jsou kočky naší čtenářky s nickem Pinokio. Každá má úplně jinou povahu a jedna z nich dokonce umí pár kousků. Přečtěte si, jak to umí s kočkami ona

Milá redakce, kočky mám dvě-Sáru a Sisinku. Sáru jsme našli u nedalekého potoka, nevážila ani kilo, ale byla a je bojovník, přežila. Sisinku jsme našli na zahradě skoro umrzlou, dodnes nevíme, odkud přišla. Obě jsme vypiplali a vyrostly z nich sebevědomé kočky.

Sisinka má nejraději dceru Aničku, se kterou tráví nejvíce času. Anička ji naučila povel hop, po kterém jí vyskočí do klína. Další povel sedni, se nesetkal s úspěchem. Pokud Aničce není dobře, Sisinka k ní přijde, a tak dlouho do ní dloube, až ji rozesměje. Dokonce jsme kočce museli dát do dětského pokojíku bobek, protože Aničce vadilo, že se jí cpe pořád na její židličku. Tak sedí v pokojíku u počítače obě dvě a já přes dveře občas slyším Aničku se Sisinkou si vykládat. Zajímavé je, že vždycky vycítí, v kterou dobu Anička přichází ze školy a čeká na ni u dveří. Je to prostě naše bezkonfliktní zlatíčko.

Oproti tomu Sára je osobnost. Zkouší všechno a všechny. Vyšplhá  se na strom, potom řve, a chce sundat, provokuje Sisinku, nenechá se od nikoho pohladit ,musíte čekat, až k vám přijde, znenadání útočí na návštěvy. Můj bratr z ní má fóbii. Minule mu skočila do klína, ťafla ho po ruce a zdrhla. Bratr odcházel s docela slušným šrámem. Ale nechci jen drbat.

Umí poslouchat, na povel tam nesmíš se vytočí a do té místnosti nejde .Naučila se chodit vykonávat potřebu na zahradu. Přijde ke kuchyňským dveřím a začne mňaučet, že chce pustit. Horší, když to udělá ve dvě ráno. Pokud ležím na gauči a ona vedle mě, nesmí na mě nikdo zvýšit hlas. Okamžitě jde po něm.Stoupne si před dotyčného a nadává mu.

V mých špatných dobách, kdy jsem jenom ležela a myslela, že umřu, byla pořád se mnou a ležela mi na břiše. Manžel se ke mně nesměl ani přiblížit, chránila mě.

Kočky jsou prostě osobnosti, nejsou tak poslušné jako psi, a to je na nich fajn.

Dokáží vás potěšit, ale i rozčílit doběla, a proto je miluji.

pinokio

Milá Pinokio, jí myslím, že některé kočky se naučí respektovat, že něco nesmí. Ale musíte být důslední, jako u každé výchovy

Text nebyl redakčně upraven

Reklama