Na úplný závěr dnešního tématu jsme ponechali příspěvek od čtenářky s nickem Simič, jejíž rodina drží krásně, vzácně pohromadě. I na stavbě.

Krásný slunečný den.
S manželem jsme se po svatbě pustili do rekonstrukce malého domku po babičce, který jsme dostali jako svatební dar.
Byli jsme z toho nadšení a moc se těšili,až domek přestavíme k obrazu svému.  Naštěstí máme v rodině hodně šikovných chlapů i ženských, kteří samozřejmě slíbili svou pomoc.

Akce rekonstrukce vypukla hned příští jaro. Zpočátku to vypadalo, že to bude chtít jen pár menších úprav, ale nakonec to dopadlo tak, že zůstaly jen základy a hrubá stavba. Dost mě to překvapilo, ale na druhou stranu vyburcovalo k tomu, že bude všechno nové a přesně podle našeho gusta. Celá rodina se tedy pustila do stavebních prací. Šikovná švagrová našila montérky a starala se o vaření pro hladové pracanty. Tchýně hlídala děti, tchán zásoboval pracovníky tekutinami-hlavně těmi chmelovými a švestkovými, my ženské jsme vozily cihly,škrábaly omítky,vyvážely bordel, nosily pytle s cementem a lepidlem, natíraly palubky a dřevěné desky,řezaly a brousily sádrokarton a hlavně povzbuzovaly své polovičky na lešení a při práci.

Zpočátku nás to bavilo, po čase už méně a jak se stavba chýlila ke konci, byli už všichni docela otrávení a přesvědčení, že na dlouhou dobu už nechtějí další rekonstrukci zažít. Velkou výhodou bylo, že máme v rodině jak tesaře,zedníka, vodaře, elektrikáře, obkladače, instalatéra, tak šikovné ženské,které se nebojí špinavé a mnohdy namáhavé práce a neřeší, že si polámou nehty a jsou zaflákané od lepidla a pilin.

Musím všechny pochválit, protože do podzimu bylo hotovo vše i s pergolou. Já jsem si užívala práce v interiéru, kde jsem řádila jak s vybavením, tak s barvami. Někdy to byly sice nervy, ale zvládli jsme to. Letos na jaře začal s rekonstrukcí můj švagr a naše rodinné komando bylo opět v akci. Jsme docela sehraný tým. Že bychom si založili malou rodinnou firmičku?????

Krásný den, vaše Simič.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Není nad to, mít dobrou rodinu, která drží pohromadě a při takovýchto událostech, jako je třeba právě stavba nebo rekonstrukce domečku, pomáhá s láskou a nezištně.
Jste nejen pracovitá žena na stavbě, ale i šťastná žena, že je máte.
VŠECHNY moc pozdravujte :)
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

  • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
  • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
  • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
  • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
  • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
  • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

Reklama