Rodina

Skládáme se na vozík za kolo pro postiženého Kristiána

Hlavně, aby bylo zdravé, říkáme. Ano, mít zdravé dítě je štěstí a dar, ale bohužel ne každé ženě je to dopřáno. I přes veškerý pokrok v medicíně a diagnostice se může stát, že se narodí dítě s nějakým postižením. Buď se projeví hned po narození, nebo postupně, jako u Kristiána, o kterém se můžete dočíst ZDE.

Asi netřeba připomínat, že je to pro každé rodiče obrovská rána a zároveň těžká životní zkouška. Život s postiženým dítětem je náročný po všech stránkách. Psychicky, vztahově, ale i finančně. A bohužel sociální politika v tomto státě život těmto rodinám příliš neusnadňuje.

Jeden z rodičů musí zůstávat s dítětem doma, a tím se příjem rodiny značně ztenčí. Přitom veškeré pomůcky pro postižené jsou velmi nákladné a pojišťovna hradí jen některé, nebo na ně přispívá jen částečně. Zbytek je na rodičích, aby se postarali. Ale mnohdy jsou to tak vysoké částky, že na ně bez přispění druhých nejsou schopni našetřit. A tak jim nezbývá než se obrátit na různé nadace a neziskové organizace a požádat o pomoc.

kristian

Nadace život dětem

Jednou z těchto nadací, která se o takto postižené děti stará, je Nadace život dětem, se kterou jsme navázali spolupráci a i díky vašim finančním darům, milé čtenářky, jsme už mohli jednomu dítěti a jeho rodičům alespoň trochu ulehčit i tak dost těžkou životní situaci. Čtěte ZDE. Věřte, že to byl krásný pocit vidět, jakou radost jim náš společný dar udělal.

Na našem sbírkovém kontě, které jsme ve spolupráci s Nadací založili, zůstalo pět tisíc korun, a tak jsme se rozhodli, že se pokusíme k těmto penězům něco přidat a pomoct dalšímu dítěti.

Vybrali jsme Kristiána, jehož maminka zažádala o příspěvek na závěsný vozík za kolo, aby mohli jezdit s Kristiánem na výlety a nemuseli ho nechávat doma. Podle pojišťovny jde o nadstandard, bez kterého se může klidně obejít. Proč hradit něco, co by „jen“ zpříjemnilo tomuto chlapci a jeho rodičům život?

kristian

Takže přeloženo slovy Kristiánovy maminky: Máš postižené dítě, tak seď doma. Ale já věřím, že i díky vám, milé čtenářky Ženy-in, Kristík doma sedět nebude. A i když on sám bere svůj úděl nesmírně statečně, jednou snad usedne za kolo do vozíčku a bude se na svět dívat veseleji. 

Pomůžete i tentokrát?

Podle sbírky z narozeninového parníku si troufnu odhadnout, že ano. Čtěte ZDE.

Stačí malá částka, každá koruna pomůže. Aktuální stav našeho sbírkového konta je 10 689Kč

Děkujeme všem, kteří přispěli

Pokud se k nám chcete připojit a přispět stejně jako my na vozíček pro Kristiána, svůj finanční příspěvek můžete posílat na sbírkové konto, vedené u České spořitelny, a. s., č. ú.: 83297339/0800 a variabilní symbol 2323.

Tímto variabilním symbolem je označeno sbírkové konto magazínu Žena-in, na které přispěje nejen redakce, ale věříme, že i naše čtenářky. O výši částky vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme všem, kteří nejsou lhostejní!

   
16.09.2010 - Děti - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] fialinka [*]

  Ráda přispěju, jen mne napadá - co to bude za vozík - máme sami croozer, ale ten je tak do 20 kg max... ale tohle asi rodiče promysleli...

  superkarma: 0 16.09.2010, 14:51:20
 2. avatar
  [4] fialinka [*]

  Ráda přispěju, jen mne napadá - co to bude za vozík - máme sami croozer, ale ten je tak do 20 kg max... ale tohle asi rodiče promysleli...

  superkarma: 0 16.09.2010, 14:51:19
 3. avatar
  [3] maje [*]

  přispěji a ráda. sice moc nemůžu, ale až budu opravdu v balíku, tak pak dám daleko víc. teď aspoň tolik, co to půjdeSml67Sml67

  superkarma: 1 16.09.2010, 13:07:41
 4. avatar
  [2] minnka [*]

  Můj názor je že  stát přispívá, na léčení lidí kteří mají problémy s alkoholem ,drogami, no a zapomíná  na lidi, kteří nemohou za své postižení  -je to škoda,ale ti to potřebují nejvíce.

  superkarma: 0 16.09.2010, 12:50:27
 5. avatar
  [1] SENSITIVESKIN [*]

  Je mi těchto dětí opravdu líto.....a vůbec,všech postižených lidí. Ale když mne přepadávají skupinky dětí v metru a na ulici, abych přispěla na to či ono, tak mne napadá, proč nestojí u Strakovky, ve Valdštejnské, u ministertev, u magistrátu atd.Sml68

  superkarma: 0 16.09.2010, 09:00:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme