Bulvár

Skála

Máte ve svém okolí tajemné místo? Čtenářka Heligona ano, jmenuje se Stránská skála...


Od rána přemýšlím o nějakém strašidelném místě v mém okolí, a pořád nic. Až najednou mě to trklo: Stránská skála. Krásné místo na okraji Brna. Několikrát jsem tam byla na procházce nádhernou přírodou a ani jsem netušila, co se tam vlastně skrývá. Jednou mezi řečí se mi někdo zmínil, že by tam někde měl být systém nějakých jeskyní, nebo tunelů. Já jako zarytá obíhačka takových úkazů jsem se hned nadchla a začala hledat informace.

Za druhé světové války zde Němci uměle vyhloubili štoly a podzemní haly a chtěli sem přesunout stroje na výrobu letadel, aby výrobu chránili před případnými nálety. To se jim však nepodařilo dokončit a štoly zůstaly nevyužité. Jaktože jsem si něčeho takového nikdy nevšimla? Začalo pátrání po známých, jestli snad někdo má větší přehled. Měli. Síť tunelů je prý dlouhá a velmi zajímavá a určitě se vyplatí vyrazit. Na druhou stranu prý se tam velmi rádi zabydlují bezdomovci a okolí obsazují feťáci a rváči. Nejeden nicnetušící návštěvník tu už prý dostal „na tlamu".

Nicméně vyrazili jsme s přítelem, že to prozkoumáme. Bloudili jsme asi hodinu, až jsme konečně narazili na černou díru do země velikosti továrních vrat. Ticho, tma a nikde nikdo. Tak jdem do toho. No ušli jsme zhruba 20 metrů, baterka vydávala mdlé světlo. Naše nadšení vytrvalo až k první zatáčce. Jakmile se nám denní světlo ztratilo z dohledu, bylo po odvaze. Poslušně jsme vyťapkali ven a svatosvatě si slíbili, že příště vezmem pořádnou svítilnu a opravdu už to prozkoumáme. Zatím jsme se neodhodlali.

Stránská skála

Heligona

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Děs a strach v mém okolí!

Pište mi o strachu ve vašem okolí. Bydlíte u jaderné elektrárny? Nebo nedaleko opravdu rušné cesty? Blázince? Máte za souseda vyléčeného pedofila? Stala se ve vašem okolí třeba nějaká vražda? Máte poblíž nebezpečný les nebo park? Bojíte se hřbitova za domem? A z jakého důvodu se těchto míst, lidí a věcí bojíte? Posílejte mi na téma: Místa, lidé a věci, kterých se ve svém okolí bojím...

 • ... fotky s krátkým popisem.
 • ... příběhy.

Čekám je na našem redakčním e-mailu...

Nejlepší příspěvky odměním krásnými cenami!

vstupenky

   
13.05.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] átéčko [*]

  jastura — #4 Musíš si sypat hrášek....

  V takových jeskyních se skvěle meditujeSml67

  superkarma: 0 13.05.2010, 14:05:05
 2. avatar
  [5] mio [*]

  Tak tam jsem nikdy nebyla, i když to mám za humny. Procházka by šla v úvahu, ale do té černé díry by mě nikdo nedostalSml23 bojim bojim..

  superkarma: 0 13.05.2010, 13:37:43
 3. [4] jastura [*]

  Podívat bych se šla, ale chtělo by to dobré značení, ať se tam člověk pak neztratí.

  1. na komentář reaguje átéčko — #6
  superkarma: 0 13.05.2010, 13:27:38
 4. [3] alíšja [*]

  Asi před dvěma lety jsem uvnitř byla na koncertu tibetských mís. Bylo to zajímavý, ale já tyhle podzemní prostory jakéhokoliv druhu (i sklepy) nemusím, takže jsem nejradši, když jsem zase venku. Těch děr tam je víc, některé jsou zataraseny, no samotnou by mě tam nikdo nedostal. Ale jinak je Stránská skála moc pěkné místo, chráněná krajinná oblast, kde roste spousta chráněných rostlin, jsou tam úžasné skály a výhled na celé Brno

  superkarma: 0 13.05.2010, 13:27:22
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  No mě by to lákalo,ale jen s Ariadninou nitíSml24

  superkarma: 0 13.05.2010, 13:22:38
 6. avatar
  [1] kuty [*]

  tak tam bych nevlezla ani za zlaté prase.

  superkarma: 0 13.05.2010, 13:17:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme