Již babičky našich babiček věděly, že léčivé bylinky mají zázračnou sílu. Dokáží naše tělo povzbudit, vzpružit vyčerpanou mysl a uklidnit rozháraný žaludek. V dnešní době, která nás neustále vystavuje stresovým situacím, jsou nejrůznější bylinné směsi jednou z možných zbraní proti únavě, špatnému zažívání a napětí, které našemu organizmu nesvědčí. Zvláště v zimě se nám budou bylinné čaje určitě hodit.

 

Pojďme se na některé bylinky a rostliny podívat zblízka a popsat si jejich účinky jak na naše tělo, tak na psychiku.

 

S pomalu se blížící zimou jistě oceníme květy lípy či drobnou a voňavou mateřídoušku. Obě bylinky se používají při nemocech horních cest dýchacích, při nachlazeních nebo chřipkách, a zároveň mají velmi dobrý vliv na naše zažívání. V chladnějších obdobích roku je pro náš organismus velmi důležitý vitamín C. Jeho neocenitelným zdrojem jsou plody šípkového keře. Šípek navíc skvěle chutná jak samostatně, tak v bylinných směsích.

 

Stres nám, kromě únavy, většinou přináší i zažívací potíže. Pro osvěžení mysli, ale i pro zklidnění zažívacího ústrojí a proti nadýmání, pomůže čaj z máty peprné nebo heřmánku. Heřmánek je také známým a účinným lékem proti nachlazení, působí protizánětlivě a uvolňuje křeče.

 

Pokud se po náročném dni, plném spěchu, chceme uvolnit a vychutnat si opravdu sladké spaní, nejlepší bylinkou je rozhodně meduňka. Tato bylinka uvolňuje, působí proti úzkosti a nespavosti.

 

Bylinky se výborně doplňují v čajových směsích, které však musí být pečlivě vyvážené, aby byly co nejúčinnější. Jednou z novinek podzimního trhu jsou nové bylinné čaje Pickwick Síla bylin. Jsou připraveny na základě osvědčených receptů a svým obsahem pečlivě vybraných bylinek vždy příjemně osvěží, posílí a naladí váš organismus. Navíc díky letitým zkušenostem značky Pickwick s přípravou nejrůznějších čajových směsí mají bylinné čaje Síla bylin příjemnou a lahodnou chuť.

 

Chcete o voňavém světě bylinek a zdravém životním stylu vědět víc? Navštivte internetové stránky www.silabylin.cz. Na www.silabylin.cz  najdete rady, jak se vypořádat se stresem a únavou, nebo zajímavé články o zdraví a také fotosoutěž o týdenní pobyt v lázních s relaxačním programem.

Reklama