Bulvár

Silvestr v porodnici


Jak prožít netradičně poslední den v roce?
Tuto otázku si určitě klade spousta lidí. Já měla letos úplně jasno. V 25. týdnu těhotenství není nic lepšího, než zalézt do pelechu už navečer a nechat si zdát o radostech v roce příštím. Neměla jsem tedy v plánu žádné bujaré oslavy. Přesto vše nakonec dopadlo jinak.


Ještě před Silvestrem jsem se kvůli drobným komplikacím dostala do porodnice. Ležela jsem vzorně v posteli, četla, luštila, koukala na pohádky, drbala s ostatními budoucími maminkami, nechala se pozorovat lékaři a přitom stále doufala. Věřila jsem tomu, že Silvestra v nemocnici rozhodně nestrávím.

 

Člověk míní, lékaři mění. Po vizitě bylo jasné, že získám možnost přivítat nový rok v noční košili na porodnickém oddělení chebské nemocnice. Na pokoji jsme byly tři – já, dále paní na samém počátku těhotenství a paní, která své miminko čekala každým dnem. Rozhodly jsme, že když oslava, tak alespoň pořádná. Od našich milých příbuzných jsme dostaly vydatné zásoby na celý večer, a tak kolem osmé mohl náš mejdan začít. Představte si nás každou ve své posteli, obklopenou slanými lupínky, oříšky a tyčinkami, jak si spokojeně pomlaskáváme nad chlebíčky s lososem a hodnotíme televizní vystoupení.


O půlnoci jsme si do erárních nemocničních hrnků nalily bublinky – dětské rychlé špunty, připily si na radost v novém roce a pozorovaly z okna koupelny slavnostní ohňostroj. Pak jsme se ještě mobilním telefonem spojily s našimi blízkými a ukázněně šly spát.


Na tento Silvestr nikdy nezapomenu a doufám, že se tehdejší „bujará“ oslava líbila i mému „oslíkovi“. V dubnu 2005 vykoukla na svět moje Amálie.


Milá ženo-in,
už jsem se lekla, že jste na toho Silvestra rodila ve 25. týdnu.
To se mi ulevilo, že šlo jen o oslavu a že jste si to tam pěkně užily.
   
27.06.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Jeremi [*]

  Lucik007: Protože měsíc je v průběhu těhotenství leckdy strašně dlouhá doba. A je např. setsakra rozdíl, jestli se narodí v 32. týdnu těhotenství nebo v 36., ač obé je v podstatě osmý měsíc.

  superkarma: 0 27.06.2006, 19:31:33
 2. avatar
  [7] ccita [*]

  Tak to já jsem na Silvestra od 8 večer koukala na hodinky a sledovala kontrakce. Po půlnočním přípitku ( na kuráž), jsme jeli do porodnice.A o půl 7 večer se konečně(moc se jí nechtělo ven) narodila Nicolka. Letos měla 4 a už nyní špekuluje, že bude slavit ještě jednou narozeniny v létě, aby si to líp užila.

  superkarma: 0 27.06.2006, 16:03:17
 3. avatar
  [5] arjev [*]

  slonbidlo:

  superkarma: 0 27.06.2006, 13:47:04
 4. avatar
  [4] arjev [*]

  Moje maminka také vzpomínala na Silvestra stráveného na porodním.Narodila jsem se 29.prosince a maminka pak měla problémy se sušením plen,činila jsem se

  superkarma: 0 27.06.2006, 13:46:23
 5. avatar
  [2] arjev [*]

  Muštelka: ale rozumíme

  superkarma: 0 27.06.2006, 13:40:07
 6. avatar
  [1] Muštelka [*]

  Já jsem si toho nejkrásnějšího silvestra užila před 11-ti lety. Mám poslední den v roce narozeniny a abych je neslavila sama, narodil se nám syn, kterého jsem si moc přála. Tatínkovo přání bylo splněno už o tři roky a 17 dní dříve (moc toužil po holčičce a Kubík měl skvělou chůvu). Doufám, že to není moc zmatené

  superkarma: 0 27.06.2006, 13:31:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme