Bulvár

Situace mimo vaši kontrolu?Napište nám a třeba vyhrajete!

 

Život nám přináší různé situace. Někdy jsou vtipné, či dokonce směšné, někdy naopak trapné, nebo přímo děsivé...

A právě o těchto podivně nezvyklých situacích bude dnešní téma dne.

Situace mimo vaši kontrolu!


Zavzpomínejte i vy na nějakou „ne úplně normální“ situaci, ve které jste se ocitla. Jaká z nich byla fakt srandovní, jaká trapná, jaká přímo hrozná? Co podivného vám život přihrál do cesty? Co zajímavého, či kuriózního se vám kdy stalo?

Neváhejte a napište nám! 3 nejzajímavější a nejoriginálnější příběhy budou oceněny!

Psát můžete již dnes na e-mail: redakce@zena-in.cz do předmětu prosím uveďte „VZPOMÍNKA“

Již včera se nám sešlo v mailu hned několik vašich zážitků. Některé z nich jsou skutečně vtipné, některé smutné a některé přímo neuvěřitelné...

Jako například  příběh, který nám zaslala Hedvika.

Milá redakce, právě jsem si přečetla ve vzkazu vaši výzvu, abychom si vzpomněli, co se nám kdy podivného stalo.
Tak já nemusím ani moc vzpomínat. Protože jednu takovou příhodu, na kterou hned tak nezapomenu, mám ještě v hlavě úplně čerstvou. Stala se mi totiž včera...

Šla jsem odpoledne do obchodu pro pečivo, mléko a ještě pár drobností. Jelikož jsem věděla, že nebudu skutečně nakupovat nic velkého, šla jsem si vzít jen malý košíček – jen do ruky.

Přede mnou stála dost stará paní a také sahala po tomto malém košíčku, nikam jsem nepospíchala, a tak jsem v klidu počkala, až si košíček vyndá a až poté sáhla po tom „svém“.

Jenže ve chvíli, kdy jsem z komínku vyndávala onen košíček, té stařence přede mnou vypadla z ruky peněženka, která se dopadem na zem otevřela a paní se rozkutálely drobné všude po zemi.

Má reakce byla automatická, tudíž jsem nepřemýšlela – nechala jsem košíček košíčkem a vrhla se na zem, abych paní drobné posbírala.

Jenže než jsem se nadála, paní začala na celý obchod řvát: Zlodějka! Chyťte jí! Chce mě okrást!

A takto řvala skutečně z celých plic! Hned jsem jí začala vysvětlovat, že to tak není, že jí peníze sebírám, že jí chci pomoci, nikoli ji okrást.... Ale nenechala mě ani domluvit a přetáhla mě holí přes záda. Rozbrečela jsem se na místě - jednak hroznou bolestí a jednak neuvěřitelnou hanbou.

Ochrana toho obchodu hned ke mně přiběhla a jak mě, tak i tu starou paní odvedla do místnosti za prodejnou. Tam se vyptávali a vyptávali a já jim řekla vše podle pravdy.

Jenže ona paní stále dokola mlela tu svoji pravdu.

Celá uřvaná jsem těm mladíkům ukázala záda, která bolela jako čert a kde zůstala po holi mapa jako blázen.

Bohužel, mám pocit, že je nezajímalo, co se skutečně stalo... Mně vynadali a dali kázaní, jako bych skutečně něco provedla, a paní jen řekli, že se jí nic neztratilo a tudíž policii volat nebudou...

No, na tenhle zážitek nikdy nezapomenu a vím jedno: do onoho obchodu už nikdy nevkročím (i když mám svědomí čisté) a starým lidem už také nikdy pomáhat nebudu.

Bohužel, jedna takováto paní dokázala to, že raději budu apatická, nežli ještě jednou prožít něco podobného.

 

Podělte se i vy s ostatními čtenářkami o situaci, v níž jste se ocitla a která není tak úplně běžná. Těšíme se na vaše příspěvky!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
17.05.2005 - Společnost - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [16] lucrezia [*]

  Hedvika urobila chybu, ze sa jedovatej baby neopytala ci chce jej pomoc. Takze Hedvika by mala odpustit odpornej babe, zabudnut a pomahat aj v buducnosti starym ludom ale vzdy sa SPYTAT, ci ludia jej pomoc chcu. Kvoli jednej jezibabe by Hedvika nemala zanevriet na vsetkych ostatnych.
  Moja matka je tiez negativna osoba a tiez nechcela pomoc (osetrovatelku do domu), ked si zlomila nohu, lebo by ju osetrovatelka "mohla vykradnut".

  superkarma: 0 17.05.2005, 19:16:23
 2. avatar
  [15] sara.l [*]

  svině stará

  superkarma: 0 17.05.2005, 17:39:14
 3. avatar
  [14] Stes [*]

  channah: ono, já jsem taky nedůvěřivá. Je spousta lidí, kteří spoléhají na naivitu starých lidí. Ale tahle baba byla fakt jedová. Většinou když pomůžeme, tak jsou rádi a poděkují (nedávno jsme vezli bratra na pohotovost a na chodbě jsme pomohli jedné paní s automatem na kávu, chválila nás pak do nebes, že prý jsme výjimky a jak tak koukám, tak asi moc výjimeční nebudeme HURÁ, je nás víc!!!!!! Jen mám strach, co bude až my budeme staří, co nám ty dětičky připraví!

  superkarma: 0 17.05.2005, 14:24:08
 4. avatar
  [13] SARI [*]

  Jo, a klidně bych čarodějnicu poslala do oněch míst...S tím problém teda nemám, když je někdo kanál tak oplácet stejným dílem.Jednou mě jeden prašivej blb řekl, že jsem podnikatelská pi.., když si přede mě nadrzo najel smradlavou avií, spustil čelo a jal se cosi skládat.Jenže to něco mohl klidně složit i o pět metrů dál, protože svým přístupem zablokoval výjezd nejen mě, ale všem, kdo jsme parkovali na námi placeném parkovišti.Člověk mu slušně řekne, jestli by nemohl jinam a on hned byl jako !!!To mě rozlítilo do neuvěřitelných obrátek a hodně si toho vyslechl, hodně!A to jsem se teda do pusy moc nedívala,nakonec se tak vynervoval, že to, co skládal, mu vypadlo na zem, rudl taky, vrazil do zdi a ještě mě přišli na pomoc dva kolegové....jÓ, to byla sranda.....

  superkarma: 0 17.05.2005, 12:57:37
 5. avatar
  [12] SARI [*]

  Každej dobrej skutek má být po zásluze potrestán...A proto se patří na každýho vy....

  superkarma: 0 17.05.2005, 12:49:06
 6. avatar
  [11] peguša [*]

  Tak tomu se říká: "Pro dobrotu na žebrotu."
  Nakopat takovou megeru a né jí pomáhat. Ale kdo mohl tušit, že takhle zareaguje, baba princmetálová .

  superkarma: 0 17.05.2005, 12:18:10
 7. [10] rozina [*]

  Už je to 30 let. Mému synkovi bylo tehdá 10 let. Manžel byl ohromný kutil - do aut. S každým kamarádem stále něco v naší garáži kutil. Stejně tak jednou..
  Byl čas odpolední svačiny a já jsem doma namazala pro chlapy chleba,obložila plátky vepřového a na to položila okurku.Vše jsem dala n tác a za poslíčka jsem zvolila synka ! Za chvíly byl zpátky. TAkže OK, bylo to v pořádku. Jenomže zanedlouho zvonil někdo jako na poplach. Když jsem otevřela za dveřmi stál můj manžel rozezlený... Synek donesl do garáže kýženou svačinku a tátovi to sdělil, váleli se totiž pod autem. Synkovi řekl " někam to polož" a tak kluk aby to neměli daleko to celé plato položil vedle nich na zem. Jenže My jsme měli psa - urostlého vlčáka !BON !!! Jenže On byl v tuhle chvíli někde nablízku a vůně ho přivábila. No a chlapi když vylezli zpod auta, uviděli, že jsem jim poslala chleba - suchý a na něm okurku. Proto můj muž přiběhl nazlobený ...A tak zval kamarádka k nám domů na svačinu novou. Jenže v té chvíli se také přiřítil domů nic netušící synek, a táta už byl v chodbě, jeho kamarád se právě zouval, a táta napřáhl, že klukovi za " takovou blbost" uštědří jednu za ucho, ale aouha v té vteřině se jeho kamarád zvedl a facka, která letěla vzduchem přistála na jeho tváři !!
  No všichni jsme zůstali docela ztuhlí, ale kamarád byl dobrý člověk, - bohužel již není mezi námi, a ten celou frapantní situaci zachránil slovy : " tak to jsi teda dobrej, já ti jdu pomoci s autem, a odměnou je mi od tebe FACKA ! A začal se smát na celé kolo, a my s ním. Můj manžel tuhle příhodu vždy když s někým dělal něco na autě dával k dobru.
  Můj manžel, už není můj manžel a synek tak trochu podědil to šťouránií v autech!

  superkarma: 0 17.05.2005, 11:40:20
 8. avatar
  [9] rystupije [*]

  To fakt.Pro dobrotu na žebrotu.Ale na druhou starnu se těm starým lidem nedivím.Když vidím tu "masáž" médií:jak okradli důvěřivou stařenu.....Valí se to na ně ze všech stran.Mojí mamce je 65 let,bydlí ve větším městě a kolikrát na ní zírám,co dokáže vymyslet,že by se jí mohlo stát.

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:42:07
 9. avatar
  [8] bookcase [*]

  chudáčku, pro dobrotu na žebrotu, já bych ale asi taky zůstala jako opařená, a nic neřekla.Myslím, že v tom okamžiku je člověk v šoku

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:20:48
 10. avatar
  [7] Channah [*]

  Hedviko, udělala bych to samé Ach jo, v dnešní době bohužel lidi často očekávají místo pomoci hned podraz - jednou jsem viděla stařenku, jak vleče snad tunovou tašku. Vzorně jsem jí nabídla pomoc - přitiskla si tašku k sobě a koukala na mě, jako bych jí chtěla její jediný majetek vyrvat z rukou

  superkarma: 0 17.05.2005, 08:43:40
 11. [6] Anai [*]

  Když to tak po sobě čtu, jistě, nelze zapomenout na špatné finanční podmínky důchodců u nás, oni i čeští restituenti (mám jich plno v rodině) jsou jiní. Možná, že to fakt tím, že žili od malička v chudobě, museli každý ten halíř obracet a teď jim nic jiného nezbývá a chtít po nich velkorysost a "normální" reakce v pokročilém věku asi snad není ani možné....

  superkarma: 0 17.05.2005, 08:23:39
 12. [5] Anai [*]

  Bohužel, Žábinu, je to podle mě následek komunistické minulosti... Čeští staří lidé jsou ve velkém počtu chorobně šetrní, "mamonáři" utrhující si "od huby", aby měli dost peněz asi na pohřeb, nebo pro potomky, nevím... nic si nedopřejí, počítají haléře a hlavně, trpí pocitem, že je každý chce okrást (třeba ta paní patřila do kategorie nemocných, co podezřívají i své příbuzné, o téhle nemoci se zde už taky psalo). Jsou negativní, většinou zamračení, s ostražitým výrazem ve tváři, špatně oblečení...všichni je z ulic známe! V zemích komunistickým režimem nepostižené je to jev ojedinělý a obrovský rozdíl je, když se setkáte s českým emigrantem, který žil většinu života venku. To jsou většinou milí, pohodoví, šmrncovně oblečení staří lidé, s nimiž radost popovídat. Toť má zkušenost, samozřejmě to bagatelizuju, ne všichni jsou tací, jsou různé "stupně" postižení, ale v podstatě to platí!

  superkarma: 0 17.05.2005, 08:22:00
 13. [4] kat [*]

  a pak se ty starouši divý, že je nikdo "nemá rád"já už se v jejcich případě také neangažuji...stačila my tchýně a jëjí chorobný výmysly, co jsem kde vyvedla, přitom to byly jen výmysly

  superkarma: 0 17.05.2005, 08:17:41
 14. avatar
  [3] Žábina [*]

  to je hrozný jak se některý starý lidi chovají ...a pak se diví že mládí nemá úctu ke stáří

  Májík: baba by si taky ode mne vyslechla svoje

  superkarma: 0 17.05.2005, 08:02:23
 15. avatar
  [2] Májík [*]

  No, holka, pořád platí staré české dobré přísloví: Za dobrotu, na žebrotu. Holt mají ostatní smůlu, protože už jim nikdy nepomůžeš a ani se ti nedivím, já bych to po takové příhodě už taky nikdy nic pro nikoho neudělala. Akorát, že já jsem trochu od rány, takže bych na babu asi pěkně zařvala, drobáky jí hodila do ksichtu a s chutí jí poslala do ele.

  superkarma: 0 17.05.2005, 07:54:48
 16. avatar
  [1] majdalena [*]

  Také jsem jednou z těch lidí kterým není lhostejné co se kolem nich děje , ale pravda je taková že úsloví - každý dobrý skutek je po zásluze potrestán - u nás plätí dvojnásob. Také jsem se párkrát zastala starých lidí a také se většinou zařeknu že už nikdy více. Pak to poruším prostě mi to nedá a je to pořád dokola, ale stát se mi to co tobě, tak opravdu už nikdy více!!!!

  superkarma: 0 17.05.2005, 07:39:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme