Zdravím a přeji krásný den všem ženám-in.

Migréna je opravdu nepříjemná nemoc, o které se v dávných dobách říkávalo, že jí trpí šlechta, protože nic nedělali a jenom se váleli.

Ovšem pravý opak je pravdou. Od útlého dětství jsem jí trpěla. Zdědila jsem ji po matce, po mně moje dcery a vnučka.

Nejhorší vzpomínky mám, a to ještě z doby hluboké totality, kdy lékaři nevěřili, že mi něco je. Ano, dělali různá vyšetření, RTG hlavy, ale tím to také končilo a verdikt zněl, že si vymýšlím. Jednoduše řečeno, nechce se mi dělat.
Při jednom záchvatu v práci, kdy jsem i omdlela, přišel ředitel čirou náhodou na kontrolu, a když mě viděl, což jsem ho nebyla ani schopna vnímat, prohlásil, že jsem opilá.
Naštěstí mu mé kolegyně vysvětlily, že s tím mám veliké problémy a že mi ani lékaři nevěří, pochopil.

Dokonce mě naložil do auta a odvezl domů. Od této události, kdykoliv mě vzala migréna, měla jsem dovoleno jít k němu do kanceláře, kde mě nechal lehnout na pohovku, zatáhl závěsy a já se mohla prospat.
Nesmírně jsem si vážila jeho dobroty, na rozdíl od lékařů, o kterých jsem to říci nemohla.

Pryč jsou ty doby a konečně se lékaři zabývají touto nemocí. Moje nejmladší dcera dostala kapky, které brala vzestupně od 1 kapky až po 20 kapek a zpětně až k 1. Pomohly jí na několik let a opět se jí migréna vrátila, ale kapky se již nesmějí podávat, sdělila neuroložka. Momentálně hledají, co jiného jí bude zabírat.
Vnučka to samé, tak jsem zvědavá, zda něco najdou.

Ale jednu radu, která pomáhá moji druhé dceři. Při prvních příznacích sníst jablko a vzít si Acylkofin a opravdu má vyzkoušeno, že to zastaví a nedojde k urputným bolestem a zvracení.

Malý dodatek, já mám klid od doby, kdy jsem přišla do přechodu. Od této doby jsem záchvat migrény neměla a jsem nesmírně ráda.

Zdraví Věrulinka

Zpět na úvodní článek

Další příběh o bolestech hlavy

Reklama