Již jste určitě zaslechli, že příliš suché prostředí škodí našemu zdraví. Klasickým příkladem jsou staré panelákové zástavby, ve kterých často bývalo příliš sucho. V takovém prostředí se hůře dýchá. Naopak příliš vlhko také není dobré. Jak již naši prapředci říkali, zlatá střední cesta. Aby prostředí, ve kterém žijeme, vyhovovalo našemu zdraví, je nutné udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni, která se pohybuje mezi 40 – 60%.

ceresit

Velké množství vody ve vzduchu – tj. vysoká relativní vzdušná vlhkost v obytných prostorách může způsobit velké ztráty. Ničí majetek i zdraví a nezáleží na tom, zda se jedná o starší rodinný dům, novostavbu nebo zateplený panelový byt. V posledních letech tomuto trendu nahrávají i vnější podmínky – ve snaze šetřit teplem a energiemi řada lidí méně větrá. Podzim a s ním chladné a vlhké počasí přináší zvýšenou vzdušnou vlhkost i do našich bytů, domů a chalup.

Jak poznám, že mám doma vysokou vzdušnou vlhkost?

Projevů vysoké vzdušné vlhkosti si obvykle snadno všimnete – voda vysrážená na zrcadlech, oknech či prosklených dveřích, vlhké (nebo dokonce plesnivé) mapy na zdech, zatuchlý vzduch, plíseň v rozích, nebo za nábytkem. Jestliže jste ve vašem bytě na některý z těchto projevů narazili, je třeba jej řešit dříve než napáchá ještě větší škody. Když si nejste jisti, požádejte na www.stop-vlhkosti.cz o jednorázový tester vlhkosti zdarma a otestujte si vlhkost sami.

ceresit

Pozor na plísně, ohrožují zdraví!

Nadměrná vzdušná vlhkost prospívá plísním, které poškozují vybavení domácnosti. To ovšem není vše, plísně mohou ohrozit zdraví. Zejména malé děti jsou nejohroženější skupinou. Jejich organismus ještě nemá dostatečně vyvinutou imunitu a proto je k některým věcem citlivější než dospělý člověk. Plísně mohou být příčinou různých alergií, astmatu, zánětů dutin, onemocnění dýchacího ústrojí atd.

Jak na to?

ceresitPomáhá časté jednorázové krátké intenzivní větrání, kdy se rychle vymění vzduch v místnosti. Tato metoda je účinná, ale bohužel, ne vždy je toto řešení ideální. Navíc nám uniká drahé teplo. Pomoci vám může Ceresit STOP VLHKOSTI. Nejdříve je ovšem potřeba zbavit se plísní.

V takových případech aplikujte sprej Ceresit STOP PLÍSNI. Stačí krátce nastříkat, nechat chvíli působit a následně setřít. V ten moment je zeď vydezinfikovaná. Ceresit STOP PLÍSNI je vytvořen tak, že se s ním snadno dostanete i do hůře přístupných míst, jakými jsou např. rohy za skříněmi, nebo místa pod vanou. Aby se ovšem plíseň nevracela, je potřeba udržovat optimální vzdušnou vlhkost.

Jak pomoci bez zbytečných výdajů energie?

Pomůže vám praktický pomocník CERESIT STOP VLHKOSTI, který pomocí unikátních dvouvrstvých tablet optimalizuje vzdušnou vlhkost až na doporučených 40-60%. Bílá část tablety je tvořena speciálními krystaly efektivně pohlcujícími nadměrnou vzdušnou vlhkost, kterou sráží v tekutinu a shromažďuje ji v zásobníku přístroje. Modrá část tablety byla vyrobena patentovanou technologií, která účinně neutralizuje pachy v místnosti až o 70%. (prokázáno vědeckými testy). Jedna tableta vydrží jímat vlhkost 1 – 3 měsíce – podle úrovně vlhkosti. Pak můžete dokoupit náhradní. CERESIT STOP VLHKOSTI funguje bez přísunu elektrické energie a účinně napomáhá vytvořit v našich bytech a domech zdravější prostředí. Když se tableta úplně rozpustí, stačí dokoupit novou. Náhradní tablety jsou baleny po dvou v krabičce a celé balení vám vydrží na 2 – 6 měsíců a následně můžete dokoupit další. Vysráženou tekutiny z přístroje snadno vylijete do toalety.

ceresit

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz

Reklama