Zdraví

Škodí Ivě náš jídelníček?


To, že Iva hubne, je zřejmé. Škodí jí však náš jídelníček? Řada z vás ho kritizovala za nedostatek bílkovin a za vysoké glykemické indexy potravin. Tak jak je to?


Co jí Iva tento týden?

Složení jejího jídelníčku zůstává stejné, ke snídaní kaše nebo dezert (z kuzu nebo z tofu), lehká svačina (opět dezert s ovocem nebo trochu kaše), obědy a večeře dostává od studia Nine Star Ki, na svačinu má zelený salát pokapaný octem (rýžovým nebo jablečným). Více naleznete v článku Takhle hubne Iva: Skvělý jídelníček! 
 
Obědy:
Pondělí: pohanková polévka s řasou Hiziki a fazolemi Adzuki, pražená rýže se smaženou zeleninou na zázvoru a sojanézou, kondiment z řasy Nori a z ředkve Daikon
Úterý: miso vývar s celozrnnými nudlemi a zeleninou, hlíva ústřičná na kmínu s jáhlami, zeleninovou oblohou, kondiment z pečených rajčátek, pickles
Středa: čočková polévka s templem, sladké tofu knedlíky s ovocem přelité sladem a vanilkovým krémem s drobenkou
Čtvrtek: dýňový krém Hokkaidó, cizrnová omáčka s rýži a jáhlami a zeleninovou oblohou (viz obrázek)
Pátek: brokolicový krém, zapečený kus-kus se zeleninou a s uzeným templem, mrkvový salátek s mandarinkou

Je to makrobiotika, nebo ne?

Iva se nyní stravuje podle filozofie 5 elementů. Nejedná se o makrobiotický jídelníček, i když makrobiotika vychází ze stejných principů. U obou dvou přístupů se jedná se o holistický přístup, dieta je připravena podle individuálních okolností – prostředí, kondice a konstituce člověka, ročního období. Cílem je dosáhnout pocitu vnitřní rovnováhy a zdraví.  Makrobiotika řadu potravin nedoporučuje - jako například maso, vejce, rajčata, brambory, lilky, papriky, exotické ovoce. Stravování podle 5 elementů i s nimi pracuje dle konkrétního člověka a jeho stavu, kdy v některých případech některé z nich může použít i jako lék.

V současné době existuje mnoho vědeckých teoriích o výživě, které si někdy odporují, každý si musí najít způsob stravování, který mu vyhovuje, kterému věří. Iva se nyní rozhodla pro tento na základě svých zkušeností s některými dalšími, většinou mechanistickými teoriemi, které vidí pouze složení potravin z hlediska kalorií, v pojmech chemického složení – jako bílkoviny, sacharidy, tuky, minerály, vitaminy. A sama přiznává, že zatímco při držení diety v minulosti cítila často hlad a chlad, protože jedla hodně ochlazujících potravin, které jí braly energii, jako například saláty a mléčné výrobky, nyní se cítí dobře, nemusí se trápit hlady, má dostatek energie a úbytek 10 cm v pase po měsíci je také pro ni vítězstvím. Stravování podle 5 elementů nabízí systémový pohled, vidí potravu podle jejích vztahů – posuzuje souvislosti, vlastnosti, účinky, chuť, vůně, původ, směr růstu, barvu, strukturu i chemické vlastnosti.

Základní změny v Ivině jídelníčků

1. Velké omezení jednoduchých cukrů, to znamená všeho slazeného bílým cukrem, medem, javorovým sirupem, nahrazení složitými cukry – polysacharidy obsaženými v obilovinách, luštěninách, mořských řasách a obilných sladech.

2. Vynechání  všech výrobků z bílé mouky a omezení výrobků z celozrnné mouky.

3. Vynechání všech mléčných výrobků, aby mohla probíhat očista těla a zabránilo se zahleňování a  zchlazování organismu, který pak nemá dostatek energie.

4. Větší přísun obilovin, aby Iva neměla Iva pocit hladu, a také aby se tělo mohlo dobře čistit. Také jsou pro ni základním stavebním materiálem.

5. Zařazení luštěnin (v dávce 1 polévkové lžíce denně) a zeleniny různě upravované (pečené, dušené, nakládané, vařené, smažené), a syrové listové zeleniny jako malého salátu jednou denně.

6. Přidání mořských řas, aby měla dostatek minerálů.

7. Dostatek potravin obsahujících Lactobacillus (3x - 5x týdně): pickles, kysané zelí, miso, tempeh.


Má Iva dostatek bílkovin?

Nejvíce připomínek bylo k bílkovinám, že jich je málo, že se jedná téměř o vegetariánský jídelníček, protože Iva si dává jenom občas netučnou rybu, ale nemá maso každý den. Mezinárodní standard doporučení je 37 gramů bílkovin pro průměrného muže a 29 gramů pro průměrnou ženu. Musím zdůraznit, že jen velmi výjimečně se nyní vyskytují nemoci z nedostatku bílkovin, a to pouze v oblastech, kde panuje všeobecná podvýživa, ale především v současné době ve vyspělých zemích se objevují nemoci z nadměrného příjmu bílkovin.

Další z mýtů je, že daleko kvalitnější jsou na příjem bílkovin živočišné bílkoviny než rostlinné. Bílkovina může být složena z 22 různých aminokyselin, z nichž je osm nenahraditelných (esenciálních), tzn. že v normálním případě nejsou vytvářeny tělem samotným a musí mu tedy být přiváděny v potravě. Poměry množství esenciálních aminokyselin v živočišné bílkovině jsou v konvenční nauce o výživě považovány za příznivější, než je tomu v rostlinných bílkovinách. 

Z čeho pocházejí tyto závěry? Z výzkumu vědců Osborna a Mendela z roku 1914, kdy při jejich pokusu byly krysy krmeny různými druhy bílkovin. Závěr byl, že krysy krmené vejci rostly nejrychleji a dosahovaly největší tělesné hmotnosti, při krmení masem a mléčnými výrobky byly krysy také značně velké a těžké, při čistě rostlinném krmení měla zvířata jen velmi malou tělesnou hmotnost. Z těchto pozorování bylo vyvozeno, že živočišné bílkoviny musí být hodnotnější než rostlinné, protože zřejmě v roce 1914 si lidé mysleli, že se zdraví vyznačuje velkou tělesnou hmotností. Živočišná bílkovina váže více tuku, rostlinná bílkovina obsahuje navíc i vlákninu, a tak především v celozrnných obilovinách je zaručen vyvážený poměr vlákniny a výživných látek.

Neznamená to, že doporučujeme jenom rostlinné bílkoviny, každý člověk si sám musí zvážit podle svých potřeb a filozofického přesvědčení, zda maso jíst bude. Ale ti, co se rozhodnout žít bez masa nebo ho významně omezit, pokud vhodně složí svůj jídelníček, své zdraví neohrozí.

Podívejte se na přiloženou tabulku, kde najdete obsah bílkovin v jednotlivých potravinách, povšimněte si hlavně obsahu bílkovin v mateřském mléce, což je skvělá potrava pro kojence, která během šesti měsíců zdvojnásobí jeho porodní váhu. Je zde pouze o něco více než jedno procento bílkovin, takže samotná příroda si také myslí, že nepotřebujeme velké množství bílkovin.

Obsah bílkovin v různých potravinách

    ve 100 gr/gr
Mateřské mléko   1,1
     
Celá obilná zrna hnědá rýže 7,4 - 7,5
  pšenice 9,4 - 14,0
  oves 13
  ječmen 8,2 - 8,9
  žito 12,1 - 12,7
  kukuřice 8,2 - 8,9
     
Luštěniny fazole adzuki 21,5
  cizrna 25,1 - 26,0
  sojové boby 34,0 - 34,3
  hrách sušený 21,7 - 24,1
  vařená čočka 7,8
     
Výrobky z bobů tempeh - různý 18,3 - 48,7
  tofu 7,8
  natto 16,9
     
Semena a ořechy různé 11,0 - 29,7
     
Maso a drůbež hovězí 13,6 - 21,8
  vepřové 9,1 - 21,5
  kuře 14,5 - 23,4
  vejce 12,9 - 13,9
     
Mléčné výrobky různé 13,6 - 27,5
     
Mořští a sladkovodní ryby 16,4 - 25,4
  měkkýši 10,6 - 24,8
  korýši 15,0 - 20,0


Jak je to s glykemickými indexy v jejím jídelníčku?

Několikrát se objevilo v diskusi, že glykemické hodnoty jídelníčků Ivy jsou vysoké. Glykemický index měří, jak rychle se zvýší hladina krevního cukru, tak jenom stručně shrnu, jak se zjišťuje jeho hodnota.

Vychází se z hodnoty glykemického indexu glukózy, která má hodnotu 100. Index udává schopnost sacharidové potraviny zvýšit hladinu krevního cukru. Hodnoty se zjišťují experimentálně a zdaleka nejsou k dispozici pro všechny potraviny (množství informací se ale stále rozšiřuje). Čím více se hodnota blíží stovce, tím je pro obézní a diabetiky zákeřnější. Některé potraviny mohou hodnotu 100 i převyšovat.

Klinická praxe zjistila, že některé sacharidy zvyšují hladinu krevního cukru více, jiné méně. Čím více po jídle stoupne glykemie, tím více se musí vyplavit inzulínu (hormonu, který produkuje slinivka břišní). Čím více inzulínu, tím větší je tendence k ukládání tuku v organismu. Lze tedy říci, že pokud budou dva lidé držet dietu o stejné energetické hodnotě, zhubne více ten, který bude jíst potraviny s převážně nižším glykemickým indexem.

Člověk, který ve velké míře konzumuje potraviny s vysokým glykemickým indexem (bílé rohlíky, bagety, hamburgery, pizza, koblihy...) má častěji hlad a snaží se ho utišit opět např. samotným pečivem (veden domněním, že samotný rohlík má přece málo tuku), a tím se dostává do začarovaného kruhu. Proto se v jídelníčku Ivy glykemický index velmi pečlivě hlídá, proto jsou například téměř vyloučeny jednoduché cukry, které jsou nahrazeny složitými cukry - polysacharidy, které jsou právě v obilovinách, v obilných sladech, v luštěninách, v mořských řasách, je omezeno pečivo a chléb. Tak se zbytečně nevyčerpává její organismus a má dostatek energie i při svém „drastickém jídelníčků“ a celou dobu je v dobré psychické a fyzické kondici.
ZDE naleznete glykemické indexy některých potravin.

Zdroje: Fórum zdravé výživy, Annemarie Colbinová: Jídlo a zdraví, Christian Opitz: Výživa pro člověka a Zemi

Přečtěte si také:
Tak toto je hubnoucí Iva
Jak hubnout díky rýži
Jak pokračuje Iva s dietou?
Přísný hubnoucí jídelníček
Iva posiluje zázvorovými obklady
Hubnoucí Iva: Jak je na tom po dvou týdnech? 
Takhle hubne Iva: Skvělý jídelníček! 
Jak hubne Iva? V posilovně
Hubnoucí Iva: Kolik shodila po třech týdnech?
Hubneme: Co jí Iva tento týden?
Hubnoucí Iva už jí dorty!

 

   
29.02.2008 - Zdraví - autor: Eva Bedrníčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [62] Radka27 [*]

  Jídelníček obědů je luxusní Určitě to ale není pro obyčejného smrtelníka který by si ho měl vařit doma sám. Určitě se vše uvedené dá nahradit "běžnými" potravinami při zachování efektu hubnutí, zachování kalorií a výživy. Taky bych se nebránila 2-3x týdně plátku libového masa na olivovém oleji - prsíčka, svíčková

  superkarma: 0 02.03.2008, 22:17:25
 2. avatar
  [61] trdlo [*]

  Jakkoliv priserne ten jidelnicek vypada, Iva ma usmev na tvari a jiskru v oku, tak bych rekla, ze je v pohode. Nepamatuju se, jestli pred zahajenim drasticky diety sla k doktorovi na vysetreni, ale nad jo

  superkarma: 0 01.03.2008, 14:32:46
 3. avatar
  [60] Vivian [*]

  Heduš: já myslím, že když takhle pracně zhubne, tak se nevrhne na nic Buď si prostě bude vyvařovat exotiku, nebo se naučí jíst střídmě tuzemskou stravu, ale snad se na to nevykašle a všechnu tuhle práci jen tak nezahodí...

  superkarma: 0 29.02.2008, 20:42:22
 4. avatar
  [59] Heduš [*]

  Drž se! Sluší Ti to!
  A po skončení programu se vrhneš na co? Budeš si takhle vyvařovat?

  superkarma: 0 29.02.2008, 20:27:03
 5. avatar
  [58] Vivian [*]

  No nevypadá, že by jí to škodilo Mně se to jeví o.k.

  superkarma: 0 29.02.2008, 18:22:20
 6. avatar
  [57] polla [*]

  Tak jsem se podívala na doporučenou tabulku s glykemickými indexy. A asi je sestavoval někdo v restauraci u piva a pod jeho vlivem.
  Například: kořenová zelenina 10
  syrová mrkev 35, to není kořenová zelenina?
  A úplně úžasná je brukev - ten, kdo to psal asi netuší že brukev je kedlubna - má 70 stejně jako maizena. Tohle střízlivý člověk nemohl vymyslet.

  superkarma: 0 29.02.2008, 15:30:55
 7. avatar
  [56] shb [*]

  kareta

  superkarma: 0 29.02.2008, 14:04:18
 8. avatar
  [55] kareta [*]

  shb: já dostala od strýčka v 16ti jemné ponaučení, že jím jako 2 dřevorubci a dál to neřešil- v té době jsem přestala s tréninkem tance(12h týdně tvrdého + běžný provoz) a začala se rozežírat- na 2 roky se mi váha vymkla kontrole...Už nikdy víc

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:56:46
 9. avatar
  [53] shb [*]

  jééé kareta (49) to máš super! -Myslím ty příbuzný

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:51:15
 10. avatar
  [52] kareta [*]

  AMAROUNY. To by byl vnález- jak jsou pro psy ganule, tak něco podobného pro lidi

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:48:19
 11. avatar
  [50] prece ja [*]

  nemyslím, že by se můj syn přejídal.Jeho váha o tom nesvědčí 189/62.je mu 17 .Taky ho mám ráda , ale omezovat ho v jídle?Zdravotná problémy rozhodně žádné nemá, radši at se doma nacpe omáčkou než aby to doháněl ve škole hamburgrama.

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:41:44
 12. avatar
  [49] kareta [*]

  prece ja: blíží se to, synovec je už velmi blízko, ale u nás se z jídla nedělá věda- přežírat jim nedovolím a hlady neumřou. Já jsem tvrdá matka- mám je dost ráda Chleba k polívce klidně dovolím. Btw.- máme v rodině výživového lékaře a dietloga a fyzioterapeuta a máti je býv. rehabilitační, takže trochu o tom něco vím

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:24:54
 13. avatar
  [48] prece ja [*]

  kareta: ty doma nemáš puberťáka, co? zkus mu sáhnout na jídlo a uvidíš ten čurbes. Nehladě na to, jak to chceš udělat? budeš mu stát celý den za zadkem?a k polívce si stejně ještě dá chleba...

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:18:34
 14. avatar
  [47] shb [*]

  aja22: měla jsem bezlepkovou dietu z důvodu, že jsem měla (mám) atopický ekzém, a bezlepková dieta byl jeden z prostředků jak mi od toho chtěli pomoci-hlavně to doporučovat pan Zentrich -léčitel, no a pak v dospělosti jsem se k ní sama jednu dobu opět uchýlila ale stejně to nepomohlo, pomohly jiné věci, ale chci říct, že to nebyla jako diagnostikovaná léčba, ale jen vlastně doplňující...

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:17:34
 15. avatar
  [46] kareta [*]

  AngelikaT: no ale jestli ve školní jídelně dostane oběd, na večeři stačí chleba- 1 teplé jídlo denně je ažaž "Hlad" bych řešila polévkama jako dřív . Naše společnost je strašně rozežraná
  Včera byl zajímavý dikument na čt2 o goralech a paní tamn vykládaly, jak při těžké práci se jedlo zelí, mléko, brambory, prostý jídelníček a ne tolik masa a "vyvážené" stravy- a prý byli zdravější

  superkarma: 0 29.02.2008, 13:11:16
 16. avatar
  [44] shb [*]

  Pavla_b: dík

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:58:41
 17. avatar
  [43] prece ja [*]

  Angelika T znám to, znám, syn mě 189cm, váha 62 a sní tolik, jako já s dcerou dohromady za celý den. Na obědy chodí a při tom dělá box a chodí na brigády.
  Mimochodem já absolutně nesnáším cokoliv od ryb, včetně mořských potvor a řas.Je mi po tom zle, žím bych se teda živila? nějak mě ten jídelníček nenadchnul.

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:58:13
 18. [42] Pavla_b [*]

  shb: jen nápad na základě zkušeností

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:57:30
 19. avatar
  [40] shb [*]

  jo lepek, tak bezlepkovou dietu jsem měla už od mala několikrát, nic nic, a je to hodně drahá dieta, bezlepková mouka cca 60 kč a tak, to mi nefunguje ale dík

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:51:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [38] Pavla_b [*]

  shb: nesnášenlivost lepku...
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Celiakie
  u někoho můžou být ty projevy naprosto nenápadné - měla jsem kámošku, která byla velice hubená, málo svalový hmoty...zkoušela všechno možné, pak vyřadila lepek a přibrala (i když po dle lékařů je to prý paradox přibrat při bezlepkové dietě - jenže všichni lidé nejsou stejní a neodpovídají učebnicovým příkladům)

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:34:08
 2. avatar
  [37] kareta [*]

  Na stravování mám odlišný názor Taky jsem byla puberťák, dokonce velmi aktivně sportující, a důležitá je kvalita a ne nadměrné množství ˇízky a brambory a knedlíky...jak jen ti ostatní národové mohou vyrůst a přežít

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:33:32
 3. avatar
  [36] shb [*]

  Pavla B.:co to je??? jak se to projevuje? dík.

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:30:15
 4. [35] Pavla_b [*]

  shb: co celiakie?

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:20:54
 5. avatar
  [34] shb [*]

  tak nevím, někdo mi tu nedávno radil že na přibrání mám jíst krupičnou kaši, tak s ní prokládám jídla a jím ji asi 3 x denně a efekt žádnej...jak čtu jak jedí puberťáci tak to jsem teda slabší odvar, ale jím 2 večeře minimálně a klidně o půlnoci ještě svačinku a ráno se budím jak je mi zle z hladu... ale žádný tasemnice a podobný věci nemám

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:18:47
 6. [33] Pavla_b [*]

  princezna23: připojuji se...172 cm a 65 kg - představím si štíhlou ženu

  superkarma: 0 29.02.2008, 12:11:42
 7. avatar
  [32] Petunie [*]

  princezna23: máš úplně v pohodě BMI, jak to, že nejsi štíhlá?

  superkarma: 0 29.02.2008, 11:38:22
 8. [31] princezna23 [*]

  kareta: prudila jsem tu hodne, hlavne ohledne skladby cviceni (20min. rychle chuze NENI cviceni), stihla nejsem, mam 172cm 65kg, ale vykyvy vahy nemam, cvicim 3x tydne v posilovne, hybu se prakticky kazdy den a jim normalni vyvazenou pestrou stravu, podle toho co by nekdo nazval "klasicke fitness zasady".

  Jinak mleko a mlecne vyrobky jim, hlavne joguty k snidani, kvasena zelenina je mnam, hlavne ruzne kombinace zeli + mrkev, kopr..., vyhybam se bile mouce a prijmu scharidu v odpolednich hodinach.

  Jinak clanek je podle me opet reklama studia Nine Star Ki, ktere se nas snazi presvedcit, ze prave jejich dieta je ta naprosto nejlepsi. Souhlasim s Majuchou ze takto varit bude asi narocne na shaneni surovin, kdyz mi dojde rasa nebo kuzu nebo azuki fazole, tezko si to skocim koupit do vecerky narozdil treba od mrazene zeleniny nebo kurete

  Jo a s krmenim pubertaku mam trochu jinej nazor, pac jsem to zazila v rodine, sice nepadlo 10 knedliku s omackou ale 2 vecere byly standart a rozhodne to co se zde prezentuje jako jidelnicek, tak v mnozstvi pro dospivajiciho syna a jednu hubnouci zenu by zruinovalo mou penezenku. 2x obed + 3x vecere by vysla na 625,- no ja osobne bych mohla vydelavat pouze na jidlo.

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:51:33
 9. avatar
  [30] gerda [*]

  AngelikaT: je to tak, sama jsem svědek. Normální talíř nestačil, bral si na to oválnou mísu. Taky hubeňour.

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:41:37
 10. avatar
  [28] Evikus [*]

  Majucha: A nebo můžeš jezdit na kole
  A přečkání v baru taky není marný, ne? Teda pokud by tam byl nějaký sponzor

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:22:41
 11. avatar
  [26] kareta [*]

  fialinka: Já nechápu, proč by se měl syn stravovat jinak Kdo vaří, rozhoduje- pokud nebude syn v lese kácet stromy, nemusí se přežírat. Btw- mléko a mléčné výrobky mi taky nedělají dobře, ač někdy neodolám sýrům, popř. Salku (ale pak se zaručeně vyčistím ). Picles- to je kvašená zelenina a tu si dělám sama (kvašáky, zelí- a stejně jde i udělat ředkev, mrkev, cokoliv), tofu kupuju i tak (není drahé a vydrží, mungo fazole kupuju na klíčky (chutnají trochu jako hrášek) a dělám saláty... Mě by zajímalo, kolik z těch prudičů je štíhlých a nemá výkyvy váhy, že tak poučují

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:07:59
 12. avatar
  [25] Evikus [*]

  Majucha: Tak to by mě zabilo. Taky bydlím na vesnici, ale busy tam jezdí docela často, vadilo by mi bydlet někde, kde jsou tak blbé spoje. Tak buďto si musíš koupit auto nebo se přestěhovat. Co bys kvůli řase neudělala, ne?

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:06:27
 13. [24] Pavla_b [*]

  ty obědy ze studia stojí 125,-Kč

  superkarma: 0 29.02.2008, 10:03:29
 14. avatar
  [22] gerda [*]

  Majucha: však to nemusíš sprásknout na posezení, rozumná žena myslí na zadí kolečka!

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:53:46
 15. avatar
  [21] shb [*]

  No to jste mně překvapili, jen tak dál Ivo! Těch 7 bodů je dobrejch jen se toho striktně držet! Podle tváře by měla úplně vyloučit ty jednoduché cukry a bílou mouku a živočišné věci (ty aspoň na čas). Držím pěsti

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:50:17
 16. avatar
  [20] Evikus [*]

  Majucha: Pro to snad nemusíš jezdit do jiné země, že by ses pak nedostala domů, ne? To mě fakt pobavilo
  Ty nejsi ochotná kvůli Kuzu, Hiziki a Adzuki spát na lavičce?

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:47:33
 17. avatar
  [19] Evikus [*]

  gerda: 2 cm řasy v kapse

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:45:54
 18. avatar
  [17] gerda [*]

  Majucha: neříkej, že nemůžeš mít jako havarijní zásobu pro podobné případy 2 cm řasy v kapse!

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:40:48
 19. avatar
  [15] fialinka [*]

  kareta: ale jo, kdyby strašně moc chtěla, může se takhle stravovat. To by ale znamenalo nechodit do hospody na oběd třeba v práci, vařit pro syna jiná jídla než pro sebe... možná ji to opravdu takhle chytne, ale vzhledem k tomu, že k tomu předtím netíhla, myslím, že najede na běžnější, byť třeba nízkokalorický jídelníček.

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:30:42
 20. [13] hajcena [*]

  Já teda nevím, moje máma dostala nutriční váhu a ma za 3 měsíce 11 kilo dole!!je fakt, že si všechno váží a počítá kalorie, ale zase jí uplně všechno, klidně i hranolky (ale menší porci). A nemusí se živit nějakejma hnusárnama, hlad nemá a je vpohodě

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:24:44
 21. avatar
  [11] gerda [*]

  Evikus: to jsou ale trapné dotazy - ve slušné společnosti se přece o penězích nehovoří!

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:22:11
 22. avatar
  [10] gerda [*]

  Majucha: no za padesát korun asi jedno jídlo nepořídíš - myslím, že tady bude ten zakopaný pes. Bez sponzora se taková dieta dá držet asi jen velmi těžko. Plus dorůstající žravý potomek, který by podobné pokrmy asi znechuceně odmítl a musí se mu vařit normálně a zvlášť, taky za slušný peníz

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:21:05
 23. avatar
  [9] Evikus [*]

  Majucha: Tohle už tu zaznělo mockrát, jenže redakce se k tomu zřejmě nevyjádří
  Jinak s tebou naprosto souhlasím

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:19:56
 24. avatar
  [8] Suzanne [*]

  no, prostě to dřív Ivě třeba nešlo a takhle to zkrátka jde Ono to zhubnutí je úžasná motivace k tomu, aby se člověk víc hýbal a méně žral, takže věřím, že si to Iva udrží i s českou kuchyní a normálním režimem. Vím to z vlastní zkušenosti.

  superkarma: 0 29.02.2008, 09:18:37
 25. avatar
  [6] Midsummer [*]

  Správně, proč by se nemohla takhle stravovat stále? Teď dostává obědy a večeře od studia, potom si bude obědy a večeře od studia kupovat - navždy

  superkarma: 0 29.02.2008, 08:50:06
 26. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Já si nemyslím, že ten jídelníček je nevyvážený nebo nějak škodlivý, jen je příliš exotický. Žijeme v Česku a myslím si, že by šlo zhubnout i při normálním českém jídle. Takhle vařit celý život není podle mého názoru možné ani praktické.

  superkarma: 0 29.02.2008, 08:11:59
 27. [4] menhet [*]

  Nj, Iva má menší zadek a břicho, začíná jí to slušet :)

  superkarma: 0 29.02.2008, 07:47:56
 28. avatar
  [3] kareta [*]

  fialinka: proč? Vždyť to jde normálně sehnat v krámě a není to zas tak drahé

  superkarma: 0 29.02.2008, 07:41:40
 29. avatar
  [2] fialinka [*]

  Já chápu, že se s tím dá zhubnout, a že to může chutnat i dobře, ale do budoucna není šance, aby se takhle, navíc pokud má malého syna, stravovala.

  superkarma: 0 29.02.2008, 07:39:20
 30. avatar
  [1] kareta [*]

  Mně by to celkem chutnalo, ani příprava není dlouhá, ale občas bych si dala RYBU

  superkarma: 0 29.02.2008, 06:49:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme