Bulvár

Šklebila jsem se na něj dva měsíce...

Dobrý den všem,

musím se přiznat, že i já jsem parkrát dala ve výchovném procesu žákům ,,na zadek".

Paní profesorka z pedagogiky nás učila, že nejhorším trestem pro dítě je úšklebek. Hned po SPgŠ jsem nastoupila do školní družiny plná energie a nadšení. Ve třetí třídě byl králem třídy Viktor Faltýnek. Drzý a strašně moc oblíbený. Cokoliv jsem řekla, Viktor dokázal zesměšnit. Samozřejmě celá třída řvala smíchy, kromě mě. Šklebila jsem se na něj dva měsíce a po jednom jeho výstupu jsem se neudržela, chytla ho za košili, vyvedla na chodbu a hlava nehlava jsem ho doliskala. Když jsme vešli do třídy, která oněměla, řekl jen : ,,Tak mě dostala."  Já jsem pak doma brečela, jak jsem neschopná, ale od té doby pohoda. Dnes si s Viktorem tykám, na facku si už nevzpomíná a dokonce tvrdí, že jsem byla nejspravedlivější vychovatelka.

Dlouho jsem si pak vystačila s oním úšklebkem. Po mém přestupu na jinou školu jsem měla v družině 20 šílených rebelů a 4 něžné holčiny. Opravdu šílené, ale už jsem se nikdy nenechala vytočit a při hodně velkém zlobení měli kluci na výběr:
1. Vyřešíme to hned a tady a už se o tom nebudeme bavit.
2. Budu psát rodičům.
3. Budeš psát ty o tom, co se stalo.
Musím říct, že si ve většině případů volili 1. Ale pokud si jako trest navrhli ,,na zadek", vždy to bylo po důkladném přezkoumání.

Suďte, ale snad každý, kdo pracoval s dnešními dětmi, mě pochopí.

ami30


Děkujeme za zajímavý příspěvek od profesionálky :).

Jaký trest byste si vybraly Vy, ženy-in? A co byste řekly na takovou paní učitelku? Podělte se s námi o své zážitky a pocity na redakce@zena-in.cz!

 

   
02.10.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] danca79 [*]

  My meli ucitelku, ktera kdyz videla, jak spoluzak vrazil jedne z holek facku, prisla k nemu a vlepila mu ji nazpatek. Stejne tak kdyz se kluci mezi sebou kopali, tak je pak do zadnice nakopla vsechny a bylo. Nikdo z rodicu si nikdy nestezoval a kluci moc dobre vedeli zac to bylo a vyhovovalo jim to vic nez dalsi poznamka do zakajdy

  superkarma: 0 02.10.2006, 22:07:26
 2. avatar
  [2] závislá na čokoládě [*]

  Souhlasím a klidně učitelce až ten můj poklad půjde do školy podepšísu souhlas s fyz. tresty.

  superkarma: 0 02.10.2006, 14:50:54
 3. avatar
  [1] arjev [*]

  superkarma: 0 02.10.2006, 14:02:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme