Novinky

Seznamte se s Lichožrouty, dnes jdou do kin

Určitě je máte doma taky! Lichožrouti jsou malí tvorové, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že nám z páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Dnes jde do kin rodinný animovaný film Lichožrouti podle knižní předlohy Pavla Šruta.

Na ploše dobrodružného příběhu dvou znepřátelených lichožroutských gangů je vykreslen svět podobný lidskému, nenásilně a s humorem vlastním spisovateli a básníkovi Pavlu Šrutovi, spoluautorovi scénáře a autorovi předlohy.

Osudy hlavních protagonistů – lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a samotářského člověka – Profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka. Ten je ve filmu záhy „dahlovsky“ postaven do role sirotka a outsidera. Malý hrdina čerpá sílu z pevného vztahu, který měl se svým lichožroutím dědečkem, který jej vychoval. V novém drsnějším lupičském domově svého mafiánského strýce Padreho, kam po smrti dědečka odchází, své ideály a zásady neopouští. A to i přesto, že jej zavedou často do prekérních situací. Pokud je s těžkým srdcem vědomě poruší, pak pouze proto, že věří, že vyčerpal všechny možnosti, aby došel ke svému vytouženému cíli – rodině.

S trochou nadsázky se dá říct, že poselství filmu zní: Rodina je nade vše! Drž se té, kterou máš, měj ji rád a dělej vše pro to, aby byla dobrá, protože jinou na tomhle světě mít nebudeš. A je jedno, jestli jsi člověk, nebo lichožrout!

   
20.10.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  dost originální

  superkarma: 0 20.10.2016, 09:22:31
 2. avatar
  [2] luneta [*]

  mě to teda zaujalo hodně.Shodli jsme se s manželem,že je to konečně pohádka,která se dá srovnat s cizíma animákama.A vypadá,že bude hodně vtipná.

  superkarma: 0 20.10.2016, 08:48:33
 3. [1] Elis19 [*]

  No nevím, viděla jsem ukázku a nijak mě to nezaujaloSml22

  superkarma: 0 20.10.2016, 08:41:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme