Pisa

Po odpočinkové mořské neděli následoval první velký výlet a památka jedna z nejznámějších – šikmá věz v Pise. Po cestě jsme si naplánovali další krásné etruské město Lucca. Děti jsme opět poháněli sliby o dokonalé italské zmrzlině. Bylo to nutné, teploměr šplhal ke čtyřicítce a po starobylých ulicích města jsme se spíše plížili než chodili.

bruschetta

Do města jsme se dostali přes široké hradby a prošli až k románskému kostelu San Michel. Prošli si centrum, které nám dalo aspoň trochu stínu. Dokonce maličko sprchnulo a před tímto deštíkem jsme se uchýlili na výbornou zmrzlinu. U mě to tentokrát vyhrála mučenková a tiramisu.

restaurace Stefani

Následoval hromadný přesun směrem k Pise. Po cestě nás uchvátila restaurace Stefani. Pro naši početnou skupinku našli místo na kryté terase, kde velice ochotně srazili několik stolů a starali se o nás na jedničku s hvězdičkou. Příjemné jednání majitelů, manželů a jejich syna a k tomu dokonalé jídlo. Co více jsme si mohli přát. Ochutnali jsme první italskou pizzu, risotto, pastu, ale i masový talíř a spoustu dezertů.

Majitelé si s námi příjemně povídali, dokonce se snažili zatáhnout do anglické konverzace i naše děti. Prostě nic než velká pohodička.

Během našeho oběda se venku spustil intenzivní déšť, který vyčistil vzduch a ochladil teplotu alespoň o pár stupňů. A přesně to jsme na výlet po dalším městě, Pise, potřebovali.

Při zpáteční cestě jsme objevili dokonalou pláž s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem. Co jiného nám chybí ke štěstí? Skončil další den naší dovolené…

Gnocchi s gorgonzolou, vlašskými ořechy a šunkou

400 g gnocchi (bramborové noky)
200 ml smetany ke šlehání
150 g gorgonzoly
hrst vlašských ořechů
150 g libové šunky
sůl a čerstvě mletý pepř

Dáme vařit 4 litry osolené vody. Do vroucí vody vhodíme gnocchi a vaříme, dokud nevyplavou na povrch. Je to rychlovka – asi minutku, dvě.

gnocchi

Ořechy nasekáme, šunku nakrájíme na kostičky. Společně vhodíme do hluboké pánvičky a osmahneme. Zalijeme smetanou. Přivedeme k varu a přidáme kousky gorgonzoly. Dochutíme solí a pepřem. Promícháme a necháme chvíli vařit, až se smetana trochu zredukuje.

Gnocchi scedíme a vsypeme do pánve s omáčkou. Důkladně promícháme a necháme ještě asi dvě minutky stát na vypnuté plotýnce.

Ihned podáváme.

Pokračování příště...

Čtěte také:

Reklama