Dobré ráno, milé čtenářky! Pošahaná rodinka žlutých animáků se dnes dožila neuvěřitelných pětadvaceti let. I když některé seriály zanikají hned po první sérii, Simpsonovi si stále drží svoji úroveň a hřejí se na výsluní.

První regulérní díl se na obrazovkách v USA objevil 17. prosince 1989 a v Americe si nyní odbývá už 26. sérii. Za ty roky se ze seriálu stal fenomén a Simpsonovi se mimo jiné v roce 2006 dostali na plátna kin v celovečerním filmu The Simpsons Movie. Podle slavné žluté rodinky byly vyrobeny také figurky stavebnice Lego a motivy seriálu dnes najdete už i na tričkách, hrnečcích a dalších upomínkových předmětech.

V Americe dokonce panuje heslo, že skutečnou hvězdou se stane člověk až tehdy, když se objeví v seriálu Simsponovi. Za 25 let seriálu propůjčila svůj hlas řada známých osobností a spousta se jich také objevila jako animovaná postavička. Mezi ty, kterým na jednu epizodu zežloutla pleť, se řadí například Britney Spears, Richard Gere, Carmen Electra, Mich Jagger, Lenny Kravitz, 50 Cent, Dennis Rodman, Elton John nebo kapely Red Hot Chili Peppers či Fall Out Boy. Své zastoupení zde našla i Česká republika, když se ve čtrnácté epizodě dvacáté série objevila Markéta Irglová.

Jakou postavičku ze seriálu Simpsonovi máte nejraději?

\sdfasdf

Reklama