Ani se naší čtenářce Simoně nedivím. Pokud si přečtete následující příspěvek, usoudíte, že má kamarádku na zabití. Nedochvilnost? Slabé slovo!

Mám kamarádku. Mám ji ráda. Jen nesnáším, jak je nedochvilná. Ona si v tom totiž libuje. A mě to kolikrát přijde, že tím znehodnocuje cenu našeho přátelství. Chce, abych ji já a ostatní kamarádky braly prostě takovou jaká je. Že má problém s tím být někde včas. Ono to ale nejde. Pokud se na dovolené domluvíme, že pojedeme na výlet a vyrazíme v osm ráno. Všichni jsou v osm připraveni. Jen naše Lída ještě dlouze snídá, kouří a ještě si balí věci. Když už se sune pomalým krokem na místo srazu, vzpomene si, že se jí chce ještě na záchod nebo že něco zapomněla. A při tom, jak se vrací si zapálí další cigáro. Se všemi ostatními lomcuje vztek, vynadáme ji, jak je neschopná, ať si to dělá doma, ale ne, když se na něčem domluvíme my. Taktně to přejde mlčením nebo rádoby vtipnou poznámkou, že přece už jedeme, tak ať tolik nedramatizujeme.

Když někam letíme na společnou dovolenou, většinou necháme její letenku a jejich dětí u okýnka cestovky (tam, kde se vyzvedávají letenky při odletu) a upozorníme paní, že Lída určitě přijde, ať to okýnko nezavírá, jen nevíme přesně kdy. Když už je někde v odletové hale a ještě si někam jde na kafe, většinou ji jmenovitě vyvolává letištní služba, ať se dostaví k odletu nebo její rodina bude vyloučena z letu.

Nejhorší situace byla a to jsme jí fakt nesnášely, když jsme se dohodly, že pojedeme jejím autem do Paříže. Daly jsme si sraz u jedné z nás v půl sedmé ráno – kvůli tomu, aby se Lída nedostala do zácpy, musela přijet po tzv „Jižní spojce“, která bývá ráno totálně zacpaná. Další kamarádka co s námi jela a od které jsme vyjížděly vstala v pět, aby nasmažila na cestu řízky, aby byly čerstvé. Ještě jsme telefonem Lídu jistily, že opravdu je vzhůru a je v procesu odjezdu. Co si myslíte, že se stalo? Lída měla samozřejmě dlouhý odjezd, vyrazila pozdě, dostala se do zácpy a na místo setkání přijela o dvě hodiny pozdě. Kdybychom jely jiným autem, byly bychom už někde u hranic. Tak jsme tam seděly, všechny vytočený, jedly jsme ty teplý řízky a nadávaly jsme na lidi, co nedokáží dojet někam včas.

Simona z Prahy

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________________

Milá Simonko, nevím, nevím, jak dlouho bych se dokázala s tak nespolehlivým člověkem „kamarádit“. Zkuste se na ni všichni jednou domluvit a vrátit jí to i s úrokama.

A ona už se tak narodila? :)

Děkuji za příspěvek

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

 

Reklama