Silikonové nádobí je jedním z nejmodernějších kuchyňských trendů. Zajímalo nás, jaké silikonové vychytávky se dají pořídit na vánoční pečení, a jak se s nimi pracuje. Zjišťovali jsme to ve specializované prodejně Fiala.

silikonJako byla doba kamenná, železná či bronzová, kdy člověk používal nástroje právě z těchto materiálů, dnešní doba ba se dala označit například za silikonovou. Boom silikonu v kuchyni už pozorujeme nějaký ten čásek a vývoj jde stále dál. Zajímalo mě, jaké silikonové vychytávky se v kuchyni uplatní při vánočním pečení. Kontaktoval jsem proto Kamilu Jirkovou ze specializované prodejny na cukrářské a kuchyňské zboží Fiala, abych s ní o „silikonových Vánocích“ pohovořil...

Jaké vychytávky ze silikonu jsou k dostání, co se týká vánočního cukroví?
Je toho hodně, takhle namátkou si vzpomenu, že máme dvě velikosti formiček na pracny, samozřejmě různé košíčky a spousta dalších vzorů, třeba různé velikosti obdélníčků na řezy. Užitečná je i silikonová podložka na plech.

silikonKdybyste měla shrnout výhody silikonu v kuchyni, které to jsou?
Skladnost, lehká údržba a úspora olejů, silikonové formičky se nemusí vůbec vymazávat. Nevypadají jako klasické formičky z plechu, ale jsou to platíčka, kde je na jednom velkých počet formiček.

To se musí špatně vyndávat, ne? Nedovedu si představit, jak takové formičky vyklepávám...
Naopak, vyndává se to snadno - pečivo necháte trochu zchladnout, a pak ho jednoduše vymačkáte - silikonová forma je totiž ohebná. Nezůstávají v ní drobečky, jako u normálních formiček, nic se nepřilepí, při vyndávání nezlomí... Po vyndání ji můžete zase hned naplnit, šoupnout do trouby a jede se dál.

silikonMá to vůbec nějaké nevýhody?
Rozhodně se nedoporučuje žádné krájení v silikonové formě, i když dnes už jsou speciální keramické nože, které by ji poškodit neměly. Každopádně vánoční cukroví je drobné, to se týká spíš koláčů a velkých řezů.

Zajímá mě ještě (je to častý dotaz v diskuzích) dlouhodobé používání silikonu v kuchyni. Nemůže být nebezpečné?
Abych pravdu řekla, netuším. Ale myslím si, že je to nezávadné, i když co je dnes nezávadné, že? Doufám ale, že by snad silikon neuváděli do prodeje, kdyby nebyl dlouhodobě testovaný. Je samozřejmě pravda, že jsme odmalinka jedli hliníkovými příbory na táborech, a pak se zjistilo, že jsou škodlivé. No, kdo ví, na co vědci přijdou za dvacet, třicet let? S určitostí jde jen říct, že se zase objeví nějaké nové, „nejlepší“ nádobí.

  • Článek vznikl ve spolupráci se specializovaným obchodem s kuchyňskými a cukrářskými potřebami Fiala: www.fialapraha.cz

Kam dál?

Reklama