Další, moc hezky napsaný příspěvek k dnešnímu těžkému tématu poslala čtenářka s nickem Simič. Je optimistkou a i proto uvádí nejen stinné, ale i světlé stránky chování dětí a mládeže.

Krásný páteční den.

Dnešní téma je opravdu velmi diskutabilní. Věřím, že spoustě nás se nelíbí, jak se dnešní děti a mládež chovají.Všude je plno násilí, sprostoty, zla, krádeží, podvodů, vražd. Mně se dnešní doba taky dvakrát nezamlouvá. Sice máme spoustu technických vymožeností a všeho nadbytek,ale zato lidé jsou si více cizí a vzdálení. V životě je vždycky něco za něco.

Nevěřím,že konec světa nastane díky srážce s kometou či jiným vesmírným tělesem. Konec světa si způsobí sami lidé, kteří se vzajemně vyhubí. Ale to je jen moje teorie a nechtěla bych se této situace dočkat. Rozčiluje mě, když si pustím televizi, slyším jen kdo kdy a kde koho okradl, zmlátil, znásilnil, ubodal. Že dnešní mláděž je sprostá, hrubá, nevychovaná, drzá a neštítí se ničeho. Bolí mě,když slyším,jak dokáží být děti zlé, agresivní, chladnokrevné, vypočítavé. Mrzí mě, že je doba taková, jaká je.

Ale právě proto, že dnešní téma je smutné, akorát tak na zvednutí tlaku a na rozčileníse, chtěla bych vyzvednout a pochválit i ty dobré a světlé stránky tohoto problému. Je spousta mladých a dětí, kteří jsou slušní, hodní, poctiví, soudní.Pozdraví, pomohou starým lidem s nákupem, mamince s kočárkem, dělají z vlastní iniciativy sbírky pro hladovějící děti v Somálsku. Je spousta dětí a mladých lidí, kteří dělají záslužnou činnost a chování mají mnohokrát slušnější a lepší než mnohý dospělý.

Znám osobně malého hošíka,který zachránil svému kamarádovi život, když mu zastavil velké krvácení a zavolal sanitku. Chci tím vším říci, že naděje je vždycky. Každý rodič chce a snaží se vychovat své dítě ve slušného člověka. Sama vím, jak je to těžké, obvzlášť v dnešní hektické a uspěchané době. Ale jsem a chci být optimista. A tak se snažím vidět právě to dobré. A to dobro tady je, sice bohužel zatím v menšině,ale je .A na nás ,rodičích, je, abychom to dobro podporovali a vštěpovali ho našim potomkům.

Krásný víkend plný optimismu i sluníčka Vám všem přeje Vaše Simič.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Díky Vašemu krásnému příspěvku ten víkend plný optimismu a sluníčka určitě mít budeme.

Děkuji, že jste napsala. :)

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

  • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
  • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
  • A nebo naopak, dobré?
  • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
  • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
  • Kde se to bere?
  • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
  • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

Reklama