Bulvár

Si tu mateřskou ani neužiješ

"Si tu mateřskou ani neužiješ," podotkla jedna moje známá, která má již děti školkového věku. Povídaly jsme si o tom, jak jde život, jak si užívám “mateřskou” a jestli mi to už “neleze na mozek”.

“Ne, nemám čas přemýšlet o tom, jestli mi to leze na mozek, bavím se,” odpověděla jsem s úsměvem na rtech.

Dnešní systém státních sociálních dávek umožňuje maminkám na rodičovské dovolené pracovat, respektive přivydělat si k rodičovskému příspěvku něco peněz. A je jen na nich, jak velké to “kapesné” bude.

Motivací každé z nás je něco jiného – někdo splácí hypotéku a každá koruna je dobrá. Jiná má zase pocit, že kolem miminka či batolete tolik práce není, a hledá, jak využít onen vyšetřený čas. A další zase hledá způsob, jak neztratit svoji identitu a uspokojit svoji potřebu zdravé seberealizace.

Ptala jsem se “spolumaminek” a nejčastější odpovědí ohledně motivace k práci na mateřské bylo právě ono splácení hypotéky, seberealizace a zůstat v kontaktu s informacemi ve svém původním pracovním oboru. Jen jednou jsem dostala odpověď: “Prosím Tě, vždyť se ještě napracuju.”

Já potřebuji k životu obé – potěšit se s Emičkou, užívat si tulení, nebo i to její “zlobení”, když se holka jedna mrštná nechce nechat přebalit a neustále si sedá jak ten houpací medvídek (možná si na tu hračku pamatujete, byl to takový baculatý medvídek či panenka, když se položil na bok, zhoupnul se zase do svislé polohy), i být užitečná – pocit prázdnoty a nicnedělání mi přijde zoufalý.

Pokud zrovna nepotřebujete pracovat, myslím, že je dobré najít si čas jen a jen pro sebe – neztratit svoji identitu. Nejsme přeci jenom ošetřovatelky dětí, uklízečky domácnosti – máme svoji identitu. Takže jestli třeba rády pletete nebo šijete, zkuste si vyrobit něco na sebe – ne pro partnera či děti, pro sebe, protože je to vhodné pro zachování našeho zdravého rozumu. Vyjeďte si na kole, jděte se projít – ona si to naše robátka s tatínky či prarodiči také užijí!

Vy, co si užíváte mateřské (je myšleno období, kdy jste s dítětem doma v rámci mateřské i rodičovské dovolené), jaký je váš názor na práci na mateřské?

Neváhejte také hlasovat v anketě v tomto článku!

   
   
14.06.2005 - Společnost - autor: Tereza

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [66] Macek123 [*]

  Jéé jak já bych také šla do práce. na mimi jsme čekali něk. let a na mateřskou jsem se šíleně těšila. Jsem doma necelé 2 roky a naše mimi je naše sluníčko, ale už po něk. měs. doma, až jsem se zaběhla jsem pochopila, že několik let doma bude pro mě utrpení. Nudím se a nebaví mě pořád jen uklízet a vařit a číst říkadlaa.... Mám trochu výčitky svědomí, miminko jsem strašně moc chtěla a teď spěchám do práce. chybí mi ta trocha stresu a pokec s kolegyněma. babičky máme daleko a manžel je počád v práci a chodí večer, jsme pořád sama a komunikace m i chybí asˇi nejvíc. taky jsem byla moooc šťastná, když mě pochválil šéf, nabo jsme něco odevzdala dřív a.... nemám možnost se práci věnovat s dítětem, to fakt nejde. Asi to musím vydržet a pak nastoupit naplno. Ale chápu maminky, které jsou schopny pracovat z domova a navíc v oborech /když na chvíli vypadnou tak jim ujede vlak, že se ženou do práce.
  Před mateřskou jsem vždy kritizivala maminky, které se brzy vracely do práce, ale teď je chápu. Já kdybych měla tu možnost, tak na něk. hodin denně nastupuju už zítra a budu šťastná. Já vím, že s dítětem v práci to bude horší, ale já to zvládnu, něco pomůže manžel a jinak budu kmitat já a ráda. Ale jsou profese, kde na něk. hodin denně pracovat nejde. Ale vy kdo můžete a chcete, pracujte, určitě stihnete dítě i práci a mimi vám bude vzácnější a nepoleze vám po celém dni na nervy jako mě. Našeho miláčka malého jsem si moooc přála a miluji ho, ale někdy....si potřebuju odpočinout a být i chvíli sama.

  superkarma: 0 15.06.2005, 21:34:28
 2. avatar
  [63] emma [*]

  medved: a pokud někdo dělá na poli, tam tam ten vývoj nejde tak dopředu, aby byla po 2 letech mateřský nemožná

  superkarma: 0 14.06.2005, 16:19:28
 3. avatar
  [62] emma [*]

  mě se líbí, tak všichni píšou: mám teprve 4 měsíční, roční, dvouleté dítě a medved napíše: "jsem na materske UZ treti tyden "

  superkarma: 0 14.06.2005, 16:15:49
 4. avatar
  [61] medved [*]

  *Kotě*: ale zase chapu, kdyz to nekdo nepotrebuje, kdybych delala praci, ktera me nezajima a nebavi, tak budu rada, kdyz se 4 roky "uleju"
  blondy_k: tak to mas dobryho manzela, co ?

  superkarma: 0 14.06.2005, 16:13:02
 5. avatar
  [60] *Kotě* [*]

  medved: já tě chápu, mám to naprosto stejně. Kdybych byla jenom MATKA, asi bych se z toho brzo zjevila

  superkarma: 0 14.06.2005, 16:07:23
 6. avatar
  [58] medved [*]

  jsem na materske uz treti tyden a planuju, ze tak nejak po sestinedeli budu zase neco trochu delat...z domova, obcas nejaka schuzka...snad ani ne tak pro penize, ale pro ten pocit, ze jsem jeste neco jineho nez MATKA...ze mam v hlave i jine veci nez prdiky a kojeni...mozna me odsoudite, ale ja to proste POTREBUJU pro sve dusevni zdravi
  o tom, ze je nutne zustat in v oboru ani nemluvim...kdybych se na 4 roky zavrela doma, tak moje sance na uplatneni pote by byla rovna nule, coz samozrejme taky hraje roli...

  superkarma: 0 14.06.2005, 14:50:40
 7. avatar
  [57] Delli2 [*]

  Zkouším si najít něco na doma, ale nějak se nedaří..... Někam docházet bohužel nemůžu, mam teprve 4 měsíčního prcka a vláčet se s kočárkem....

  superkarma: 0 14.06.2005, 14:45:52
 8. avatar
  [55] Žábina [*]

  emma: ale já to myslela opačně - jasně že tomu miminku je jedno kdo ho hlídá ale já bych se o to /když pominu vážné existenční důvody/ nechtěla připravit

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:38:30
 9. avatar
  [54] Maduli [*]

  Naší už bude rok a já jsem s ní pořád doma. Začínám shánět nějakou práci na "vedlejšák" nebo na doma, bohužel se mi to zatím nějak nedaří. Každopádně si myslím, že záleží jen na rodičích dítěte jak se spolu dohodou - zda pracovat či ne. Vždyť přeci každá máma chce pro dítě to nejlepší a určitě sama nejlépe ví, jestli to zvládá nebo ne. A odsuzovat někoho, že nenastoupí na mateřskou je blbost.

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:25:43
 10. avatar
  [53] Dickie [*]

  oops, pardon... blbá anketa...

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:16:41
 11. avatar
  [52] Dickie [*]

  Jsou obory, kde jak jednou vypadnete, těžko se vrátíte rozumně zpátky. Ten můj k nim patří.
  Naštěstí je to současně práce, která se dá dělat z domova a ne nutně "v reálném čase" - takže pracuju, když půlroční synáček spí anebo si hraje. Práce mi chodí mailem, vracím buď papírové výjezdy, anebo soubory mailem. Moje maily mají často odesílání kolem druhé ranní, ale vzhledem k tomu, že jsem sova, mi to ani nevadí...

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:16:16
 12. avatar
  [51] Dickie [*]

  Jsou obory, kde jak jednou vypadnete, těžko se vrátíte rozumně zpátky. Ten můj k nim patří.
  Naštěstí je to současně práce, která se dá dělat z domova a ne nutně "v reálném čase" - takže pracuju, když půlroční synáček spí anebo si hraje. Práce mi chodí mailem, vracím buď papírové výjezdy, anebo soubory mailem. Moje maily mají často odesílání kolem druhé ranní, ale vzhledem k tomu, že jsem sova, mi to ani nevadí...

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:11:26
 13. [50] Rikina [*]

  Myslím, že když je ta příležitost, že člověk může být s tím dítětem doma, a ještě za to bere peníze, měl by to využít, a doma být. Jsou země, kde takový možnosti nemají. Mně by teda nic do práce netáhlo. Byla jsem doma s dětma 5 let, a byla bych i víc, kdyby manžel neměl hloupý řeči, kdy už konečně začnu pracovat, že prý máme "vysoko do žlabu". Protože jsem byla mladá a hloupá, poslechla jsem ho, a dneska vím, že být ještě rok doma, mohlo to být pro potomky o moc lepší. Takhle museli chodit do školky na opačným konci města, kam dojížděli školním autobusem, a já stejně dělala jen na půl úvazku, a co jsem vydělala, padlo na tu školku Kdepak, doma bych byla, a nikdo by se mnou nehnul, mít tenkrát ty životní zkušenosti, co dneska. Děti odrostou a nikdo ten čas nevrátí, co mohl jeden bejt s nima.

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:02:19
 14. avatar
  [49] Kacule [*]

  Já teda ještě nemám, ale už teď si nejsem jistá, jestli vydržím být "jen" doma s mimčem. Dost uvažuju, že si něco najdu - např. účetnictví u své bývalé zaměstnavatelky...Samozřejmě to nebude hned, sotva vylezu z porodnice, ale po roce...to už by mi asi hrabalo

  superkarma: 0 14.06.2005, 12:41:20
 15. [47] etomaskova [*]

  před nástupem na MD jsem si tak plánovala, že kolem 8. měsíce věku malé začnu pracovat.. a jak mi malou dali do náručí, řekla jsem si, že ne, že si ji radši užiju. Ale je pravda, že mě netíží (zatím?) finance, manžel nás zabezpečí - nemáme sice peněz nazbyt, ale při rozumném hospodaření se obejdeme bez mého platu. Našla jsem si pár studentíků na doučování, strávím tím týdně cca 6h, malou si klidně nechám doma a tím uspokojím svoje "pracovní" ego.

  superkarma: 0 14.06.2005, 12:07:04
 16. avatar
  [46] SARI [*]

  Já v podstatě pokračuju v práci pořád, pocholátko mi pomáhá /onehdy mě orazítkovala všechny papíry, které našla a taky pomáhá kopírovat, tátovi vždycky nosí lejstra, které mu po ní posílám - strašně ráda pomáhá a připadne si hodně důležitá/, takže MD mi skoro nic neříká.Každopádně bych se doma asi zbláznila a naše malá je taky hodně do světa.....

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:54:44
 17. avatar
  [45] šája [*]

  Ala.Faba: taky to u nás tak nějak bylo. Peníze jsme potřebovali, ten omezený přivýdělek jsem měla tak akorát za přiměřený čas, dělala jsem dvě tři hodinky denně. Měla jsem štěstí, že mě práce těšila, ke kompu jsem zasedla, když mrně usnulo. Ve výsledku jsem byli spokojeni všichni. A ještě něco jsme tehdy s manželem řešili - než aby si bral přesčasy on, aby nás zajistil, ať raději přijde domů včas a převezme na chvíli děti a já se odreaguju svou prací. Fungovalo to

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:53:59
 18. avatar
  [44] emma [*]

  Lubar: dík

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:53:01
 19. avatar
  [43] emma [*]

  Manx:

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:52:29
 20. [42] Vláďa [*]

  někdy také záleží na osobnosti dítěte, to znamená, že některé jen kvete ve společnosti jiných dětí, či lidí a některé je zoufalé, smutné a neumí, nebo nechce navázat kontakt s ostatními, pak si myslím, že ani nejde o to zda matka chce či nechce, podívá se na svého zoufalého potomka a nemusí nic řešit, pořídila si ho a je tu - po ten krátký čas - výhradně pro něj a že je ten čas opravdu krátký pochopí bohužel většinou až ze zkušenosti dalších let

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:39:21
 21. avatar
  [41] Lubar [*]

  emma: mateřskou, tj. peněžitou pomoc v mateřství (výše odpovídá nemocenské a poskytuje se 28 týdnů, z toho obvykle 6 týdnů před porodem a 22 týdnů po porodu) by dostala jen v případě, kdyby biologická matka zemřela rodičovský příspěvek dostane ten, kdo se o dítě stará ... je to kolem 3 a půl tisíc, já tu výši z hlavy nevím a poskytuje se do 4 let věku dítěte ...

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:38:39

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [40] Lubar [*]

  Mateřskou si užívám, ale taky přitom něco málo dělám ... ráda bych dělala víc, ale práce, takové, jakou bych si představovala, se ke mně tolik nedostává ... Není to jen kvůli penězům, je to i kvůli tomu, abych úplně nezblbla a nevypadla ze svého oboru a taky abych nebyla neustále jen v kolotoči - nakrmit, přebalit, pohrát, dát spát atd. atp.
  Rozhodně bych ale v prvním roce života dítěte nechtěla pravidelně chodit do práce, byť i jen na jeden dva dny v týdnu, vyhovuje mi pracovat doma a jen občas zajít na nějakou schůzku (kterou mimochodem většinou absolvuji s dítětem v náručí)

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:36:23
 2. avatar
  [38] emma [*]

  Žábina: a někdy prostě matka nemůže zůstat s dítětem doma. zrovna jsem o tom včera přemýšlela. pokud pominu ten šílenej problém, KDE sehnat legárně sperma (a to vůbec nemyslím na umělé oplodnění v nějaké zdr. instituci), tak vážně nevím, jak bysme to s dítětem udělaly. asi bych ho porodila já, ale zřejmě můj plat bude v budoucnu vyšší, než plat přítelkyně, takže by bylo finančně efektivnější, kdyby šla na MD ona. jenže, kdo jí bude platit MD, když není rodič? když půjdu já, jako rodič, přijdem o ten vyšší plat...
  prosím, kdo víte - na kolik Kč se teď chytá ta změna příspěvku na MD a jak dlouho se to vyplácí?

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:24:09
 3. avatar
  [37] emma [*]

  Žábina: *Kotě*: Kotě má pravdu. pokud pomineme kojení, tak dítě v raném věku (roku) potřebuje STÁLOU PEČUJÍCÍ OSOBU - tzn. že jím může být kdokoliv, pokud bude jeden a pokud bude dítě dostatečně milovat a pečovat o něj. dále je již dávno dokázáno (matějček), že jedna špatně pečující matka (osoba, žena, muž..)je pro dítě tisíckrát lepší než grupa 100% starajících se odborných sestřiček (v děcáku)
  také je již dávno známo, že dítě do jednoho roku nelze mazlením rozmazlit jen houšť!

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:19:19
 4. [36] Ala.Faba [*]

  No asi bych to brala tak, že jsem na mateřský pracovala proto, že každá kačka dobrá, ale opravdu abych neztratila identitu abyla trochu mezi lidmi, i když přiznácám, že někdy to bylo dost náročný stihnout vše.

  superkarma: 0 14.06.2005, 10:13:04
 5. avatar
  [34] Žábina [*]

  Pajinka: je fajn že ta možnost existuje
  a je na každém jestli jí využije nebo ne
  chce to trochu organizace a taky vstřícné okolí

  superkarma: 0 14.06.2005, 10:03:07
 6. avatar
  [33] Žábina [*]

  *Kotě*: č.21 - to si nemyslím, že matka je naprosto zaměnitelná osoba
  nehledě na to že ta doba kterou prožíváš s se už nikdy nevrátí
  já bych se nenechala ochudit ani o 1 minutu když to trochu přeženu
  neříkám když je už větší, kolem 2,3 let kdy mu naopak kontakt s okolím prospívá
  ale to už je něco jiného

  superkarma: 0 14.06.2005, 10:02:01
 7. avatar
  [32] *Kotě* [*]

  Mahara:

  superkarma: 0 14.06.2005, 10:00:26
 8. avatar
  [30] Pajinka [*]

  To se nám to tu zvrtlo, fakt nechápu, přece je jasné, že pokud nechcete, pracovat nemusíte, pokud chcete, možnost tu je. Ale proč se do sebe navážíte????

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:51:45
 9. avatar
  [29] *Kotě* [*]

  Mahara:

  mmch, poslala jsem ti vzkaz.

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:40:25
 10. avatar
  [27] *Kotě* [*]

  Mahara: to je fuk... máš pravdu, dítě je pro mě pouhý předmět, jak ostatně každý, kdo mě zná, dobře ví

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:33:20
 11. [26] a.... [*]

  na mateřský jsem chodila na jazykové kurzy/2x týdně/ a učila cizince češtinu.Kdybych byla jen doma s dítětem, tak bych se z toho zcvokla.

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:31:11
 12. avatar
  [24] *Kotě* [*]

  Mahara: tys mě vůbec nepochopila

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:27:44
 13. avatar
  [22] Gabi [*]

  šája: já si užila "rodičovského příspěvku" je pár měsíců, místo 6 let. Šla jsem si pro něj po zrušení omezení spíš z hecu (kamarádka mě nahučela) a narazila jsem na velice neinformované úřednice , velké obstrukce mi dělaly také když jsem požádala o ukončení vyplácení. Vůbec to za těch pár šupů nestálo.

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:22:24
 14. avatar
  [21] *Kotě* [*]

  Mahara: a táta je táta, a strejda je strejda, a soused je soused

  Vzhledem k tomu, že dítě nekojím, jsem pro něj naprosto zaměnitelná osoba, a kdyby o něj od narození pečovala hodná sousedka, bude mu stejně dobrou "mámou" jako já. Kdybych kojila, pak bych asi měla pocit, že mě to dítě nezbytně potřebuje, takhle je mu srovnatelně dobře s tátou a kteroukoliv jinou pečující osobou.

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:20:20
 15. avatar
  [19] *Kotě* [*]

  Z_alka:

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:03:04
 16. [18] 7658 [*]

  Myslím si,že ať už jde o seberealizaci (identitu) či finanční problémy člověk by z toho neměl vypadnout a zavřít za sebou vrátka. Při první mateřské jsem si dodělala maturitu a protože mám pracující babičky a studující sestru tak jsem si přividělávala hlavně roznáškou letáků a nahodilými brigádami v tiskárně (skládání novin a letáků, lepení knih....). Druhé mateřství je už jiné. První dítko chodí do první třídy a tak jsem uvítala,že jsem doma. První třída je skoro za námi a není žádný problém. je 9 měsíců a já už plánuju jak bych mohla částečně či brigádně pracovat. A nejde jen o peníze (i když ty potřebuje asi každá rodina s matkou na mateřské¨), ale ten pocit, že jste někde užitečná(nejen v kuchyni)je k nezaplacení.

  superkarma: 0 14.06.2005, 09:00:35
 17. avatar
  [16] Kuře [*]

  Já jsem u dopisovala disertaci a když jí bylo rok a půl, tak jsem nastoupila na půlku do práce. Byla to honička - zvládnout dítě i práci tak, aby obojí bylo v pohodě. A teď si s mateřskou vychutnávám. Mám čas v klidu uvařit, přečíst si knížku, posedět na hřišti a nepřemýšlet, že mám ještě dělat přípravy, nebo dopisovat článek. Ale už si plánuju, že po prádzninách začnu zase dělat angličtinu a konečně si ty přípravy nachystám do rozumné podoby a tak. A pokud to půjde, až bude malýmu rok a půl, tak zase hupky hupky do práce. Ale to je daleko. Teď si ten klídek fakt vychutnávám.

  superkarma: 0 14.06.2005, 08:39:46
 18. avatar
  [15] RenataP [*]

  Kotě: Asi jak která práce...
  Ale představa, že v obchoďáku šmrdlám hadrem rozšmrdlaný banány na zemi v oddělení zeleniny s uklízecím vozíkem za zadkem a dítětem v šátku ......
  To je jen příklad.
  Navíc bych fakt chtěla vidět zaměstnavatele, který umožní v práci pobyt s dítětem...

  superkarma: 0 14.06.2005, 08:37:28
 19. avatar
  [14] *Kotě* [*]

  Ammey: myslím, že to trochu přeháníš. Dobrá máma se nepozná tak, že je s dítětem 24 hodin denně.

  superkarma: 0 14.06.2005, 08:20:57
 20. avatar
  [13] Ammey [*]

  musím reagovat na tento článeček s tím, že jsem zastánkyní být doma s miminkem. Bohužel to ale opravdu většinou nejde - zmíněné finanční důvody...Musela jsem nají t práci, kde mi vvyjdou vstříc a umožní mít holčičky u sebe....Takže se to dá vydržet, ale své děti bych nikdy nesvěřila nějaké chůvě apod. Já nevím, přijde mi, že když potom chůva naučí děti že sluníčko je modré - budou si to opravdu myslet....Myslím, že máma je máma...a nikdo jí takovému nemůže nahradit.....

  superkarma: 0 14.06.2005, 08:17:51
 21. avatar
  [12] catcat [*]

  Za mých mladých let na mateřské nebylo možno pracovat, ale musím říct, že jsem nestrádala. Pokud to šlo, byla jsem s dcerou na naší chatě, takže jsem tahala vodu od pumpy, sekala dříví, topila, prala na valše, chodila do vesnice nakupovat a to vše s dcerou v baťohu na břiše, později pěšky a více "na koni". Při sbírání ostružin jsem musela nejdříve fofrem nasbírat něco, co mé dítě nasytilo a zabavilo asi tak na čtvrt hodinky a pak jsem mohla při povídání pohádek sbírat do džbánku. Ale holky, neberte to tak vážně, už bylo 20. století, to jen naše chata neoplývala vybaveností, jen volností v přírodě

  superkarma: 0 14.06.2005, 08:09:33
 22. avatar
  [10] šája [*]

  Měla jsem to štěstí, že sem mohla pracovat doma. Bohužel za mě byl ještě přivýdělek omezený, naše účetní mi to hlídala, abych nepřelezla.....omezení zrušili půl roku po mém návratu do práce

  superkarma: 0 14.06.2005, 07:47:46
 23. avatar
  [9] Pajinka [*]

  Na mateřské jsem pracovala jeden den v týdnu - bylo to skvělé odreagování.

  superkarma: 0 14.06.2005, 07:43:08
 24. avatar
  [8] Kekka [*]

  Mně se taky podařilo skloubit mateřskou a práci na částečný úvazek a je to super. Ale to jen díky tchýni, která nám hlídá kluky. Každopádně přeji všem maminkám, ať si mateřskou užívají.

  superkarma: 0 14.06.2005, 07:42:45
 25. avatar
  [7] *Kotě* [*]

  NiKina: mám velké štěstí, že problém "kam s ním" řešit opravdu nemusím většinu času pracuju s dítětem na břiše v šátku a jsme spokojený oba

  superkarma: 0 14.06.2005, 07:26:59
 26. avatar
  [6] RenataP [*]

  Snad jedině se nějak realizovat pomocí práce doma....
  Což je zase přetěžký sehnat.
  Ale pro ten pocit, že nemám v hlavě jenom mlíko, kašičky a plínky to rozhodně stojí.
  Nějaká kačka se taky hodí, ale pokud bych měla někam docházet, tak by nastal ten známý problém "kam s ním" že?

  superkarma: 0 14.06.2005, 07:22:20
 27. avatar
  [5] clarCa [*]

  hmmm... článek se nějak taktně nezmiňuje o tom, kam s ním (s dítětem v době kdy bych měla pracovat). Bez babiček, jeslí a podobných institucí by mě práce přišla pěkně draho (to myslím doslova). Ale neberu to jako újmu... pracovala jsem dvanáct let a ještě se napracuju - těch pár let můžu klidně (a ráda) věnovat dětem. A ráda začnu pak "něco nového"

  superkarma: 0 14.06.2005, 06:30:40
 28. avatar
  [4] kosmokosmo [*]

  Jsem na tom presne jako Kote ale uplne obracene. Nikdo mi nedal sanci rozhodnouit se, moje holka byla nemocna a bez ohledu na to, jestli se mi to libilo, nebo ne.....hupky na rok s ni do nemocnice /nelituju toho/ za chvilku druha holka a manzel nabidka na praci v Kanade. Manzel v pr....aci a dve deti, pribuzni za oceanem. Tak ted mi po temer osmi letech materska konci..........takze zas zacne neco jineho......no uvidime
  Nicmene nidky bych nechtela, aby to byvalo bylo jinak....neumim uz si zivot bez deti predstavit.

  superkarma: 0 14.06.2005, 03:30:57
 29. avatar
  [3] *Kotě* [*]

  Nikdo mi ani tak nějak nedal šanci rozhodnout se, zda budu i nadále po porodu pracovat nebo ne prostě mi zavolali s projektem, který prý můžu dělat jedině já, a bylo Zatím stíhám v pohodě péči o dítě a práci, ovšem domácnost stojí poněkud stranou mého zájmu

  superkarma: 0 14.06.2005, 02:40:55
 30. avatar
  [1] sarobrouk [*]

  Kvůli svým povinnostem v práci, které nemůžu na nikoho přehodit zůstávám i nadále se všemi v kontaktu. Zajdu tam tak 2x-3x týdně Samozřejmě zadarmo. Jsem ráda, že se mám kam vrátit a pokud budou o Vánocích nějaké odměny, tak si na mě snad vzpomenou. Takže se vlastně nikdy nenudím, protože tam obvykle, tak ze 2 hoďky zkysnu.

  superkarma: 0 14.06.2005, 00:54:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme