Rodina

Seznamte se s trendy ve výuce cizích jazyků

Technologický pokrok výrazným způsobem ovlivnil a zjednodušil výuku jazyků. S moderními technologiemi se setkáte v mnoha jazykových školách. Jejich cíl je jasný - zatraktivnit učení a napomoci snazšímu vstřebání látky.

Moderní pomůcky

Ať již jde o samouky či studenty kurzů a škol, vývoj jde stále vpřed. Setkat se můžeme s interaktivními tabulemi, e-learningovými kurzy, mobilními aplikacemi a řadou jiných moderních prvků. Většina nástrojů je založena na interaktivních učebních materiálech a trendem je podpora studia s osobním lektorem v kombinaci s online výukou

Skřivánek

Internet v hlavní roli

Jednoduchým nástrojem k procvičení jazyků je sledování videí z YouTube či webových stránek zahraničních médií. Sofistikovanější jsou e-learningové kurzy, jež se postupně stávají naprostým standardem. Studovat lze na zahraničních univerzitách i jazykových školách, které nabízejí řadu zajímavých doplňkových služeb. Výhodou je například systém rozpoznání hlasu, kdy je výslovnost studenta porovnávána s výslovností rodilého mluvčího, či 3D prezentace způsobu tvoření dané hlásky. Můžete si vyzkoušet virtuální konverzaci nebo dokonce autorsky nadabovat jakýkoliv film.

Jednou z možností online vzdělávání je také Skype výuka nabízející flexibilitu těm, kteří nemohou nebo nechtějí docházet pravidelně na kurzy. Studovat lze v podstatě kdykoliv a kdekoliv, vše záleží na domluvě mezi lektorem a studentem. Procvičovat je možné všechny dovednosti, zcela unikátní je především nácvik porozumění slyšeného slova a konverzace. Další výhodou takové výuky je fakt, že se lektoři mohou u jednoho kurzu střídat, a student tak má možnost vyzkoušet různé lektorské přístupy. Podobné možnosti nabízejí virtuální kurzy, takzvané webináře, jež fungují téměř totožně jako docházkové kurzy - účastníci se vidí, slyší, sdílejí stejné materiály – jen zůstávají v pohodlí domova či kanceláře.

Skřivánek

Důraz na zábavu

Při výuce jazyků platí, že čím více způsoby studenti nový jazyk vnímají, tím více si pamatují. Studie ukazují, že si pamatujeme 20 % z toho, co jsme slyšeli, 30 % z toho, co jsme viděli, 50 % z toho, co jsme slyšeli i viděli a 90 % z toho, co jsme sami udělali. Pokud tak kombinujeme osobní výuku s novými médii a technologiemi, docílíme nejen zábavnějšího, ale především efektivnějšího vzdělávání.  Jazykové kurzy plné pestrých aktivit a vlastní mobilní aplikaci nabízí jazyková škola Skřivánek se svou unikátní výukovou metodou Effecto. Zdarma si ji můžete vyzkoušet na ukázkové hodině v rámci Dnů otevřených dveří, které probíhají v týdnu od 8. září po celé České republice. Součástí ukázkové hodiny je unikátní seminář na téma „Jak se efektivně učit (nejen) cizí jazyk“.

Skřivánek

Další informace o výuce cizích jazyků najdete na:

   
01.09.2015 - Učení - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  😄😅😆

  superkarma: 0 17.09.2015, 15:41:26
 2. avatar
  [2] RenataMor [*]

  Sml67

  superkarma: 0 01.09.2015, 21:29:42
 3. [1] kolčavka [*]

  budu muset si to oživitSml67

  superkarma: 0 01.09.2015, 11:22:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme