Dobré ráno, milé čtenářky, stačil lehký mrazík a Praha se vrátila zpět o dvě století, tedy do doby před rokem 1875, kdy začala jezdit první tramvaj. Jak je každý rok dobrým zvykem, silničáře a dopravní podniky opět zaskočil mráz. Kdo by to taky v prosinci čekal, že ano! Tentokrát k totálnímu kolapsu dopravy dokonce nepotřebovali ani sníh.

Ledová kalamita se netýkala pouze pražské MHD, doprava stála napříč celou republikou. Kdo se chtěl dostat z Moravy do hlavního města, měl prostě smůlu.

V Praze začaly tramvaje vypovídat službu už v pondělí večer, v úterý ráno, kdy člověk očekává, že po 12 hodinách budou dopravní podniky schopny situaci nějak provizorně řešit, další překvapení – tramvaje nejezdí pro jistotu žádné, na stránkách DPP je sice oznámení, že je zavedena náhradní doprava, leč na tu také není spoleh, na Můstku dokonce kvůli náledí uzavírají vstupy do metra.

Chápu, že vše nejde vyřešit lusknutím prstu, ale že si v dnešní přetechnizované době člověk stále není schopen poradit se situací, jakou je příchod zimy, která se navíc opakuje celých 139 let existence tramvají, nad tím mi zůstává rozum stát. Jak je vidět, matka Příroda nás pořád má ve své moci a dokáže nám dát na frak, kdykoliv si vzpomene.

A jak jste zvládaly dopravní situaci po celé republice vy?

\cd\scd

Zdroj foto: Facebook

 

Reklama