Ohledně řemesel a řemeslníků má jasno i čtenářka s nickem Simič. Svoje názory a myšlenky shrnula do svého povedeného příspěvku.  

Krásný slunečný den všem.
Je to pravda,že dnešní mladá generace chce být právníky,manažery,inženýry,programátory,architekty...

Téměř každý z nich má představu,že vystuduje,procestuje svět a pak získá výhodné a skvěle placené atraktivní místo.Na řemeslo se nikdo moc nehrne.Ale je to jen otázkou času,kdy tady všude budeme mít stovky inženýrů a architektů a manažerů,ale nikoho,kdo by jejich návrhy postavil,vybavil elektrickými obvody,kdo by natáhl vodu,vyomítal místnosti....

Dnešní šikovní řemeslníci už budou v důchodu a mladých šikovných bude zoufalý nedostatek.Vždyť už dneska sehnat nějakého opravdu šikovného řemeslníka je docela problém a běh na dlouhou trať.Je jich málo a bude ještě méně a těch pár,co budou šikovní,nebudou vědět,kam dřív,lidé jim utrhají ruce a budou „placeni zlatem“.

Myslím si,že dnešní mládež bere studium na nějakém odborném učilišti jako potupu.Kdyby však věděli,jak se mýlí!Za pár let budou ty stovky a tisíce vysokoškoláků bojovat o jakoukoliv podřadnou práci,kdežto zručný a šikovný zedník,instalatér,elektrikář,obkladač si budou žít na vysoké noze a lidé jim budou strkat do kapes úplatky,aby jim cokoliv opravili.

Ano,souhlasím s tím,že řemeslo má zlaté dno a tím, že jich je tak málo,nemusí mít strach o práci a velmi solidní výdělek.Pořád říkám,že je lepší mít v rodině šikovného zedníka než neschopného právníka!

Hezký den,vaše Simič.

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

Mluvíte mi z duše. Váš příspěvek by si měl přečíst každý mladý člověk, který chce studovat i přesto, že na to nemá buňky. (Ti co mají, ať studují).
Ještě jednou děkuji, přeji hezký den a kolem vás dostatek šikovných řemeslníků.
Saša

Tématem dne 30. 7. 2012: řemesla a řemeslníci

  • Máte doma řemeslníka?
  • Jaké jsou vaše zkušenosti s řemeslníky?
  • Myslíte, že jich ubývá? Zejména mezi mladými lidmi.
  • A proč?
  • Věříte, že řemeslo má i dnes zlaté dno?
  • Jsou dnešní řemeslníci placeni dobře nebo špatně?
  • A jaký je váš názor na nabírání nekvalifikovaných pracovních sil?
  • Je to nevyhnutelné?
  • A co říkáte na rušení učilišť?

Téma je to závažnější, než se zdá. Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou a třeba jen krátce se vyjádříte. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem (vhodným i pro řemeslníka)), tělovou kosmetikou Avon / planet spa

foto

Reklama