Vodka Paralyzer

Suroviny: mléko, Coca-cola, Kahlua nebo oříškový (nebo jiný) likér, vodka.

Postup: Do skleněného džbánu nalijeme 2 díly likéru, 1 díl vodky a 1díl mléka. Dolijeme Coca colou tak, aby nápoj získal pěnu. My koktejl mícháme od oka, Coly je tam nejvíce (3/4). Měl by vám chuťově sedět - to je hlavní na poměru surovin. Recept sice působí dost nechutně, ale výsledek je skvělý - mléko v něm zpomalí účinek alkoholu a Cola vás nakopne proti únavě. Doma tomu říkáme hnědá smrt, recept přivezla kanadská sestřenka. Na Silvestrovskou párty je ideální!

 

Za tenhle recept od nás veselá_hruška dostává 500 bodů.


Vitamínový kamarád

Postup: Nejlépe v šejkru smíchejte 10 cl mrkvové šťávy, 5 cl pomerančového džusu, 2 cl citronové šťávy, 4 cl smetany a 1 lžičku medu. Nápoj podávejte vysoké sklenici bez stopky.

Red Eye
Postup: V šejkru s ledem promíchejte 5 cl mrkvové šťávy, 5 cl rajčatové šťávy, 2 střiky tabasca a 1 špetku soli. Přes sítko nalijte nápoj do vinné skleničky.

Inkognito
Postup: V šejkru s ledem smíchejte 3 cl mrkvové šťávy, 2 cl pomerančového džusu, 1 cl citronové šťávy a 2 cl Cointreau (bezbarvý sladký likér s pomerančovou příchutí). Přes sítko nalijte do koktejlky a konzumujte.

Punč z červeného vína
Suroviny: 5 dl červeného vína, 4 kusy hřebíčku, 3 lžíce krystalového cukru, 2 pomeranče, 1 citron, 2 dl rumu, kousek celé skořice, kousek rozmarýnu.
Postup: Víno převaříme se skořicí, hřebíčkem, cukrem, rozmarýnem, citronovou a pomerančovou kůrou. Horký rum zapálíme a vlijeme do vína, přidáme pomerančovou a citronovou šťávu, důkladně zamícháme a scedíme.
Podáváme teplý, ozdobený kolečky pomeranče nebo citronu.

Bellini
Suroviny: 0,5 cl broskvového džusu, 15 cl sektu {šampaňské}.
Postup: Hodně zchlazený džus nalijeme do šampusové skleničky a dolijeme chlazeným sektem. Nebát se toho, je to opravdu lahodné.
Byl to i oblíbený nápoj Ernesta Hemingwaye.

Afroditin nápoj lásky

Suroviny: 4 kostky ledu, 2 dcl ananasového džusu, 0,5 dcl brandy, 1 proužek pomerančové kůry.
Postup: Smíchejte kostky ledu, brandy a džus, pořádně zamíchejte. Podávejte ozdobené pomerančovou kůrou.

 

Za tuhle smršť skvělých nápojů od nás kikinka001 dostává 3000 bodů!

 

Ovocná bowle
Suroviny: Malý meloun, plechovka kompotovaných broskví, střapec bílých hroznů,1 menší ananas, 2 kiwi, plechovka mandarinek, mango, lístky máty , 2 panáky griotky případně jiného ovocného likéru, 2 dcl džusu.
Postup: Meloun skrojíme asi ve třetině, vydlabeme a nakrájíme na kostky, obereme hrozny, nakrájíme na kostičky ananas a mango, na půlměsíčky kiwi. Dáme do mísy všechno ovoce, zalijeme džusem nebo šťávou z kompotu, pokud  chceme bowli pro děti, část jí odděláme , do zbytku dáme griotku, můžeme trochu dosladit, přidáme lístky máty – pokud ji máte na zahrádce, jistě ji objevíte i teď v zimě, jinak ve většině hypermarketů je k mání mezi zelenými bylinkami.

Lze servírovat i ve větší části vydlabaného melounu. Podáváme vychlazené.

Reditelka si od nás za tento recept zaslouží 500 bodů.
Reklama