Zimní dovolená v teplých exotických zemích „jde na dračku". Kdo chce být letos na Silvestra - jak se říká - „in“, měl by absolvovat novoroční přípitek nejlépe pod kokosovými palmami na plážích Karibiku. Alespoň to tak vypadá podle prodejů zájezdů naší největší cestovní kanceláře Exim Tours - specialisty na letecké zájezdy k teplým mořím.

Christmas

Pro letošek je nově příznačné, že lidé odlétají za teplem do exotiky už na Vánoce. Není divu. Místo pokašlávání a navlékání dalších svršků, předvánočního běsnění po obchodech a s úklidem a vyvařováním je jistě příjemnější zašnorchlovat si v průzračném moři mezi hejny korálových ryb, koupat se s delfíny, „džípovat“ pouští, lovit piraňu, obědvat s indiány, zahrát si golf za zvuků mořských vln, či se jen tak prohřívat pod vlídnými slunečními paprsky. Zájezdy do některých hotelů v exotických destinacích jsou již vyprodány, je však ještě čas vybrat si z bohaté nabídky Eximu. Navíc se naskýtá možnost zakoupit zájezd v podobě krásného překvapení - jako dárkový poukaz k vánocům.

exim tours

Vydat se v zimě za exotikou není dnes dražší než třeba cesta na Kanárské ostrovy. Vánoce či Silvestra s Eximem lze strávit kromě nejoblíbenějších stálic - Dominikány, Kuby či Isla Margarity - také v mexickém Cancúnu, El Salvadoru, Emirátech či na Kapverdách a dokonce na safari v Keni. Všude vás čekají široké dlouhé pláže s jemným pískem a bujnou tropickou vegetací.

exim tours

  • Dominikánská republika - země ve východní části ostrova Hispaniola - je to pravé, pokud hledáte zaručenou romantickou a bezstarostnou zimní dovolenou v typické karibské atmosféře se skvělými službami špičkových hotelů All Inclusive (tento systém služeb „vše v ceně“ se právě tady narodil). V hlavním městě Santo Domingo lze navštívit nejstarší katedrálu na americkém kontinentu, či dům Kryštofa Kolumba, který ostrov objevil a pojmenoval.
  • Kapverdské souostroví - Ostrovy Zeleného mysu uprostřed rovníkového Atlantiku - jsou vzhledem ke své poloze v jižních pasátových mořích ideálním místem odpočinku u stále teplého moře. Nejbližší pevninou je pobřeží afrického Senegalu, vzdálené 500 km. Ostrovy jsou výsledkem sopečné činnosti a zdejší příroda je stále jen málo dotčená moderní civilizací. Na dlouhých plážích, kam dohlédnete k obzoru, často potkáte jen rybáře. Na Cabo Verde (to znamená No stress) nezvoní mobily, zato je tu ráj surfařů a potápěčů.
  • El Salvador - to je nejmenší země Střední Ameriky, ale nejšpanělštější svým charakterem i původem obyvatel. Na Silvestra se tu vykoupete v Tichém oceánu u členitého pobřeží nebo se vydáte po stopách dávných Mayů i prvních Evropanů na americké půdě. Tropická země je jako stvořená pro milovníky kávy, jedné z nejlepších na světě. Všechny okouzlí sopky i nezalidněné pláže z jemného šedavého vulkanického písku, celý ten tropický svět, kde mají sedmnáct druhů kolibříků, pětadvacet druhů manga a snad všechny druhy koktejlů.
  • Keňa při východním pobřeží Afriky nabízí opravdové cestovatelské zážitky. Jenom si představte: doma mráz, ale vy jste pod rovníkovým sluncem - 30 stupňů ve stínu - a skoro zblízka na nekonečné savaně pozorujete stádo slonů, jak míří k napajedlu, na pozadí úchvatná silueta nejvyšší africké hory Kilimandžára se sněhovou čepicí. A pak se přesunete na nedotčené dlouhé pláže k barevným korálovým útesům Indického oceánu. Po přistání v Mombase uslyšíte hned po pozdravu „jambo" nejčastěji výrazy „Pole pole" a „Hakuna matata". Znamenají „pomalu" a „žádný problém" - a to bude Silvestr se Safari.
  • Spojené arabské emiráty - pouštní země u Perského zálivu zaručuje celoroční koupání na udržovaných bílých plážích na březích Indického oceánu spojené s výhodnými i zábavnými nákupy. Supermoderní architektura, kouzlo orientálních bazarů, večerní prosvětlené uličky i nezapomenutelné výlety do pouště, lyžování v písečných dunách - nadchnou každého.
  • Isla Margarita - Ostrov perel - je nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale i brána k dalším kouzlům Venezuely, do delty Orinoka s jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami tepuis a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě Andělský vodopád (Santo Angel) spadá z výšky skoro jednoho kilometru.
  • Kuba je právem nazývána Perlou Karibiku. Proslulá pláž Varadero má vše, co lze očekávat: na 20 km bělostného korálového prachového písku u azurového moře, příznivé podnebí a milé služby, samozřejmě ty nejlepší doutníky a rum ve všech možných karibských koktejlech. Než se sem vydáte, můžete prožít Silvestra ve „staré dámě" Havaně - městě Ernesta Hemingwaye. Tři dny na přelomu roku jsou zde neopakovatelné.
  • Mexiko - tak skvělá kombinace se nikde jinde nenajde. Bělostný písek, který nepálí ani v největších vedrech, průzračné moře, laguny, druhý nejdelší korálový útes na světě, ohromující pozůstatky mayské civilizace a špičkové hotely. To je Mayská riviéra (Riviera Maya) na 160 km dlouhém pobřeží Karibského moře na poloostrově Yucatán, nádherné části planety mezi Atlantikem a Tichomořím. Srdcem je Cancún, oslnivé mondénní středisko, též Zona Hotelera, kde prý každý, kdo chce být hvězdou, musí být viděn.

exim tours

Vedle vzdálených exotických zemí, kam Exim Tours dopravuje své klienty charterovými lety společnosti Travel Service, nabízí na vánoce i Silvestra stále oblíbené a cenově velmi atraktivní zimní zájezdy do Tuniska a Egypta, kam létá celoročně.

exim tours

www.eximtours.cz

Reklama