Rodina

Skandál s německými kočárky má dohru

KočárekAutoři německého testu, který v září vyhodnotil 10 ze 14 dětských kočárků jako zdraví škodlivých, udělali chybu. Žádný z testovaných kočárků tak neporušuje platné normy, píše dnes server Babyweb.cz.

V testu původně ze 14 výrobků obstály pouhé čtyři, a i ty obsahovaly dětem nebezpečné karcinogenní látky. Výrobci kočárků výsledky testů ale zpochybnili a organizátor testu - německá organizace Stiftung Warentest - na svých stránkách od drtivé kritiky ustoupil.

„V testu však vycházeli z toho, že děti jsou se svým kočárkem ve stejném kontaktu jako se svými hračkami. Podle platné legislativy ale na kočárky přísnější limity jako pro hračky neplatí. Výrobci by se sice měli polepšit, ale nedopouštějí se ničeho nezákonného,“ píše organizátor testu na svých stránkách.

Protože testované kočárky jsou provozuschopné, rodiče bohužel nemají právo zakoupené kočárky kvůli vysokému obsahu škodlivých látek vrátit nebo vyměnit.

Důvěřujete zdánlivě věrohodným testům? Myslíte si, že by pro kočárky měla platit stejná pravidla jako pro dětské hračky?

   
21.09.2009 - Děti - autor: MediaFax

Komentáře:

  1. avatar
    [1] jiti [*]

    Asi ne. Myslím, že třeba kolečka od kočárku snad dítě olizovat nebude Sml80

    superkarma: 0 21.09.2009, 18:25:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme