Mezi divoké podzimní plody patří i šípky. Jaké na ně má vzpomínky čtenářka Heather? To se dozvíte níže...


Podzim byl u nás vždy ve znamení trhání jablek, švestek, sbírání ořechů a vinobraní. To je, co se zahrady doma týče. Ovšem v tomto období stačí, abych viděla třeba jen z dálky šípkový keř, a vybaví se mi doba, kdy jsem chodila do páté až šesté třídy, tedy čas „dávno" minulý...

Nestačil sušený žebříček přes léto, šípků se učitelům zachtělo. A prý že máme přes víkend donést alespoň kilo nebo dvě. Svěřila jsem se s tímto požadavkem školy doma a doufala, že se s holkama půjdeme někam flákat kolem rybníka, přičemž jen tak mimochodem nasbíráme pár červených plodů a budeme dělat, že je to kilo nebo dvě.

Jak jsem se mýlila! Celá rodinka nejspíš řídíce se hesly „Když něco děláš, tak pořádně!" a „Spojíme příjemné s užitečným" se vypravila se mnou do terénu, „aspoň budeme na čerstvém vzduchu" a trhali jsme jak diví. Máma vymakala sběračský systém, aby nám to šlo snáz a rychleji a já jsem v pondělí táhla do školy velkou koženou tašku plnou šípků. Ježiš, jak já se styděla! Není totiž větší potupy pro jedenáctiletou antišprtku být před celou školu za snaživou aktivku.

Týden na to jsme si úspěšnou akci zopakovali a já celkem do školy natahala pětadvacet kilo.

Odměnou mi bylo povstat před celou třídou, přičemž jsem byla oceněna matematikářkou Krtonožkou jako nejlepší sběračka a byla mi předána kniha.

Šípkový keř plný červeně stojící v poli nebo jen tak u zaprášených kolejí působí krásně...šípkový čaj mám taky moc ráda...jen nevím, proč mi pokaždé při pohledu na něj naskočí husina...

Heather

Téma dne: Podzimní plody

Jak nakládáte s podzimními plody?

Na zahrádce dozrávají jablka, hrušky, ořechy... je čas vmyslet, co s takovým množstvím podzimních plodů letos podniknete. Ale to možná házím trávu do větru, vždyť každý přece má nějaký svůj zaběhnutý způsob jeho „likvidace“. Rozdáváte ovoce po příbuzných, skladujete ho ve sklepích, zavařujete, sušíte? Pište mi své tipy, jak skladovat či likvidovat podzimní plody! Poraďte ostatním čtenářkám a podělte se o své zkušenosti. Anebo mi napište nějakou veselou historku, kterou máte s podzimními plody spojenou. Vaše příspěvky (dlouhé minimálně jako tento odstavec) očekávám v redakčním e-mailu. Získat za svůj příspěvek můžete skvělý Lipton bílý čaj v pyramidových sáčcích a k němu barvu na vlasy Palette intensit color creme COOL BLONDS.

Reklama