Herečka Simona Stašová (59) má na Vánocích nejradši to, když se celá rodina sjede na chalupu k její mámě Jiřině Bohdalové a společně koukají na pohádky. „To jsou ideální Vánoce a takhle chci, aby to zůstalo navěky,“ říká hvězda filmu Pelíšky.

A na čem si o Vánocích nejvíc pochutnává? „Miluju mámin Vzteklý dort - upečené bílky a pařížská šlehačka. Máma to nemůže dostat z pečicího papíru, tak se u toho vzteká, a tím pádem Vzteklý dort. Ten je hned pryč, každý z nás si chodí do spižírny ukrajovat a večer tam už nic není. Pak miluju máminu vánočku a mámin vánoční štrůdl. Nemusím sulc a čočku,“ směje se herečka.

A nás hned zajímalo, jak vypadá typický Štědrý večer u herecké legendy Jiřiny Bohdalové.

„Hrajeme hry, lyžujeme, díváme se na pana Wericha ve filmech Císařův pekař a Pekařův císař, to nemůžeme vynechat a smějeme se dopředu. Popíjíme vínečko a je nám spolu fajn,“ vypráví její dcera Simona Stašová.

Hned jsme se museli zeptat na dalších pár otázek:

Dodržujete vánoční zvyky?
Dopoledne jdeme na sjezdovku, pak moji synové strojí stromek, máma peče vánočky, štrůdly a smaží kapry a řízky a dva saláty, každému podle toho, co má rád. Já překážím, myju nádobí, přikládám do kamen a snažím se postit, abych viděla prasátko, ale ještě jsem ho nikdy neviděla.

Jaký byl nejlepší dárek, který jste kdy dostala?
Každý rok dostávám od Vojty nějaký vyrobený dárek z hlíny, ze dřeva či jiných materiálů, vytvářejí to na výtvarce ve škole. To jsou opravdu dárky originální a mám je moc ráda. Marek se zase umí zamyslet nad tím, co mi chybí a co mi udělá radost, to je taky moc fajn. Máma mi dává dárky praktické. Já jsem každý rok spokojená. Horší je vymýšlet originální dárky pro ně. Ale pokaždé mě něco napadne. Letos mám dárek skvělý, originální, škoda, že vám to nemůžu říct.

Kupujete sama pro sebe dárky? Jaké nejraději?
Ve svém věku se už musím starat o svou pleť, takže těmi dárky pro mě jsou kosmetika a krémy a fluidy pod make-up a na pytlíky pod oči, bez toho já prostě nemůžu žít. Letos jsem si vybrala kosmetiku EMINENCE a ta mi nesmírně vyhovuje. Snad to stárnutí trochu oblafnu. Snad.

Věříte na zázraky?
Ano, věřím, a taky se mi tím pádem dějí. Neptejte se mě jaké, je jich každý den spousta.

Foto: Petr Kurečka pro Kalendář Proměny 2015

Reklama