Když o tom tak přemýšlím, kromě kolegů a spolužáků, se kterými jsem se seznámit zkrátka musela, jsem všechny své přátelé a kamarády  poznala přes internet. I svého partnera, se kterým jsem více než pět let. Aby mě někdo oslovil na ulici, v kavárně nebo kdekoliv jinde, to se mi ještě nestalo. Naopak mojí kamarádce se to děje téměř denně. Já sama nikoho oslovit neumím, ani kdybych chtěla. Mám s tím prostě problém.

Část svých virtuálních přátel vídám i v reálu, kdy uspořádáme seznamovací sraz, zajdeme do čajovny nebo na jakoukoliv jinou akci. Například nedávno proběhnuvší upíří dýchánek, to byla docela příjemná akce v maskách. Nevýhodou je, že až tyhle lidi potkám někdy příště na ulici bez černých kruhů pod očima, umělé krve kolem úst a velkých špičáků, asi je nepoznám. Jiné z mých virtuálních přátel nepoznám možná nikdy, protože jsou z Ruska, USA, Austrálie, Itálie nebo Japonska.

Co se týče klasického rande naslepo, to jsem už hodně let neměla. Asi šest nebo sedm. Vlastně přesně tolik let jsem neměla jakékoliv rande, ale o tom zase jindy :-) Tedy, na jedno jsem to uhrála. A to hned s mým oblíbeným hercem, kterého vážně můžu nazvat dobrým přítelem, bohužel stále jen virtuálním. Pozval mě na večeři. Prý až budu někdy v Los Angeles…

Internet je můj hlavní komunikační kanál. Říká se, že lidé na internetu se často přetvařují, že si vymýšlí různé identity a podobně. Někteří asi ano, ale pro mě je net místem, kde můžu být sama sebou. Ti, kteří Ženu-in pročítají už déle, vědí, že jsem nedoslýchavá, což je při seznamování v reálu docela problém. Zvlášť, když je někde víc lidí a mluví jeden přes druhého. Takže já zpravidla sedím a mlčím, protože se prostě nechytám. A za druhé jsem taky dost velký stydlín, což mi situaci zrovna neulehčuje.

Zato na netu, jsem ve svém živlu. Stud jde stranou, máte víc času si promyslet odpověď a máte dokonalý přehled o tom, kdo komu co říká. Navíc podle psaného projevu leckdy poznáte, jako moc sexy mozek má ten na druhém konci.  Pro mě zkrátka ideální. Takže takhle se seznamuji já.


Reklama