Zdraví

Škatulata, hejbejte se!

Sluníčko pálí ze všech sil, teplota atakuje hranici 30 °C, prostě den jako dělány k plážovému povalování u vody a chytání líbivého bronzu. Sice to sladké nic nedělání je úžasné, ale což takhle využít volnou chvilku na koupališti k tomu udělat něco pro sebe?

Zapomeňte na dřinu, pot a slzy, které často potíme, když se rozhodneme navštívit fitko a udělat něco se svou postavou. Léto přímo vybízí k tomu skloubit příjemné s užitečným a vytvarovat si figuru snů a ještě si užít spousty srandy. Je hned několik plážových aktivit, při kterých půjdou kila dolů, svaly se začnou rýsovat, a vy ani nebudete vědět jak.

foto 1

Plavání

Začneme u toho asi nejméně náročného sportu, tím je plavání. Pokud si myslíte, že musíte rukama a nohama ve vodě házet jako reprezentant vodních sportů na olympiádě, jste na omylu. K božské postavě se můžete proplavat s lehkostí a tempem, které vám bude vyhovovat. Plavání má tu výhodu, že snad jako jediný sport nezatěžuje klouby, navíc má i velmi blahodárné účinky na organismus. Zvyšuje fyzickou kondici, spaluje tuky, zvětšuje kapacitu plic a výborně odplavuje stres a napětí, které se každodenně v nás nahromadí. Pro maximální formování postavy se doporučuje střídat plavecké styly. Prsa a znak posilují paže, kraul horní část těla, a všechny styly pak namáhají břišní svaly.
Zvolíte-li špatnou techniku, může docházet k nepříjemným bolestem zad, především pak v bederní a krční části páteře, což může mít za následek nadměrnou únavu a vyčerpání. Proto myslete na správné hluboké dýchání s dlouhým plynulým záběrem ve vodorovné poloze co nejblíže k hladině.

Badminton

Ideální využití, když jste s kamarádkou nebo přítelem u vody. Zaručuji vám, že se u toho velmi pobavíte, a ani si neuvědomíte, kolik svalů intenzivně zapojíte. Během hry se vám tvaruje zadeček, stehna, lýtka a zároveň posílíte také ramena a ruce. Během rotací a výpadů, které po celou dobu provádíte, se zpevní břišní a zádové svaly. Velkým plusem pro nás ženy je i to, že díky spoustě úklonů, záklonů a rychlých startů se odbourává ta proklatá celulitida. 

Přejít na stranu:

 
   
18.06.2014 - Hubněte - autor: Markéta Škaldová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme