Bulvár

Šikana od státu?


Milé ženy-in a redakce!

Nikdy v životě jsem nepocítila na své osobě slovo šikana a ani nevím, jak mám nazvat to, co Vám chci napsat.

Již jsem se jednou zmiňovala o své prodělané nemoci, operaci a následně pobyt na ARU, a to 17 dní v kómatu. Po více než půlroční neschopnosti jsem požádala o plný invalidní důchod, jelikož jsem již byla dlouhé roky v částečném. Mám špatné kyčle, páteř, operaci ženskou a po této další anabázi mi bylo doporučeno, abych žádala o plný.

Bohužel jsem ho nedostala ani u odvolací komise, kde mi navíc k tomu bylo řečeno, že 17 dní v kómatu: to byla epizoda. Větší šok jsem ve svém životě neprožila, ale zasekla jsem se a odmítla podat řízení k soudu s tím, že si najdu práci. Celá rodina včetně manžela si ťukala na čelo, ale já nepovolila a práci si našla. Náhodou to vyšlo. Hlídala jsem u jedné (své) nejmenované firmy parkoviště. Vzhledem k mé velice špatné pohyblivosti a neustále pod prášky na bolesti, jsem usoudila, že to jde.

Budu 12 hodin sedět a vydávat karty a přijímat karty, každé auto má své číslo, což jistě z Vás plno zná. Bylo to v květnu, nádherné počasí a na zimu jsem ani nepomyslela. Smlouva byla v pořádku, tak hurá. I přes to, že mi manžel musel autem vozit kanystry s vodou a na záchod jsem musela chodit ven na chemický. Přišla zima, sníh. A kdo ho bude uklízet, se ptám nadřízeného, který byl ještě mladší než moje druhá dcera? No samozřejmě vy.

Odpovídám, to nemyslíte vážně, mám sníženou než 5 kg. No to se nedá nic dělat, když se Vám to nelíbí, venku je zájemců. Co mi zbývalo, uklízet sníh a ne zrovna na malé ploše. Bolesti se stupňovaly a já zjistila, že již nemohu. Ten pocit nikomu nepřeji prožívat, tu bezmocnost. Ano nepovažuji to za šikanu, ale jak jsem se v této chvíli cítila a jenom jsem si říkala, zda by ten mlaďas takto jednal se svoji matkou. Zcela určitě ne. Šla jsem marodit a opět všechny možné vyšetření a zjistili, že se moje páteř včetně kyčlí zhoršily.

Po roční neschopnosti jsem po další neúspěšné důchodové komise, podala žalobu k soudu a vyhrála. A když tak nad tím přemýšlím, mám dojem, že to byla šikana státu.
Věra


Milá Věrko, osobně si myslím, že nadřízený byl srozuměn s Vaším zdravotním stavem od počátku a vy jste měla být seznámena s nápní práce. Zdá se to být šikana od státu i od nadřízeného... Ať je Vám lépe na duši i na těle!


ŠIKANA V PRÁCI nebo ve škole
Zažili jste v práci šikanu?
Myslíte, že v něčem může být chyba i na vaší straně?
Můžete za chyby druhých?
Děláte za ostatní?
Nadává vám nadřízený?
Pomlouvají vás kolegové, vysmívají se?
Jsou šikanovány vaše děti?
Řeší to škola?
Řeší to rodiče?

!!!NEBOJTE SE O TOM NAPSAT!!!

na:
redakce@zena-in.cz
 Nejzajímavější příspěvky odměníme!!!


 

   
27.02.2006 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Věrulinka [*]

  átéčko:Děvče zlaté,Tvé problémy Ti opravdu nezávidím,musíš být opravdu obrněná.Je to nepochopitelné,jak se lékaři dokážou vyjadřovat vůči nemocnému dítěti,kde je jejich Hypokratova přísaha.Nenech to tak,a zkus to znovu a dej přímo odvolání na ministerstvo práce a sociálních věcí.Můj názor:má Tvůj syn nárok na vozíček v každém přépadě,ale jednej a tvrdě a k soudu,nenech se ukolébat.To přesně se jim povedlo u mě.Oni to zkouší,když se necháš,tak si jenom zamnou rukama.A co se týče té páteře,jak dopadla operace?Máš nadále problémy?Pokud ano,opět jednej dále a znovu a znovu.Kamarádka má po operaci páteře a až po třetí operaci jí ho daly.Proč,šla po první do práce,po druhý a až po té třetí se nedala. Pozdravuj svoji rodinu,moc s tebou cítím.

  superkarma: 0 27.02.2006, 20:54:10
 2. avatar
  [20] átéčko [*]

  Věrulinka: Já ti rozumím. Tady musíš mít na každou nemoc kolonku.Můj syn nechodil. U komise řekli, že s jeho diagnozou by měl chodit, proč nechodí, když má Downův syndrom,? Že dítě s takovou dg. nárok na invalidní vozíček nemá...že by musel mít uříznutou nohu nad kolenem...Jsem po operaci páteře, myslíš, že se někdy někdo jen slůvkem zmínil o invalidním důchodu? Kdepak? Držím ti palce, abys netrpěla bolestí ani lidskou bezohledností a lhostejností.

  superkarma: 0 27.02.2006, 19:49:14
 3. avatar
  [19] Věrulinka [*]

  Omlouvám se,ale k těm feťákům:je by nikde,nikdo nedonutil ten sníh uklízet,oni by se nedali,oni dostanou zadarmo léky,inijekční stříkačky a podpory,protože pracovat se jim nechce,jsiu nemocné.My musíme léky doplácet atd.Ale již končím,nejsem uražena v žádném případě,je to jenom můj názor a ráda si přečtu názor od Vás.Zdravím

  superkarma: 0 27.02.2006, 19:27:53
 4. avatar
  [18] Věrulinka [*]

  A o tom,že by ministři měli uklízet sníh,nikdo neřekl.Nechtěla jsem se svým problémem rozpoutat pekelnou diskuzi.Zdravím všechny ženy,které mají ještě v lidské cítění.

  superkarma: 0 27.02.2006, 19:17:09
 5. avatar
  [17] Věrulinka [*]

  Midsummer:to není rozhořčení,pouze pravda.Již jsem psala,že jsem to ve smlouvě neměla to za 1.A za 2,když zaměstnavatel má jak každý zná kdo má část.důchod pracovní rekomandaci,kde je jasně napsané co dotyčná osoba nesmí dělat,tak mi prosím Tě řekni,zda by jsi jásala,že máš dřít sníh,který je i pro chlapa dřinou,natož pro nemocnou ženu,která navíc tomu přežila svoji smrt a to také věděl.Je to jenom opravdu o lidskosti.Ahojky,každý názor beru.

  superkarma: 0 27.02.2006, 18:48:09
 6. [16] Michaela 323 [*]

  To je pravda, také jsem nic zrůdnějšího nezažila. Ale na druhou stranu, z čeho by ty lékaře (důchodce) platili? Uzdravit neumějí, ale ponižovat a urážet, to jim jde skvěle! Tady "rozhoduje" kožní lékařka o ortopedických záležitostech a do zprávy diktuje úplně něco jiného, jen ne pravdu!

  superkarma: 0 27.02.2006, 16:45:49
 7. [14] a.... [*]

  gerda: tak ty si myslíš, že když pan ministr po cestě na schodech potká uklízečku, tak že by jí měl pomoct?????
  Tak to žijem obě opravdu někde jinde.

  superkarma: 0 27.02.2006, 14:34:20
 8. avatar
  [13] gerda [*]

  Midsummer: myslím, že není potřeba na to tak komisně nahlížet. I když nadřízený - jedno jak starý - je to jednou chlap a z toho titulu by neměl nechat uklízet sníh jakoukoliv ženskou. U nás např. máme trafiku. Pracují tam důchodkyně, jistěže podřízené. Majitel je muž středního věku. Ještě jsem ani jednou neviděla ty ženy venku uklízet sníh, vždycky to dělá on. Je to o lidskosti, ne o paragrafech - Howgh.

  superkarma: 0 27.02.2006, 14:30:02
 9. [12] a.... [*]

  Midsummer: souhlas- pan šéf má úplně jiné pracovní zařazení a zřejmě i vzdělání a od toho se odvíjí i jeho pracovní náplň
  Věrulinka: je mi líto, ale já bych za hlavní chybu považovala to, že sis předem neujasnila, co je tvoje pracovní náplň...to, že někdo mladší, fyzicky zdatnější ti nepomůže, to bohužel nemůžeš očekávat ...on má zas jiné své úkoly a není tam od toho. Já např. když odcházím z kanceláře, potkávám na schodech uklízečky, co tahnou kýble, vypadají dost zmoženě a jsou tak o 20 let starší...já jim kdyžtak podržím dveře, ale to je všecho..takovej je holt život.

  superkarma: 0 27.02.2006, 14:27:50
 10. avatar
  [10] Maši [*]

  Moje mamka měla plný invalidní důchod, protože měla snad všechny nemoci, které existují...Minulý rok jí ho vzali s tím, že dokud vidí a může se jakž takž pohybovat, nemá nárok...Vydali jí dvoustránkový seznam toho, co nesmí dělat a poslali ji hledat si práci...V době, kdy práci těžko sežene mladý zdravý muž si zaměstnavarelé klepou na čelo , když se objeví...Takže musíme počkat, až oslepne a připlazí se po břiše...pak bude naděje znovu o důchod zažádat.Plně souhlasím s tím, že je to šikana od státu.

  superkarma: 0 27.02.2006, 14:22:00
 11. avatar
  [9] Midsummer [*]

  Jasně - vidím, že jsem to pochopila správně - je mladší, tak má uklízet sníh. Nezbývá mi než zopakovat, že vztah nadřízenosti a podřízenosti, potažmo pracovní náplň nepochybně není věcí dožitého věku. Navíc i mě zrazil názor, že se podporují mladí a zdraví lidé, kteří fetují a zdraví si ničí sami, tp se zohledňuje. Jak to myslíte? Že jdou dřív do důchodu? Nebo že nemusejí odklízet sníh?...
  Nevím, ale je to jen výlev rozhořčenosti a zbytečné bezdůvodné napadání jiných. Tak to vidím já. A nemyslete si, že já jsem to někdy v životě měla jednoduché - mě taky nikdo nesehnal teplé místečko, ani neumetal cestičku. Ale je mi jasné, že výlevy ublíženosti mi nepomohou...

  superkarma: 0 27.02.2006, 14:18:10
 12. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  Věrulinka: Ale,že se podporují mladí a zdraví lidé,kteří fetují a zdraví si ničí sami,tp se zohledňuje


  superkarma: 0 27.02.2006, 14:04:01
 13. avatar
  [7] Věrulinka [*]

  Midsummer:Já tedy nevím,ale vždy jsem a podotýkám ráda udělala práci a hlavně pomohla vždy starším lidem a to nebyly v částeč.inv.důchodu.Chtěla jsem tím zdůraznit pouze to,že je to vše v lidech a v jejich náturách.Právě proto,že je mladší,tak by snad mohl uklízet sníh on,nemyslíte?

  superkarma: 0 27.02.2006, 14:03:08
 14. avatar
  [6] Midsummer [*]

  Nepatřím již mezi ty nejmladší a zcela Vás chápu. Přesto jsem docela alergická na argumentaci typu: "nadřízený mladší než má dcera...". Stav nadřízenosti a podřízenosti věru nemá nic společného s dožitým věkem. A s vlastní matkou ten člověk zřejmě takto nejedná - není to jeho zaměstnankyně, neposílá ji tedy v zaměstnání ani zametat sníh, ani plnit jiné úkoly.

  superkarma: 0 27.02.2006, 13:50:45
 15. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Redakce:Ano srozuměni byli písemným vyjádřením důch.komisí a ve smlouvě to psané nebylo,jinak bych bývala nenastoupila.Zdravím Věrulinka

  superkarma: 0 27.02.2006, 13:17:40
 16. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  gerda:nebudeš mi věřit,ale trvalo to 3 roky.Zrovna v den kdy bylo téma soudnictví,jsem byla u soudu a konečně se dočkala spravedlnosti.Při tom kdyby stát nám nepřidával léta na odchod do důchodů,jsem měla být už 2 roky ve svém starobním při 3 dětech.Zde je stát rozdavačný.Nejhorší na tom předčasném je to,že zase se krmí stát,proč,za to,že je člověk nemocný.Ale,že se podporují mladí a zdraví lidé,kteří fetují a zdraví si ničí sami,tp se zohledňuje.

  superkarma: 0 27.02.2006, 13:15:25
 17. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  nagy a gerda: Je to hrozné děvčata,chce to opravdu jenom sílu,i když někdy to tak dokáže položit.Moc zdravím a držím palce neteři,vím co to je.

  superkarma: 0 27.02.2006, 13:02:55
 18. avatar
  [2] nagy [*]

  Mám invalidní neteř, stále na něco taky narážíme. Jak máme stále dodávat tomu dítětí optimismus

  superkarma: 0 27.02.2006, 12:45:16
 19. avatar
  [1] gerda [*]

  Věruško, máš štěstí, že jsi se dokázala bránit. "Stát" nic zadarmo nedá, byrokracie je strašná a člověka jen ponižuje, na druhé straně se plýtvá dávkami na... nepřizpůsobivé menšiny , které dokážou jen hlasitě křičet a dovolávat se všech možných paragrafů a přitom jim chybí jediné: chuť pracovat. Manželovi sebrali invalidní důchod 3 roky před důchodem starobním, prý - že si má najít práci. V dnešní situaci, kdy ani mladí zdraví kolikrát nemají šanci... ještěže byla tehdy možnost jít do předčasného důchodu s pozdějším přepočítáním na důchod plný. Taky nikdo nebral ohled na to, že nemůže chodit...je to jak ze Švejka.

  superkarma: 0 27.02.2006, 12:16:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme