ski

Hledáte inspiraci, kam vyrazit v zimě na hory nebo se rádi vracíte na osvědčená místa? Rakousko je lyžařským rájem. Proto sem jezdí každoročně tisíce českých lyžařů. Dnes je to již léta prověřená jistota: dobré služby, příznivá cena, skvělé lyžařské podmínky a pohodlí rakouských hotelů či penzionů velmi často nabízejících nejen výtečnou kuchyni, ale také relax v podobě nabídky Spa. Navíc z Čech je to do Rakouska kousek, je to naše nejbližší alpská země.

skiNejvyšší horou rakouského Štýrska je Dachstein, který láká jak lyžaře, skialpinisty a horolezce, tak normální návštěvníky. Na vrchol se dostanete jednoduše lanovkou. Pokud vám přeje počasí, je to krásný výlet s nádhernými vyhlídkami. Vrchol nabízí i několik ne příliš dlouhých sjezdovek. Lyžovat se tady dá celý rok. Sníh tu neroztaje ani v létě. Pokud máte skipas místního megastřediska Ski amadé, máte lanovku zdarma, pokud ne, připravte si peníze na jízdenku.

Oblast Schladming-Dachstein, patří k největším lyžařským střediskům v Rakousku. Můžete vsadit na bezpečné modré sjezdovky, náročnější červené nebo černé pro zkušené lyžaře. Celý areál nabízí 223 km výtečných sjezdovek, které jsou skvěle upraveny. Většina z nich je vybavena sněžnými děly, takže když je přírodního sněhu málo a dovolují to povětrnostní podmínky, přijde na řadu technika. Na své si přijdou i běžkaři v blízkosti střediska známého Ramsau. Tato lyžařská oblast je členem lyžařského sdružení Ski Amadé, které zastřešuje celou lyžařskou oblast Štýrska.

Po celou oblast Ski amadé platí jedna pergamentka, takže s jedním skipasem můžete zdolat všechny sjezdovky. Celkem 860 kilometrů sjezdovek, 270 vleků, 25 míst a 5 regionů - to je největší rakouská lyžařská oblast.

Jednotlivá střediska, zejména ty, které spolu sousedí, jsou po pohodlí lyžařů propojeny sítí lanovek a vleků. Některé sedačkové kabinky, ty nejnovější, mají dokonce pro blaho přepravujících se lyžařů zateplené sedátka. Na každé sjezdovce najdete chaty s občerstvením, když je hezky, můžete využít venkovní lehátka, slunit se a odpočívat. Ski amadé také připravuje zajímavé akce pro své návštěvníky - tedy v tomto případě návštěvnice: Termín od 26.3. do 2.4. 2011 je vyhrazen ženám. Ty se mohou nechat rozmazlovat masážemi a kulinářskými lahůdkami a především, pokud si objednají ubytování na 7 nocí, získají 6 denní skipas zdarma.

ski

Mezi nejoblíbenější sjezdovky patří Planai z oblasti Schladming-Dachstein, pojmenovaná po hoře, kterou vede síť různě náročných tratí. Známá je téměř 5 kilometrů dlouhá sjezdovka FIS - sjezd z vrcholu hory Planai až do údolí. V úpatí hory Planai se nalézá největší bar pro lyžaře, kteří se zde po lyžovačce baví. Otevřeno má až do rána.

Co můžete na sjezdovkách potkat kromě lyžařů?

Snow beach - imitují plážové posezení v proutěném křesle připomínající košík. Nechte si lyže na nohou a nastavte obličej slunečným paprskům

Flash Mail - je to taková telefonní budka, kde se můžete on-line vyfotit a hned snímek zdarma poslat emailem přátelům jako pozdrav z dovolené. Jedna taková je i na Dachsteinu.

ski

Vyzkoušejte závodní trať! Některé části sjezdovek jsou závodními tratěmi. Pokud si jí budete chtít vyzkoušet, můžete si půjčit závodní číslo a vyzkoušet si sjezd slalomu nebo uměle vytvořenými boulemi.

Rakouské Štýrsko spolu s oblastí Ski amadé nabízí svým návštěvníkům sport, zábavu, relaxaci a kulinářské místní speciality. Proto se sem také rádi vrací.

Důležité adresy:

Reklama