Bulvár

SIMPatická plátna

Společenský večer plný umění, módy, ale i lidské solidarity se konal v úterý 25. 1. v krásném prostředí Muzea hudby. Vernisáž a dražba SIMPatických pláten přinesla peníze na dobrou věc. Byli jsme u toho a přinášíme vám reportáž.

platnaKdyž jsem si domlouvala rozhovor s návrhářkou Ivanou Follovou, poslala mi kromě příslibu, že si na mě určitě udělá čas, i pozvánku na akci nazvanou SIMPatická plátna.

Pokud mě chcete taktně upozornit na gramatickou chybu, tak zadržte, hned vám to vysvětlím. SIPMatická plátna byla opravdu sympatická, stejně jako jejich autoři - lidé s mentálním handicapem, kteří jsou klienty Sdružení pro integraci mentálně postižených do společnosti. Odtud zkratka SIPM.

Jejich obrazy vznikly pod dohledem profesionálních výtvarníků během výtvarných workshopů a jsou důkazem toho, že i lidé mentálním handicapem mohou vytvořit zajímavá, oduševnělá a
kreativní díla.

platnaA právě tato díla - SIMPatická plátna se stala předmětem výstavy a zároveň dražby, jejíž výtěžek půjde na charitativní účely.

Společenský večer plný umění, vtipu, ale i lidské solidarity se konal v úterý 25. 1. v krásném prostředí Muzea hudby. Příjemnou průvodkyní a moderátorkou byla půvabná Pavla Charvátová, která se SIMPem nejen spolupracuje, ale stala se zároveň spoluautorkou jednoho z pláten. Skromně říká, že to byla jen náhoda, ale žlutý optimistický obrázek byl jedním z nejobdivovanějších a vydražil se za nejvyšší částku, což ji jistě potěšilo.

platnaObrazy měly i své patronky a jejich šarm jistě přispěl k tomu, že se vydražily všechny. Svých rolí se s vtipem zhostily známé české herečky ze seriálu Ulice. Jaroslava Obermaierová, Ilona Svobodová, Ljuba Krbová, Jana Sováková a Anička Fixová propojily výtvarné umění s modelingem. Předvedly obrazy a zároveň krásné společenské šaty od návrhářky Ivany Follové, jedné ze sponzorek této akce.

platnaIvana Follová si za modelky nejraději vybírá právě herečky a dokazuje tím, že v jejích šatech může být krásná a elegantní každá žena, jakéhokoliv věku a proporcí.

Ivana Follová je nejen skvělá umělkyně, ale i žena se srdcem na pravém místě, které charita a pomoc druhým rozhodně nejsou cizí.

A to je mi na ní sympatické.

   
27.01.2011 - Společnost - autor: Dana Haklová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme