.

Škola praní: Jak správně dávkovat gel či prášek a jak se projeví chyby na vypraném prádle?

Domácnost

Škola praní: Jak správně dávkovat gel či prášek a jak se projeví chyby na vypraném prádle?

Zabýváme se intenzivně tématem praní a správného dávkování pracích prostředků.

Čtěte také:

Projevy chyb v dávkování:

  • Nadměrná dávka pracího prostředku

Při nadměrném dávkování pracího prostředku se není třeba obávat přímého poškození textilií. Pocítí to však vaše peněženka a životní prostředí.

  • Nedostatečná dávka pracího prostředku

Pokud je dávka pracího prostředku nižší, než vyžaduje stupeň znečištění prádla a tvrdost vody, nedosáhnete očekávaného výsledku. Pokud málo dávkujete již delší dobu, vaše prádlo začne šednout a jeho vzhled se zhorší. Barevné textilie dostanou šedivý nádech, barvy ztratí jas, špína se úplně neodstraní a mohou vznikat mastné šedé žmolky.

pračka

Jaké množství prášku či gelu máte tedy na vyprání prádla použít? Jak dávkovat?

Odpověď najdete vždy na zadní straně obalů jednotlivých pracích prostředků. Tam se nachází tabulka určená pro praní  4 - 5 kg suchého prádla, která prozradí, jak dávkovat v případě, že máte mírně, středně nebo velmi zašpiněné prádlo, a to vše se zohledněním tvrdosti vody. Například pro jednu pračku středně zašpiněného prádla při použití středně tvrdé vody vám postačí 100 g běžného pracího prášku.

Pokud však budete prát se  sypkým pracím prostředkem Persil Expert, který je koncentrovaný, postačí vám na stejné množství prádla pouze 80 g.

Jestliže dáváte při praní přednost gelu, tak v případě Henkel gelových produktů vám postačí jenom 73 ml gelu na 1 praní, a to při dodržení stejných podmínek.

Vyznavači nových trendů v podobě předdávkovaných pracích prostředků, jako jsou například gelové kapsle Persil Expert Duo-Caps či tablety Persil Expert Tabs, už při dávkování nemusí přesně odměřovat. V případe Persil Expert DuoCaps stačí na jedno praní 1 ks gelové kapsle a v případě Persil ExpertTabs stačí 2 ks práškových tablet.  

Náš tip: jaké novinky byste si neměli nechat ujít?

Čtěte naše články:

Více na www.persil.cz

Zapojte se do redakční diskuse a vyhrajte dárek!  http://zena-in.cz/clanek/zapojte-se-do-diskuse-jak-davkujete-praci-prostredky-jake-

 

   
25.10.2013 - Dům a byt - autor: (red)

Komentáře:

  1. [1] Gizel [*]

    Nemám ráda rady typu: prací prášek třeba 2 kg 28 dávek, nebo 2 litry gelu 26 dávek, atd. Mám pračku na 3 kg suchého prádla, někdo má na 5 kg, jiný zase na 7 kg suchého prádla. Číst umím, na zadní straně si přečtu návod na použítí. Uvítám raději 5 l gelu, cena 225 KčSml22, nebo 8 kg prášku, cena 344 KčSml22.

    superkarma: 0 27.10.2013, 19:44:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme