Zdraví

Šíleně mě bolí hlava

Ahojda redakce.

Tak dnešní téma, to já znám moc dobře. :o( Když jsem byla v druhé třídě, tak jsem prodělala zápal mozkových blan, a od té doby trpím na migrénu.

No vím, jak lidi reagují, když někdo řekne, že má migrénu, prostě ti, co jí netrpí, taky si myslí, že to jen hrajeme, že to není takové děsné.

Ale věřte, děsný to je, teda aspoň u mě. Mně se migréna projevuje nejprve zhoršeným zrakem a mžitkami před očima, pak mi pomalu začne brnět jazyk a levá ruka. Můžu se štípat do ruky a nic necítím. To už v hlavně máte bolest, jako by vám tam brali mozek sbíječkou, je fakt že je to jen na levé straně hlavy.

Začne mně pak být špatně a ani nevíte, zda potřebujete jít na záchod nebo zvracet. A každý pohyb mi nedělá dobře. Taky světlo při migréně pěkně vadí a musí se všude zatáhnout a vypnout každý přístroj, co dělá zvuk. Pak si musím jít hnedka lehnout a snažit se to zaspat, ale to se lehko řekne.

Kdysi mně pomáhal brufen 600, ale teď to je jako lentilka a nic to nedělá, pak jsme dostala na neurologii prasky, 6 prášků za 500,- Kč, no tak ty už mně taky přestávají fungovat a vyfasovala jsem přímo diazepam v tubičce, aby mě nemusel manžel vozit na injekci do nemocnice, když se migréna nedá zastavit. Je fakt, že někdy mám migrénu jen dopoledne a pak je to v pohodě, jindy třeba 3 dny. Naštěstí mám dobrého zaměstnavatele a ten ví, jak na to trpím, takže tu máme i gauč, kam si chodím lehnout, když mě začne brát migréna.

Horší je, když mě chytne bolest hlavy někde na služební cestě, to se člověk musí nadopovat práškama, aby vydržel jednání, a pak jen padne na pokoji.

Tak tohle byl popis mojí migrény. :o(

MartinaC

Zpět na úvodní článek

Další příběh o bolestech hlavy

   
15.11.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [2] MartinaC [*]

  átéčko : diky za typ ty uz jsem taky zkousela ale ty me vubec nepomahaji. Nemas zkusenosti s necim silnejsim co opravdu funguje?

  superkarma: 0 16.11.2007, 19:32:38
 2. avatar
  [1] átéčko [*]

  Jestli je to těch 6 prášků Rosemig, zkus Rosemig sprintab, nedoplácí se za něj.

  superkarma: 0 15.11.2007, 21:19:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme