Čtenářka Samečka umí vždycky potěšit. I dnešní festivalové téma pojala vtipně a ještě vám něco vzkazuje. Přečtěte si další novinku!

Milá Samečko, jako vždycky jste mi udělala velkou radost. A ještě větší rockové fanynce Saše. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju pěkný den.


Hezký den všem festivalovým fanynkám i fanouškům!

Není festival jako festival. S přibývajícím věkem na mě na rockových festivalech padal splín. Milovala jsem od mládí rockovou muziku, zůstalo mi to dodnes, ale ta nostalgie, aaaach... Okouzleně hledím na bandu „hrozičů“ pod pódiem, odezírám ze rtů texty, které spousta lidí němě recituje zpaměti, zvedám hlavu k holkám, které si kluci vysadili za krk. Bývaly to krásné letní časy, tam, kde byl nějaký rock - fest, byla jsem s kamarádkami i já. Jako první jsme přibíhaly tancovat, poslední se z parketu loudaly pod širák, do stanu nebo domů.

Bydlím na vesnici s necelými čtyřmi tisíci obyvatel, ale máme tu krásné koupaliště - zalesněný čistý areál s křišťálovou vodou v bazénech.

Letos se tu konal už čtvrtý ročník hudebního festivalu Kupkofest. A mě tato povedená akce naprosto dostala.

Od rána se v areálu baví maminky s malými dětmi, kterým se zdarma postavily atrakce v podobě obřích nafukovacích parníků, skákacích hradů a trampolín. Děcka soutěží a vyhrávají ceny, pyšně pomalované body-paintingem. Na pódiích se představují známé i začínající kapely, uslyšíte folk, rock, dokonce dechovku z druhé stage. Právě dechovkáři po hodince hraní poděkují za pozornost, odloží své nablýskané dechové poklady a do rukou berou staré plecháče, naskáčou do bazénu a zahrají na rozloučenou přímo ve vodě s občasným kotrmelcem.

Volá mi táta, že právě poobědval a sedí na balkoně s hrnkem kafe v ruce a poslouchá nádherný jazzový koncert, který se line z areálu. Bydlí o ulici výš a frflal, že se v noci nevyspí kvůli kraválu. No, prý jim odpouští, za ten balzám, který si vyslechl. Podívejme na fajnšmekra...

Stmívá se, z reproduktorů se ozývá, že je nás na Kupkofestu už dva a půl tisíce, slušné na takovou dědinku, ne?

Střídají se rockové kapely a mé srdéčko plesá. Kdybych měla s každým, kdo mě zastaví a zařve: „Jéééžiši, já tě neviděl - la sto let!“, vypít panáka, už jsem dávno mrtvá z otravy alkoholem. Všichni se těší a jsou zvědaví na slovenského zlatého slavíka - skupinu Desmod. Chlapci vyjdou na stage, představí se, pozdraví, začnou hrát a já se najednou ocitám v kotli, někdo mě chytá kolem krku a já se poddávám davu a světe, div se, skáču a hrozím, roky, neroky...

Jo, bydlím sice na malé vesnici... Ale pořádáme krásný malý fesťák, každé léto. Bez jakéhokoli patosu prohlašuji, že tato akce spojuje hudební žánry a smazává generační rozdíly.

Přijeďte příští rok v létě. Poproste nějakého muzikanta o výkřik do mikrofonu, aby přišla Samečka k pódiu. Já tam určitě budu a klidně se vás pak ujmu, nebojte se!

Samečka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Festivaly

  • Byla jste letos na nějakém hudebním festivalu?
  • Nebo se na něj teprve chystáte?
  • Jaké máte nejradši?
  • Která muzika se vám líbí?
  • Máte nějakou hezkou historku z festivalou, o kterou byste se s námi ráda podělila?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás dostane jako dárek kosmetiku Dove: Anti-perspirant Hair Minimiser, kondicionér na poškozené vlasy a kúru na vlasy. Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je FESTIVAL.

dov

Reklama