Další recept do dnešního tématu „rychlé vánoční cukroví" zaslala čtenářka Kamila. Zajímavé skleněné perníčky jsme nedávno zkoušeli vyrábět i v redakci a na pondělí vám o tom chystáme reportáž...

Vyrobte si perníčky s vitráží. Recept zaslala čtenářka Kamila do dnešního tématu: Rychlé vánoční recepty. My jsme vitrážové perníčky také zkoušeli vyrábět - naše zkušenosti si můžete přečíst v pondělní reportáži!

Skleněné perníčky dle Kamily (perníčky s vitrážkami)

per

  • 400 g hladké mouky, 140 g moučkového cukru, 50 g másla, 2 až 3 lžíce medu. 2 celá vejce, soda (prášek do pečiva), 1 lžička perníkového koření (Avokádo), špetka mleté skořice navrch, trocha kakaa, bonbóny.

Z ingrediencí vypracujte těsto a nechte je půl dne až den v chladu odležet. Lze je nicméně zpracovat i okamžitě. Nejdříve vykrojte požadovaný tvar, poté do něj jiný tvar nebo stejný menšího rozměru. Ten menší potom odstraňte. V hmoždíři nebo v elektrickém drtiči rozsekejte připravené bonbóny do podoby jemné drti. Drť do prázdných plošek opatrně nakládejte malou lžičkou. Mělo by jí být spíše o trochu víc. Nakonec drť rozhrňte do všech rohů výseče, spíše ji navršte mírně nad úrovní těsta a kousky pečte cca 10 min. při teplotě 175 stupňů Celsia.

Kamila

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

Receptů přichází skutečně velké množství, zasílejte je do 14.00 hodin, pozdější již nebudou zveřejněny.

pik

Reklama