Nastal můj čas. Na rozdíl od mnoha žen, dcery nevyjímaje, miluji různé pokrývky hlavy. V čepicích a hučkách totiž nacházím zalíbení a jsem schopna narazit si sebepraštěnější model. V oblékání jsem docela konzervativní, ale co se čepic týče, odvaha mi rozhodně nechybí. Na hučkách prostě ulítávám. V obchodech nemůžu projít kolem regálů s klobouky, barety a kulichy, aniž bych si něco nevyzkoušela.
Čepice je vlastně docela užitečný doplněk, který dokáže vaše oblečení báječně pozvednout, změnit, oživit. A nejen to. Není nad to mít hlavu a uši pěkně v teple.
To zásadně nebere moje dcerušky, kterým já, nemoderní matka, ničím účesy, kterým věnují tolik ranního úsilí, napařením lyžařského kulicha.
„To není fér,“ odchází poraženě otrávené a mně je jasné, že čepice poletí do batohů, jakmile mi zmizí z dohledu.

Nedokážu vůbec pochopit, jak může někdo dávat přednost parádě před zdravím. A netýká se to jen mladých, i když ti v prostovlasosti vedou. Denně cestou do redakce pozoruji vyfešákované hlavičky s rudýma až fialovýma ušima. Od napomádovaných mladíků, proplešlých pánů středního věku, po dámy s vodovou.
A přitom stačí tak málo. Nasadit si čepici, ušanku, baret, hučku.

Že vám nesluší? Nevěřím. Vždyť je takový výběr! Jen se podívejte na naše fotografie.

Chce to jen udělat si čas, vzít s sebou třeba nějakou kamarádku a zkoušet, zkoušet a zase zkoušet.
Zažijete při tom spoustu legrace a věřte, někde na vás čeká určitě ta pravá čapka, která vás nejen zahřeje, ale bude vám i slušet. 

Vybrala byste si nějakou čapku z naší přehlídky"?
Která vám připadá nejpraštěnější?
Která naopak nejnudnější?
Jaké nosíte čepice vy? 

 

Reklama