zřejmě už tušíte, jak prožila jednoho Silvestra naše další čtenářka. Tušíte správně, Snížek prožila Silvestra v porodici. Tehdy to byl nejkrásnější Silvestr, dnes nejsmutnější. Místo oslav narozenin zapaluje na jeho hrobě svíčku

Bude to 30 let, co jsem trávila vánoce v porodnici, protože jsem přenášela, ráno na silvestra se mi narodil syn. Měla jsem takovou radost, že jsem ani usnout nemohla. Akorát jsem si synka po porodu prohlížela, jestli má všechno, ale když se mne zeptali, jak se bude jmenovat, ptala jsem se, jestli je to kluk, tohle jsem prostě přehlédla.

Tak jsme měli Ondráška, prvního syna. Večer jsme si v porodnici připíjeli čajem a vestoje, fakt nešlo dobře sedět po nástřihu. Usínala jsem šťastná, že jsme v pořádku a synka čeká hezký život, kluka jsme moc chtěli. Ondřej byl veselý, milý chlapec, letos bychom oslavovali jeho třicetiny, ale můžu mu jen jít na hrob zapálit svíčku a nechat za něj sloužit mši,před třemi lety se zabil. Ještě že jsem si tu porodnici do tří let zopakovala a porodila druhého syna, máme aspoň jeho. Mrzí mne, že jsem si neprosadila ještě třetí dítě, chtěla jsem holčičku a manžel byl proti, že máme dvě půjčky a málo místa.

Letos máme tak místo vnoučat kocourka Mikeše, už jsem ho naučila i aportovat myšičky-hračky přes vánoce. Aportovat uměl i Snížek, kocourek se nám ale zatoulal. Takže Mikeš je ten, který nás rozveseluje a život pokračuje dál.

Silvestra strávíme jako vždy u televize a se vzpomínkami.

SNÍŽEK

Milá SNÍŽEK, je mi to moc líto a jsem na rozpacích, co bych vám popřála. Asi hodně sil a co nejvíce drobných radostí, které zmírní váš smutek

Text nebyl redakčně upraven

Reklama