Zdraví

Šíleně mě bolí hlava

Zdravím a přeji krásný den všem ženám-in.

Migréna je opravdu nepříjemná nemoc, o které se v dávných dobách říkávalo, že jí trpí šlechta, protože nic nedělali a jenom se váleli.

Ovšem pravý opak je pravdou. Od útlého dětství jsem jí trpěla. Zdědila jsem ji po matce, po mně moje dcery a vnučka.

Nejhorší vzpomínky mám, a to ještě z doby hluboké totality, kdy lékaři nevěřili, že mi něco je. Ano, dělali různá vyšetření, RTG hlavy, ale tím to také končilo a verdikt zněl, že si vymýšlím. Jednoduše řečeno, nechce se mi dělat.
Při jednom záchvatu v práci, kdy jsem i omdlela, přišel ředitel čirou náhodou na kontrolu, a když mě viděl, což jsem ho nebyla ani schopna vnímat, prohlásil, že jsem opilá.
Naštěstí mu mé kolegyně vysvětlily, že s tím mám veliké problémy a že mi ani lékaři nevěří, pochopil.

Dokonce mě naložil do auta a odvezl domů. Od této události, kdykoliv mě vzala migréna, měla jsem dovoleno jít k němu do kanceláře, kde mě nechal lehnout na pohovku, zatáhl závěsy a já se mohla prospat.
Nesmírně jsem si vážila jeho dobroty, na rozdíl od lékařů, o kterých jsem to říci nemohla.

Pryč jsou ty doby a konečně se lékaři zabývají touto nemocí. Moje nejmladší dcera dostala kapky, které brala vzestupně od 1 kapky až po 20 kapek a zpětně až k 1. Pomohly jí na několik let a opět se jí migréna vrátila, ale kapky se již nesmějí podávat, sdělila neuroložka. Momentálně hledají, co jiného jí bude zabírat.
Vnučka to samé, tak jsem zvědavá, zda něco najdou.

Ale jednu radu, která pomáhá moji druhé dceři. Při prvních příznacích sníst jablko a vzít si Acylkofin a opravdu má vyzkoušeno, že to zastaví a nedojde k urputným bolestem a zvracení.

Malý dodatek, já mám klid od doby, kdy jsem přišla do přechodu. Od této doby jsem záchvat migrény neměla a jsem nesmírně ráda.

Zdraví Věrulinka

Zpět na úvodní článek

Další příběh o bolestech hlavy

   
15.11.2007 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] saruz [*]

  mě zabírá jen Ibuprofen, nadopovat se jím a zalehnout do tmy

  superkarma: 0 23.12.2012, 09:46:40
 2. [6] standa1 [*]

  Mě stačí Ibalgin.

  superkarma: 0 22.11.2007, 10:36:16
 3. [5] Martaaa [*]

  Acylkofin je skvělý prášek, ale i pořádně silná káva dokáže dělat zázraky.

  superkarma: 0 21.11.2007, 19:42:02
 4. [4] Milanka [*]

  Ale mám jinou podobnou zkušenost. Měla jsem úraz hlavy a stále jsem se motala a měla i jiné problémy. Dr. mi řekla, že to je nervového původu. Po několika letech jsem se dostala do nemocnice na kapačky a bylo mi řečeno, že to je zastaralé a neléčené. Od té doby beru léky a cítím se líp.

  superkarma: 0 15.11.2007, 19:45:17
 5. [3] Milanka [*]

  Mám zkušenosti jiné. Moje známá trpí migrénou spoustu let, tedy už za minulého režimu. Je pravda, že na to léky nijak zvlášť nezabíraly, ale na doporučení lékaře byla vždy tři dny doma,než se stav zlepšil. Ani k lékaři nemusela, jen zavolala.

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:11:27
 6. avatar
  [2] Vera.Macík [*]

  Máš pravdu, také jsem v dětství měla několikrát úděsné bolesti hlavy, končilo to zvracením a nikdo nevěděl, že je to migréna. Pak jsem se v dospělosti o tom dočetla, i pak jsem několikrát tyto problémy měla. Protože jsem samoléčitel, k doktorům chodím jen když už si nevím rady, zkusila jsem v začátku hned acylpirin, pak se to tak nerozjelo. A od přechodu zatím klid. Občas mě sice hlava bolí, ale tyhle děsné stavy snad jsou pryč.

  superkarma: 0 15.11.2007, 10:00:22
 7. avatar
  [1] átéčko [*]

  Ani nevíš, jak ti rozumím

  superkarma: 0 15.11.2007, 09:28:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme