K Vánocům neodmyslitelně patří dárky. Sháníme je, vyrábíme, snažíme se, aby byly co nejhezčí. A hlavně takové, které si naši blízcí přejí. Někdy se ovšem kvůli dárkům pohádáme. Jak je to u vás? Shodnete se s partnerem na dárcích pro děti?

Vybrat dárky pro děti není jednoduché. Měly by být vhodné pro jejich věk a zároveň ne příliš drahé, a nemělo by jich být moc. Myslím, že děti, které každoročně najdou pod stromečkem hromadu dárků, to považují za samozřejmost, a pak je jen tak něco neuspokojí.

dárky

V naší rodině jsme se vždycky snažili, aby těch dárků bylo tak akorát. Ale samozřejmě jich každý rok bylo víc, než jsem chtěla, protože se přidaly babičky, tety a strejdové, čímž se počet dárků znásobil. Na tom podstatném jsme se ale s manželem shodli - co dětem koupit. Každé dítě dostalo jeden větší dárek a k tomu pár menších, obě děti stejný počet, aby to nikomu nebylo líto.

Dodnes máme takový hezký zvyk... I když jsou děti už docela velké, měsíc před Vánoci kreslí obrázek Ježíškovi se seznamem, co by si přály najít pod stromečkem, a dávají ho za okno. Než Ježíšek dopis „odnese“, mohou do seznamu ještě připisovat další nápady. Pamatuju si, když byly děti menší, jak nedočkavě každý den běhaly k oknu, aby se podívaly, jestli tam obrázek pořád ještě je...

Obrázky jsou nejlepší věc, jak se domluvit, co koupit, a co ne. Děláte to taky? Napište mi, cokoliv vás k tomuto tématu napadne.

Téma dnešního dne: Shodnete se na dárcích pro děti?

  • Pokud nemáte děti, tak třeba pro rodiče, sourozence, kamarády…?
  • V čem se neshodnete?
  • Jak to vyřešíte?
  • Kdo většinou ustoupí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku pro děti Vítejte v klubu trapáků (H. N. Kowitt, nakl. MOBA). Pište jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je DÁRKY. Předem děkuju!

trapci

Reklama