K tomu, aby poslední den v roce stál opravdu za to a abyste na něj vzpomínali s úsměvem na tváři, si stačí v průběhu večera připravit skvělé koktejly. Kvalitní drinky k co nejlepší silvestrovské zábavě totiž neodmyslitelně patří. Společnost Jan Becher - Karlovarská Becherovka pro vás vytipovala hned několik koktejlů ze svých značkových produktů - oblíbeného kubánského rumu Havana Club, mexické tequily Olmeca Altos, irské whiskey Jameson či zimní limitované edice Malibu. Všechny koktejly jsou jednoduché na přípravu a zaručeně sklidí velký úspěch u všech účastníků silvestrovského veselí.

Pokud se uprostřed mrazivého silvestrovského večera chcete alespoň pomyslně přenést na rozpálenou kubánskou pláž, připravte si pravé kubánské Mojito a Cuba libre! Základní ingrediencí, kterou k výrobě těchto koktejlů budete potřebovat, je kubánský rum Havana Club.

Mojito

koktejlyDo sklenice vložte půlku limetky a rozmačkejte ji se 3 lžičkami tmavého třtinového cukru. Do sklenice přidejte 12 lístků máty a lehce podrťte. Sklenici doplňte po okraj ledovou tříští a zalijte 6 cl Havana Club Añejo 3 Años. Dolijte sodou či perlivou vodou, promíchejte a ozdobte mátou.

Přípravu koktejlu vám usnadní speciální balení určené k míchání právě tohoto koktejlu - Havana Club Mojito pack, který je v prodeji v běžné maloobchodní síti od října 2011.

Cuba libre

koktejlyKaždý z nás se zaručeně setkal s několika „pravými koktejly Cuba libre“, vězte však, že k pravému Cuba libre potřebujete jednoznačně rum Havana Club a následující recepturu. Do podlouhlé sklenice dejte 2-3 kostky ledu, přilijte 5 cl Havana Club Añejo 3 Años, zakápněte limetkou nebo citronovým džusem a po okraj doplňte Coca Colou a ozdobte plátkem citronu či limetky.

Agave Margarita

koktejlyJe možné, že se na vašem silvestrovském večírku objeví někdo v mexickém sombréru, pak je tedy záhodno připravit takovému návštěvníkovi koktejl Margarita z tequily Olmeca Altos. Tato 100% blue agave tequila je vyrobená tradiční metodou pomocí tzv. tahony v oblasti Los Altos v mexickém státě Jalisco v nadmořské výšce 2 104 metrů. Příprava oblíbeného koktejlu Margarita: Do shakeru nalijte 4 cl tequily Olmeca Altos, 2 cl pomerančového likéru triple sec a 2 cl čerstvé limetové nebo citronové šťávy (můžete také přidat 0,5 cl cukrového sirupu). Důkladně protřepte a nalijte do sklenice. Ozdobte plátkem limetky.

Jameson Ginger

koktejlyMilovníky irské whiskey potěšíte na svém silvestrovském večírku oblíbeným koktejlem Jameson Ginger, který slavil úspěch na 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Sklenici na irskou whiskey naplňte ledem (Jameson sklenice jsou například součástí speciálního vánočního balení Jameson), do sklenice přes led nalijte 5 cl Jameson Irish Whiskey, přilijte 10 cl zázvorové limonády a promíchejte. Jako ozdobu můžete použít tenké plátky limetky či řezy zázvoru pro zvýšení aroma koktejlu.

Až si v zimní bundě a se snowboardem lehnete na prosluněné karibské pláži, nezapomeňte si připravit dva koktejly, vyvinuté ze zimní limitované edice Malibu Alešem Půtou z Hemingway baru.

Malibu Snowy Shot

koktejlyDo skleničky nalijte 4 cl Malibu Winter Edition, zastříkněte šlehačkou a ozdobte pomerančovou kůrou. K přípravě Malibu Snowy Shot můžete také použít tekutou smetanu.

Malibu Apple Breeze

koktejlyAž si o vánočních svátcích budete rozkrajovat jablko, abyste věděli, co vás příští rok čeká, nezapomeňte ho hned správně využít! Do skleničky nalijte 4 cl Malibu Winter Edition, dolijte jablečnou šťávou a ozdobte kouskem čerstvého jablka.

Reklama