24
 3. avatar
  [3] kareta [*]

  20 léta jsou má oblíbenáSml29. Ale jsme X, tak mi to nikdy nesedělo.

  superkarma: 0 17.06.2016, 08:23:07
 4. [2] bobani [*]

  postavičky jako tyčky Sml30 paní Dana má básnické střevo

  superkarma: 0 17.06.2016, 08:20:52
 5. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 17.06.2016, 06:18:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme