Bulvár

Shakespearovské slavnosti

nové hry, scéna i herecké hvězdy

 

Oblíbený divadelní festival, naplánovaný letos na 21. června do 14. září,  přinese i toto léto řadu novinek. Těšit se lze na premiéry Shakespearových her i na chytlavé herecké obsazení. Kromě nově nastudované Bouře s Janem Třískou v roli Kalibana, se  v Praze poprvé objeví i česko-slovenské představení Jak se vám líbí s Mariánem Labudou, Martinem Dejdarem, Ladislavem Hamplem a sestrami Norisovými. Program slavností zopakuje i rozvernou komedii Večer tříkrálový s Miroslavem Táborským a Lindou Rybovou a drama Kupec Benátský s Bolkem Polívkou. Na programu zůstává i diváky velmi žádaný Othello s Michalem Dlouhým, Lucií Vondráčkovou a Oldřichem Navrátilem.

 

Festival se už tradičně odehrává v areálu Nejvyššího purkrabství Pražského hradu, na Špilberku v Brně a na Bratislavském hradě. Tento rok se však pražská část festivalu rozšiřuje o další scénu – poprvé se bude hrát na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí 13, v sídle Hudební fakulty AMU.

 

Chybět nebude ani ojedinělý výstavní projekt generálního partnera festivalu, skupiny PPF. Čtvrtý ročník výstavy Maximální fotografie (25.6.-14.9.) bude opět instalován v malebném prostoru Pražského hradu. V letošním roce výstava představí fotografie Ivana Pinkavy s názvem Salome. 

 

Více o programu, hrách, vstupenkách i výstavě Maximální fotografie  najdete na  www.shakespeare.cz.

Tisková zpráva


Jak se vám líbí nabídka shakespearovského repertoáru, milé ženy-in?
Viděly jste už nějaké z těchto představení?
Chodíte do divadla?

   
26.04.2007 - Kultura - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] lilithheta [*]

  Někdy bych to chtěla vidět. Teď bych si asi vybrala Táborského - jako Verence v Soudných sestrách byl úžasný. Shakespeara mám celkem načteného, ale na prknech nebo v TV se mi nikdy moc nelíbil. Krom "moderního" zpracování alá Titus. Marně čekám, kdy vyjde za pár kaček v novinách jako bonus, leč marně.

  superkarma: 0 26.04.2007, 09:56:28
 2. avatar
  [2] sweety77 [*]

  Nabídka představení se moc líbí

  superkarma: 0 26.04.2007, 09:50:48
 3. [1] Searc [*]

  Mně nejsou Shakespearovské slavnosti asi souzený. Po dvakráte jsem se tam dostavila a pokaždé bylo představení zrušeno

  superkarma: 0 26.04.2007, 09:46:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme