Za zázrak můžeme pokládat případ, který se odehrál letos v australském Sydney. Dítě, které lékaři prohlásili za mrtvé, dokázala vrátit k životu jen a jen láska a přání, aby žilo. Je možné, že mateřská láska je silnější než elektrošoky a veškeré moderní resuscitační metody? Zdá se, že o světě ještě mnohé nevíme.

twins

V březnu tohoto roku se v porodnici v Sydney stal pravděpodobně zázrak, kterému racionální uvažování člověka s ohledem na to, co víme o smrti a mozkových buňkách, odmítá uvěřit. A přesto...

Kate Oggová porodila ve 27. týdnu těhotenství dvojčátka.

První na svět přišla holčička Emily. Byla v pořádku, jen měla malou porodní váhu. Následně se narodil chlapec Jamie.

Nedýchal. Lékaři ho okamžitě přenesli na JIP, kde se ho dvacet minut pokoušeli přivést k životu vším, co má k dispozici moderní lékařská věda 21. století.

Marně. Dítě bylo prohlášeno za mrtvé.

Chlapce lékaři přinesli matce Kate, aby se s ním mohla rozloučit. Vysvětlili jí, že se téměř půl hodiny pokoušeli chlapečka oživit, ale přes jejich snahu zemřel.

Zoufalá matka si tělíčko položila na prsa.

„Vůbec se nehýbal, a tak jsme na něj začali mluvit,“ uvedla později pro užaslé zástupce médií i lékaře.

„Říkali jsme mu, jak se jmenuje a že má sestru. Řekli jsme mu o všech věcech, které jsme s ním chtěli dělat,“vyprávěla Kate podle sdělení serveru novinky.cz.

Po dvou hodinách, kdy rodiče děťátko hladili a mluvili na něho, jako by bylo živé, začal novorozenec vykazovat známky života.

Ošetřující lékař překvapeným rodičům vysvětlil, že se jedná patrně jen o posmrtné reflexy.

Jamie se ale začal hýbat a nakonec i pravidelně dýchat.

Matka mu na prstu dala trochu mateřského mléka. Děťátko otevřelo oči!

Malému Jamiemu je dnes pět měsíců a je zdráv.

O zázraku mluví lékaři

Nejen rodiče dvojčátek, ale dokonce i mnozí lékaři hovoří o zázraku. Podle toho, co známe, by mozkové buňky po dvou hodinách neměly být vůbec schopné života.

 

O tom případu jsem samozřejmě slyšel. Chcete zázrak? Tak ho máte. Z pohledu lékaře to totiž zázrak patrně je, pokud se nejednalo o omyl lékařů, kdy by třeba hluboké bezvědomí pokládali za smrt.

Předpokládám ale, že v Sydney mají k dispozici přístroje, které měří mozkovou činnost. Tak se pozná mozková smrt. Že mají EKG, které zaznamená srdeční ozvy i sebemenší.

A že po dvaceti minutách oživování v moderní nemocnici asi dokážou vyhodnotit, zda je člověk mrtvý, či ne.

Za sebe nechápu, ale rád i jako lékař uvěřím v cosi nad námi,“ řekl pro Ženu-in pražský pediatr a porodník MUDr. Karel Stehlík.

Podle názoru lékařů je možné, že matčino tělo fungovalo jako přirozený inkubátor, který dítě stimuloval a zahříval tím nejpřirozenějším způsobem.

Domnívají se, že přímý kontakt matky a dítěte je to dokonce lepší a účinnější způsob péče o dítě než inkubátor.

Vysvětlit, jak je možné, že je dítě po tak dlouhé době bez následků, ovšem neumíme.               

Nezbývá než připustit, a já to za sebe udělám moc ráda, že mateřská láska, víra a síla citu matky k dítěti, v tomto případě obou rodičů, je zřejmě něco, co doposud nejsme schopni do důsledku pochopit.

Ne nadarmo se říká, že je LÁSKA SILNĚJŠÍ NEŽ SMRT. V tomto případě doslova.

Kdo ví, možná tento případ jen potvrzuje tezi, že je lidské vědomí oddělitelné od těla a že po předešlém životě prostě vstupuje do lidského těla ve chvíli narození.

Malému Jamiemu se třeba jen někam zatoulalo, nebo mělo v úmyslu na svět nakonec nejít, a na poslední chvíli se nechalo přemluvit.

Připadá vám to přitažené za vlasy?

No možná, ale kdyby vám předtím někdo řekl, že je možné přivést k životu lidské tělo, které je dvě a půl hodiny prokazatelně mrtvé, bez srdeční a mozkové akce, a že tento člověk nebude mít žádné následky, věřili byste?

Reklama