Bulvár

Simbelmine: Stálo mi to za to?

Dobrý den, zasílám Vám mou "brigádnickou zkušenost":

Moje brigáda v jednom nejmenovaném fritovaném kuřeti:)

Byla jsem mladá a hloupá, ale potřebovala peníze. V druhém ročníku na střední jsem „podlehla“ kouzlu fast foodů a nechala se ukecat na post – pracovník restauračního provozu. Každá korunka byla dobrá a pokud jsem si chtěla našetřit na nějakou slušnou dovolenou s přítelem, musela jsem pro to něco udělat.

Takže pěkně po pořádku.... Nastoupila jsem první den prázdnin, kolektiv byl poměrně mladý -  o pár let starší než byl můj současný věk.

Všichni se tvářili mile (někdy až moc) personál byl velmi ochotný a během krátké chvíle jsem se díky jejich pomoci naučila jak přežít v džungli fast foodů.

Neustálý stres, přepálený tuk, gramáže produktů, protivní zákazníci (kteří Vás neváhali slovně a stalo se, že i fyzicky napadnout) a 8 hodin na nohách. Ze školy jsem utíkala do práce a domů jsem se vracela v pozdních nočních ( někdy i ranních hodinách – když se protáhl úklid).

Ano opravdu jsem domů dorazila třeba ve tři ráno – ačkoliv směnu jsem měla placenou pouze do 23:00.

Ale bylo třeba pouklízet, vydrhnout vše od přepáleného tuku, vyměnit oleje, umýt nádobí, podlahy, uklidit kasu, nachystat maso na druhý den, zkontrolovat data spotřeby...zahnat potkana do odpadní jímky....Že jste se u této věty zasekli? Věřím...Opravdu – ačkoliv by z toho byl velký problém, kdyby se to někdo dozvěděl – jsme měli na provoze potkana, který vylézal z odpadní jímky.

Bylo to velice nechutné. Vlastně celá tahle zkušenost byla dosti nechutná.

Pokud jste se někomu na servise nelíbil, plivnul Vám do sendviče, nebylo výjimkou, když se prodávaly staré sendviče či saláty. Zkrátka prasata jsou všude a šetří se také na všem!

Ze skvělého kolektivu, který mi na začátku připadal tak dokonalý se stala banda podrazáckých a závistivých „kolegů“, kteří čekali jen na to, kdy na Vás mohou prásknout, že jste si sedla, nebo přetáhla odpočinek o půl minuty.

Dokonce nás posílali špehovat do šaten, jestli si něco neodnášíme domů. Dostala jsem „důtku“ za údajné pojídání produktu – zkoušela jsem, jestli je třeba udělat nové hranolky – zda nejsou již studené.

Učila jsem se „standarty“, které spočívali ve správné váze kečupu, který jsem mohla zákazníkovi přidat do sendviče, salátu, který jsem mohla vydat na pult, nebo sýru, který jsem mohla na maso nastrouhat. Byly to nesmyslné údaje, které však manageři každý den zkoušeli přímo na provoze. Také jsme skládali zkoušky z již výše zmiňovaných standartů.

Kdo neuspěl, toho vyrazili (důvod – hrubé porušení pracovní kázně).

Také jsme se klepali každý den, který jsme byli posláni na kasu. Zde na nás mohl čekat tzv. Tajný zákazník ( osoba zaplacená firmou, která měla kontrolovat provoz, obsluhu a produkty).

Takže pokud jsme na tohoto zákazníka narazili (samozřejmě jsme nikdy nemohli vědět, kdo to bude) a neusmáli jsme se či jsme neřekli ať k nám znovu přijde, byl nám krácen plat.

Zkrátka a dobře, 8 hodin ( někdy i 16) jsem se musela smát jak pako, odvažovat množství surovin, které jsem přidávala do produktů, plašit potkana, makat zadarmo do brzkých ranních hodin a nechávat se buzerovat od managerů, kteří byli ani ne o 5 let starší než já...

Tuhle šikanu jsem vydržela asi 7 měsíců, načež jsem rezignovala a podala výpověď. Vydělala jsem si 15 tisíc, zničila vztah, pleť, vlasy i nehty ( drhly jsem připálený gril 68% kyselinou) a teď si říkám, jestli mi tohle všechno za to v šestnácti letech vlastně stálo...

Krásný den přeje Simbelmine

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Ahoj a krásný den i Tobě. To víš, že to za to stálo. Kdeže bys získala takovou zkušenost a co jiného by Tě motivovalo v tu dobu se naučit vařit doma, pěkně poctivou stravu bez hlodavců? A mimimochodem, kde jinde by ses naučila umělý úsměv číslo 5-8, který se může leckdy hodit???

Keep smiling, Simbeline, všechno špatné… vždyť víš. Krásný den. Míša

O brigádách nejen bramborových a chmelových a o zážitcích nejen veselých z těchto činností pocházejících si povídáme dnes na redakce@zena-in.cz.

Kdo z vás si vzpomene na tuhle celou říkanku?

Dráty pod vodou - KABEL
Díra ve zdi - TUNEL!.....


..... DOKONČETE TEXT VE SVÉM PŘÍSPĚVKU POSLANÉM REDAKCI A VYHRAJTE CENU!

   
07.05.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [18] átéčko [*]

  simbelmine — #12 V OV je fakt houby a ne brigády. Holky z Prahy si to nedokážou představit.Sml22

  superkarma: 0 09.05.2010, 14:44:14
 2. avatar
  [17] OlgaMarie [*]

  Nad těmi penězi Sml80. Moje neteř chodila do nějakého mekáče v Praze mýt černé nádobí na noční 2x týdně a ráno dostala na ruku 1000,-Kč bez potvrzení apod. Koruny sice dobré, ale rozmluvila jsem jí to, protože v případě úrazu by byl velký problém. Buď na smlouvu nebo nic.

  superkarma: 0 08.05.2010, 00:21:24
 3. [16] German [*]

  To jsou ještě nějaké dozvuky z 30. dubna?

  superkarma: 0 07.05.2010, 13:59:54
 4. [15] marketttka777 [*]

  jo a dělat uklízečku není nic špatného, v ostravě za uklízení kanceláří můžeš dostat i 100,- čistého, ale do toho ty nepůjdeš, protože je to pod tvojí úroveň, co? Sml24

  ty raději půjdeš do kfc za patnácku na 7 měsíců Sml30

  superkarma: 0 07.05.2010, 13:32:01
 5. [14] marketttka777 [*]

  simbelmine — #12  Vendulko vrablová, já v ostravě žiji od narození a dokonce zde i pracuji. ano, práce je zde míň než třeba v praze, ale pořád je to velké město, kde se práce shání lépe než někde v zapadákově na vesnici! mám dvě kamarádky, co v kfc v ostravě pracují a mohu tě upozornit, že to, co sis nechala líbit je tvá blbost. žijeme v době kapitalismu, a každý majitel firmy se snaží vykořistit zaměstnavatele, jen aby on co nejvíc vydělal, tudíž pokud sis tohle nechala líbit, tak jseš hloupá a naivní. nediv se, že tam takhle s tebou vyjebávali, ano nechala sis to líbit, tak proč by toho nevyužili, že? to, že ses neozvala a nenahlásila to na ČOI je jen tvá smůla. navíc nevím proč si nepoužívala ochrané rukavice, ale to si v 16-ti asi ještě nevěděla, co?

  navíc nevidím důvod, proč bych ti nemohla tykat, pro mě jseš ještě dítě, a já dětem nevykám. navíc pokud sis nevšimla, tak tady na ženě-in se běžně vyká, tak si přestaň hrát na velkou slečnu, co tu bude diktovat podmínky.

  ps. ne všechny brigády od agentur jsou od 18 let. 90% z nich je od 16... ale to bys musela umět hledat na netu, aby sis něco takového našla, co? holt kdo neumí hledat, tak bohužel skončí tam, kde ty a pak bude nadávat, jak se má špatně. každý je svého štěstí strůjcem, ale to poznáš časem. teď jseš ještě moc hloupoučká. raději se utíkej učit na maturitu, ať neskončíš tam, kde jsi v 16-ti začala Sml30

  superkarma: 0 07.05.2010, 13:30:08
 6. [13] simbelmine [*]

  Jinak se velmi omlouvám - pokud byste se chtěly vy dvě dále vyjadřovat a dokazovat všem, že o světě víte houby, pište prosím do pošty, odepíši Vám později. Zde na diskuzi se mi nechce čekat na Vaše hloupoučké příspěvečky Sml58

  superkarma: 0 07.05.2010, 12:48:37
 7. [12] simbelmine [*]

  marketttka777 — #10 Ty trubko pro tebe platí to samé co pro mayred. Chtěla bych Vás vidět kecky jedny!Sml59

  A dělat ze sebe hloupoučkou pipinku co neví nic o světe, to také můžeš dělat jen tySml52 ale co no:D (reaguji na tvou urážku)

  Přeji krásný den a nezkoušej ho někomu zkazit, někdo kdo má IQ šumící trávy mě neurazí:)

  1. na komentář reaguje marketttka777 — #14
  2. na komentář reaguje átéčko — #18
  superkarma: 0 07.05.2010, 12:43:06
 8. [11] simbelmine [*]

  mayred — #9 Boože ty jsi mi nějaká podnikatelka (dovoluji si také tykat, když jsi začala). Asi jsi nikdy nesháněla v 16ti brigádu co?? Bydlím v Ostravě a mohla jsem si vybrat buď dělat uklízečku nebo ve fastfoodu, popř. na erotických live chatech nebo po nočních barech.  ano  Co by sis vybrala ty? Uklízečku? Nebo ku*vu? Navíc, na částečný úvazek tě málokdo zaměstná a že v KFC mají 13 000 hrubého měsíčně? No to mají ti, co tam robí na plný úvazek a jsou z PRAHY ty trdlo! A co se týče agentur, ano ti zaměstnávají studenty od 18ti let. Takže nedělej chytrou, já si své zažila ale o tobě dosti pochybuji.

  A co se týče těch nehtů, ráda ti pošlu fotky, kde mi kompletně celé slezly, a já byla BEZ NEHTŮ pouze ¨do krve zničená holá kůže!!! Zkus si to jen představit a nebuzerovat!

  A přesně tak - chtěla jsem peníze chtěla, takže jsem ze sebe nechala dělat půl roku debila!

  Hezký den přeji V.

  superkarma: 0 07.05.2010, 12:41:29
 9. [10] marketttka777 [*]

  Vendulo, nechápu proč si šla do fastfoodu. vždyt v ostravě je tolik brigád, to tě opravdu nenapadlo jít někam jinam než do fastfoodů? sorry, ale nechat ze sebe dělat vola za 15 tis/7 měsíců můžeš jen ty Sml52 no, ale třeba se do budoucna poučíš Sml80

  1. na komentář reaguje simbelmine — #12
  superkarma: 0 07.05.2010, 12:02:13
 10. [9] mayred [*]

  simbelmine — #5  15 tis za 7 měsíců?? trochu blbost, ne? kde to žiješ? v KFC platí 13 tis hrubého... to si při uzavírání smlouvy nevěděla, že ti dají 2 tis za měsíc?? no, ale pokud si se nechávala za takovéhle peníze zaměstnat, tak jseš blbá, promiň, ale opravdu jseš.... práce se dá najít přes různé agentury, kde dávají 70-90 kč na hoďku. a vždycky se něco najde, pokud jsi z většího města (jako, že asi jseš, na vesnici těžko budou fastfoody), tak by si s nárazovou brigádou neměla mít problém.

  a řešit, že jsis při práci zničila nehty je pitomost, pokud chce člověk makat, tak holt musí něco obětovat. kadeřnice mají také zničené nehty, úřednice bolí záda, učitelky bolí hlava, atd... řešit, že nemám v 16-ti hezký nehty...no bóže, chtěla si peníze, chtěla Sml80

  1. na komentář reaguje simbelmine — #11
  superkarma: 0 07.05.2010, 11:55:50
 11. [8] simbelmine [*]

  enka1 — #7 přesně tak, a já následně vrácení daní prošvihla:D

  superkarma: 0 07.05.2010, 09:08:26
 12. avatar
  [7] enka1 [*]

  Jo,synek dřel takhle v mekáči a myslel si chudák, co nedostává za majlant,když mu dali  3000,- zaměsíc(před zdaněním)Sml22

  1. na komentář reaguje simbelmine — #8
  superkarma: 0 07.05.2010, 09:03:04
 13. avatar
  [6] evelyn [*]

  simbelmine — #5 jezisi kriste, takova buzerace za takovou almuznu? Tomu se rika otrokarstviSml31

  superkarma: 0 07.05.2010, 08:58:42
 14. [5] simbelmine [*]

  German — #2 přesně tak za sedm měsíců jsem si vydělala 15 :)

  1. na komentář reaguje evelyn — #6
  2. na komentář reaguje mayred — #9
  superkarma: 0 07.05.2010, 08:53:31
 15. avatar
  [4] RenataP [*]

  German — #2 to mě taky napadlo...fuj, fuj fuj...

  superkarma: 0 07.05.2010, 08:51:09
 16. avatar
  [3] enka1 [*]

  Dobrá přípravana životní realitu.Sml22

  superkarma: 0 07.05.2010, 08:51:02
 17. [2] German [*]

  To sis vydělala 15 tisíc za 7 měsíců? Sml15 

  Ale jak píše Míša, každá zkušenost je dobrá. A já si to příště taky hodně rozmyslím, než podlehnu vlčímu hladu a koupím si něco k snědku v prvním fast foodu, na který narazím...

  1. na komentář reaguje RenataP — #4
  2. na komentář reaguje simbelmine — #5
  superkarma: 0 07.05.2010, 08:47:31
 18. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Stálo, zkušenost k nezaplacení Sml67

  superkarma: 0 07.05.2010, 08:46:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme